• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Iza sam smanjio na izvodima, to je oke. Bilo je skroz na plus jer mi prije pumpa nije baš funkcionirala, nego samo taj zvuk me muči šta bi moglo biti. Jel znate di je taj ventil možda za smanjivanje?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
PLEUQy7.png


Broj 3 je 200bar ventil. vjerojatno je njega majstor dotezao.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Taj ventil sam ja vadio, jer sam mislio da ima špene no unutra se nema što dotezati, unutra je jedan feder dvije podloške te dolje na kraju kuglica koja je uglavljena i jedan ventilic mali kojeg feder tiska prema dolje.. ništa drugo.

Jedino da otpustim malo maticu, al da se ne odvrne??
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kakve su podloške ?
Sa podloškama se regulira. Da nije majstor dodao koju?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Skroz tanke, tako su prema priručniku, jedna dolje jedna gore.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, jel ko imal problema sa orbitrolom volana tj glave servo volana na massey 3070, kad ga upalim proizvodi mi nekakav čudan zvuk, počne tuliti, kad je hladan malo bolje a kad se ulje zagrije onda malo manje, dosta da me iritira. Na nekom gasu se ništa ne čuje a na leru najviše i oko 2000ok/min.
Jel bi to moglo biti do orbitrola? Pumpa je nova filter također, sva ostala hidraulika radi perfektno.
 

Tomax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
3
Pozdrav, imam mf 3080, krenuli su problemi sa kardan om, kad je traktor hladan pali kardan, a kada se zagrije ne zeli upaliti kardan i blica lampica od kardan, zamijenio sam elektro ventil i sad ne želi nikako upaliti kardan niti hladan niti vruc, jel zna netko sto bi mogao biti problem?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kreni od banalnih stvari..da li imas napona na el. Ventilu?
Ako nemaš,potraži zbog čega(žice,prekidač).
Da li je samo kardan problem?
Brze-spore,prednja vuča,špera radi normalno?
Ste mijenjali ulje i filter hidraulike?
Ako jeste,koje ulje ste stavili i koji filter?
Da li stari el ventil radi sad kad je izvađen?
Probaj dovesti + i - 12v na njega ili ako imaš nekog električara da provjeri ispravnost...
 

Tomax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
3
Napona na elektroventilu ima, ali nema na indikatoru ulja sad sam gledao, problem je najvjerojatnije oko struje, ulje nisam mijenjao, koje ulje ide?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Jd050 ulje ide u getribu/hidraulik.
Pozabavi se sa strujom za pocetak.
Ali ako dodje do ventila.struja a on ne radi onda je do njega.
Samo zmiganje lampice od kardana je sumnjivo..
 

Pavkic Marijan

Novi član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
1
Imam problema...volan mi sam skrece kada ga malo ja smotam,mijenjao sam obitrol i radilo je 2dana i nakon toga opet isto,hidraulika zadnja ne radi , kada stanem upali mi se lampica od ulja od hidraulike i nemam funkcije nicemu i onda kada krenem malo ugasi se,mijenjao sam filter hidraulike.hvala unaprijed
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Ne želim biti babaroga, ali prvo pročitaj pravila foruma... ona nalažu prvo predstavljanje ostalim članovima foruma, zatim pravila o otvaranju novih tema itd.
...... inače dobrodošao na forum
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, ovo ljeto sam mjenjao izlaznu osovinu kardana... kupio sam kod hadrovica novu zamjensku te da bi danas kad sam skidao kardan vidio da je osovina otisla u osmicu tj da je uvila u jednu stranu... vecinu rad od poslije sam imao malcer, roto kosu i frezu... zanima me dal tko ima za prodati orginal osovinu...??? Rekai mi majstor da je bolje da ju promijenim sad nego da cekam da pukne skroz..pa bi htio to sto prije kupiti da zamijenim
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Pozdrav,
Da li neko ima radionički priručnik za MF 3060?
Morao bih promjeniti semering na prednjoj vuči,i eventualno reparirati kočione cilindre,pa da nebi bilo iznenađenja. Hvala
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Imam.... samo pošaljite mail..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko

Novi član
Tu od
21 Velj 2019
Poruka
6
Pozdrav! Mogu ja dobit priručnik? Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Svetozar

Novi član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
1
Pozdrav, ako ti nije problem, prosledi i meni prirucnik. Unapred hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh