• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
imam kočenje prikolice...

Danas imam kočnice,ali idrugi problem..
Probao orati i nakon 10ak min traktor nema snage i guši se..i tako par puta,filter goriva je novi,pregledali sva crijeva,jer nova su stavljena da nešto nije uredu,i sve je ok...kada otpojim crijeva slobodnim padom gorivo curi,tako da nije nigdje zaštopano..
Otvorim ac pump i imam šta vidjeti,mulj,voda i neka sluz..to sam očistio i probao,traktor je življi na gasu,ali nisam probao orati jer me mrak uhvatio,pa da se po polju u mraku ne hebem...sutra ću probati orati pa da vidim...plavi dizel je u rezervaru,do sad nije bilo problema...
da li da kupujem novu ac pumpu? ili ovako očišćeno je ok?
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ako pumpa radi ja ju nebi mjenjao, jer ili radi ili ne.

Kad već čistitš, imaš filter (mrežicu) na ulazu goriva u bošh pumpu, probaj i to očistit.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Eh da, to se i ja pitam, jeli je treba mijenjati, jer i ja sam imao istu takvu situaciju kao i ti prekjucer dok sam orao sa 539. Samo ja nisam otvarao ac pumpu, vec sam samo onu čašicu očistio od toga, jer i nisam ni imao kad vremena za daljnje rastavljanje da mogu nastaviti posao, poslije toga i nije bilo problema koliko sam primjetio

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Izgleda da je bosch pumpa.promijenio sam ac pumpu,ista stvar,natočio sam u karnister gorivo i spojio na ac pumpu,ista stvar.
Zvao sam servisera i pitao me dali dimi,ja rekao da ne dimi i veli majstor bosch pumpa..
Dali u daruvaru je ok servis ili preporučate nekog boljeg?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Evo da se javim.očistili smo mikro filter u bosch pumpi i traktor je živnuo.
Al bi se bošista nasmijao da smo pumpu dofurali:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Nebi se on nasmijal, koliko bi se ti rasplakal (za cijenu "popravka").
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Nije da nisam spreman bio i na cijenu popravka..trebam traktor prije sezone srediti i nebi htio da me usred sjetve ili pripreme počne zezati...zato sam i na vrijeme krenuo sa oranjem ako što nebude kak treba da se sredi :)

Ps. nigdje na netu nisam našao kako taj filter izgleda dok nisam sam rašarafio dovod u pumpu i istraživao :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Nije problem platiti popravak, problem je ak je sitnica tipa problema kojeg si sam otklonil, a "majstor" ti naplati reparaturu pumpe.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
O tom filteru smo prije par godina razglabali na starom forumu gdje je na imt 549 pravio strašne probleme.Meni se je napio krvi na kombajnskom motoru s-46 prije cca 27godina
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Meni isto bome,sinoć nisam ni mogao spavat jer me to razje...a i na godišnjem sam pa reko budem si posla napravio,a s pumpom na reglaži nebi baš uspio posla napraviti :D
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Dugo me nije bilo na forumu ali evo da javim da traktor i turbo rade ko urica.
Trenutno mu je največi posao seljenje mini bagera od 5 tona + prikolica i sve odrađuje kako treba.
Spore brzine mu više nisu ni potrebne.1 brzom radnom usrijed brijega staneš i kreneš a prije si prazan išao 4 brzom radnom.Turbina je na 0.7 bara i otvorena pumpa goriva na polovicu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Samo nek getriba posluži , što se motora tiče,to nebi trebalo biti problema
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ovisi o gazdi...mada koliko imam saznanja 3070 je najpogodnija serija za probleme..
Sad većinom su problemi elektronske prirode (oksidirani spojevi,trule žice,loša masa) i kad se pojavi kakav problem treba to riješavati a ne nakon 30ha oranja il čega već riejšavati probleme..
I obvezno koristiti original filtere hidraulike kao i adekvatno ulje.
Npr ja nemam zasada problema..
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
imam u planu jedan 3060 tu u Istri
Gazda je reka da su imali problema sa mjenjačem i da su ga vozili činimise u Vrbovec.
Eliminirali su centralinu i da su sve prebacili na releje.Ča Vam se čini?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako je brikan kompjuter,ja bih ga izbjegavao...ako neki senzor javlja problem,rijetko, iako se događa, da je u kvaru sam senzor,
treba otkloniti kvar što prije radi manjih troškova popravka...
Imao je član zeko problema sa 3080 i imam dojam da ga nevoljko spominje jer izbio mu je poprilično para...
Ako idete prema mom kraju rado ću pokazati kako elektronika radi i kako traktor koji je ispravan treba raditi...koje lampice nesmiju svijetliti itd...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
šogi lani kupio 3060 s brikanim kompjuterom...on sretan, a ja ga nebi ni badava...
iliti u prijevodu, ako ne želiš nešto potrgat: stani, ugasi i ušaltaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh