• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Osigurači ispitani
Akumulator ispitan
Masa ispitana
Lampica akumulatora svijetli i kad se upali traktor ona se ugasi
lampice od pozicije na konzoli svijetle al ne radi i iz Vana se neda dizat i spuštat jedino na elektro ventilima radi kad se zavucem pod traktor
Elektricar je sve ispitao dali postoji neki Skriveni osigurač ili nešto ?
Proveri osigurače koji se nalaze ispod haube na prednjem levom delu,gledano spreda.Ima dva osigurača ,
 

Toni27

Novi član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
8
Hvala svima evo problem riješen
Znaci duboku dole iza ehr konzole je bila u prekidu jedna crvena žica na đeku, sa jedne strane dolazi jedna crvena a na drugom kraju izlaze dvije crvene i tu je zajebavalo to sam spojio i radi
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, danas mjenao orbitrol volana, slozim i sve radi kako treba, gasim traktor i upalim i volan vise ne radi... Lajtungi od pumpe hidraulike dosta vibriraju i cuje se cudan zvuk... Kad sam gas do kraja volan sam okrece
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zrak možda?

Malo glupa usporedba, ali meni tako miniwash radi dok ima zraka u pumpi. Vibrira i ima čudan zvuk, ali ne skreće :LOL:
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ma sam se ozraciva, danas promijenio pumpu hidraulike i opet isto... Volan steka opet, najgore kaj volan opet tuli u tesko ide.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jel zna ko kako ide ovaj ventil... Dal ide prvo kuglica.. kakv je redoslijed na slici ili kako drugacije??
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-09-19-40-20-185_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-10-09-19-40-20-185_com.google.android.apps.docs.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 32

Marko969

Novi član
Tu od
25 Stu 2021
Poruka
1
Pozdrav svima imam jedan problem sam MF 5711 primjetio sam da neradi prednja vuca pred par dana radila danas skuzim da ne radi prekidac upali lampicu na tabli ali vuca ne radi dali netko zna mozda do cega bi bilo
 

top

Novi član
Tu od
2 Velj 2023
Poruka
1
Novi sam u grupi pozdravljam vas sviju
Imam problem sa 3070 kočnic zamjenio sam celindere diskove gumice prozracio kocnice i kocnice propadaju i desava mi se da ostanem brez volana trazio bih savjete
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Teško da je ventil pod haubom jer se ventil nalazi poslije orbitola tako da bi volan trebao imati.
Ima jedna metalna cijev koja ide od pumpe ulja na orbitol i na njoj bi trebao biti priključak za mjerenje pritiska ulja iza desne stepenice pa bi trebalo provjeriti pritisak pumpe pošto imaš problem več na prvom potrošaću. Ulje od te druge pumpe ide: pumpa-orbitol-ventil pod haubom koji šalje u kočnice,kvačilo,17 bara za potrebe šaltanja brzina i na ventile za šperu,prednji pogon...,5bara za podmazivanje getribe i kad se ulje zagrije prije vračanja i getribu ide u kiler naprijed za ulje.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Tri puta sam rastavljal getribu dok nisam sastavio kako treba.
Problem je kad ulje šalta i moraš dobro podesiti vilice jednom sam pustio predug hod i pojelo je vilicu ili prekratko pa nije ušaltaval.
Dva puta je pukla vilica od zeca i kornjače.
Inače i nije komplicirana getriba.
Jedino još diferencijal nisam vadil van i poklopac gdi su ruke hidraulike ostalo sve.
I prednji most sam slagal i motor mijenjal i trube skidal zbog kočnica svašta.
Zadnje sam mijenjal pumpe hidraulike i mijenjal trkače u prednjem mostu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Imaš slike radova možda?mene kočnice izgleda čekaju,pa čisto da izvidim situaciju.
 
Na vrh