• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Da ali ja mislim da je do osiguraca ili releja onda uopce ne bi radilo, a to se desava povremeno.
Ja nebi mislil ni tražil čarobnim stapicem gde je loš spoj ili nekaj drugo.
Probir lampa u ruke i redom ili instrument..
 

n0v4ck1

Novi član
Tu od
31 Srp 2023
Poruka
9
Pozdrav,
jel zna neko mozda dal na masseyu 6110 postoji mogucnost regulacije povrata ulja kroz brze spojke, jer kod spuštanja roto kose na pod kako je kosa veliki krak velikom brzinom se vraca ulje u traktor i onda kosa jako lupi po podu pa me zanima dal postoji nacin da se smanj protok povrata ulja kroz spojnice.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Imaš za kupiti regulatore protoka. Meni je ruka za dizanje tereta brzo dizala i onda sam ugradil taj regulator koji se da podešavati. Kupil sam ga u Trgoagenciji u KŽ. Možda bi to i tebi pomoglo.
 

n0v4ck1

Novi član
Tu od
31 Srp 2023
Poruka
9
Meni je problem spustanje a ne dizanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Kod mene sad sporo diže i sporo spušta, ovisno kak je regulator naštelani, ali je priključak samo na jedno crijevo, povrat je slobodnim padom.

U slučaju o kojem kolega Tommy piše još se nije ni dignulo do kraja, a već se spušta.... :cry:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Zetor ima polugu za štelanje, ali mi to nije bilo dovoljno pa sam moral dodatno ugraditi taj regulator.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
More se staviti ventil koji u jednu stranu pušta normalno protok a u drugu prigušuje.
Na Fendtu su sa desne strane kraj sica kotačići na kojima se štela protok. Pogledaj jel ima kaj takvo u kabini.
 

n0v4ck1

Novi član
Tu od
31 Srp 2023
Poruka
9
Nista, unutra ima samo za stelovanje poluga za hidrauliku. A vani iza kod izvoda ima ventil za regulaciju protoka al on regulira samo pritisak a povrat ide slobodnim padom prakticki i normalno kak je kosa teska ona se velikom brzinom spusta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

n0v4ck1

Novi član
Tu od
31 Srp 2023
Poruka
9
Jednoradni je cilindar, a ja na traktoru imam samo dva para dvosmjernih izvoda i to je malo problem, ali onda stekam u donju spojnicu pa kroz gornju onda samo pretace ulje u donju kad spustam kosu
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ako nema za štelanje stavi povratno-prigušni ventil na crijevo. Mislim da je 30-40€.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jednoradni je cilindar, a ja na traktoru imam samo dva para dvosmjernih izvoda i to je malo problem, ali onda stekam u donju spojnicu pa kroz gornju onda samo pretace ulje u donju kad spustam kosu
jedan VRF..ugradi ga kod cilindra na kosi

bitna je orjentacija kod ugradnje , da te ne iznenadi.
Dosta ti je i ovaj :
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Muke po alnaseru traju već neko vrijeme,ali sad me počelo izluđivati.
2 kruga vrti brzo i onda uspori drastično,tako da je nemoguće upaliti traktor.
Reko idem napunit aku,i onda je stvar ista.
Poludio sam i kupio 140ah aku,i danas ujutro nemrem upaliti.
Najzanimljivije je što kada spojim klemama na drugi aku(sa auta npr),ništa se bolje ne događa.
Prije 2 god kad mi je krepao aku,spojio klemama na auto,alnaser je vrtio ko lud.
I odjednom je prestalo tako veselo vrtiti.
Odnesao alnaser majstoru,rekao je da nije bio loš,ali je promijenio ĉetkice i ležajeve jer ga je raskopao pa da promijeni svejedno.
Ništa se nije poboljšalo.
Kada je toplo,pali bez brige,sada kad je zahladilo,treba mu 2-3 kruga više da sastavi,ali onda alnaser presporo vrti.
Još kablove mislim promijeniti,kupljeni su al ih nisam stigao zamijeniti.
Može kakav savjet?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je stvarno anlaser OK , ali moram reći da četkice i ležajevi nisu remont anlasera negdje je loš spoj ..sve spojeve rastavi očisti..kleme , kablove na klemama ..sve ..naročito masu.
 

Toni27

Novi član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
8
Muke po alnaseru traju već neko vrijeme,ali sad me počelo izluđivati.
2 kruga vrti brzo i onda uspori drastično,tako da je nemoguće upaliti traktor.
Reko idem napunit aku,i onda je stvar ista.
Poludio sam i kupio 140ah aku,i danas ujutro nemrem upaliti.
Najzanimljivije je što kada spojim klemama na drugi aku(sa auta npr),ništa se bolje ne događa.
Prije 2 god kad mi je krepao aku,spojio klemama na auto,alnaser je vrtio ko lud.
I odjednom je prestalo tako veselo vrtiti.
Odnesao alnaser majstoru,rekao je da nije bio loš,ali je promijenio ĉetkice i ležajeve jer ga je raskopao pa da promijeni svejedno.
Ništa se nije poboljšalo.
Kada je toplo,pali bez brige,sada kad je zahladilo,treba mu 2-3 kruga više da sastavi,ali onda alnaser presporo vrti.
Još kablove mislim promijeniti,kupljeni su al ih nisam stigao zamijeniti.
Može kakav savjet?
Pozdrav po meni nije ni akumulator ni anlaser nego gorivo,primjer veselo ti zavrti jel ima goriva i sam kaj ne zapali o onda se valjda smanji tak dovod i zato slabije vrti…
Evo ti primjer ja sam ove godine 3 puta ostao bez goriva na svom 6130 zato jer mi ne radi cager i kad ga idem ozračit i mrvica mu fali da ne zapali a on tad vrti veselo da ne može veselije
Po meni nemaš razloga za brigu promjeni grijače i probaj malo bosch pumpu zakrenut u jednu stranu i samo gas
 

Najnoviji postovi

Na vrh