• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey ferguson 5445 problem

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Pozdrav ekipo imam problem sa svojim masseyom fergusonom 5445 2006 godiste prvi vlasnik.
Naime turceler ilitiga okretomjer mi je poceo krivo pokazivati.

Samo odjednom krivo kaze.
Siguran sam da je s okretomjerom problen jer motor radi normalno ko i uvjek.
Recimo traktor mi inace na leru nadi na oko 700 okretaja a sad kaze da radi na 1000rpm.
Od prvog dana do prekjucer traktor je isao tocno do 2000rpm i tocka. Sad ide do 2300-2400rpm znaci nesto zeza taj okretomjer.

Dal netko zna u cem je problem ili popriliki? Dal bi mozda pomogno da odpojim kleme malo sa akumulatora.??
 

matejB

Član
Tu od
11 Ožu 2015
Poruka
39
Ništa opasno, ako ti ne smeta previše možeš tako radit, to se nama dogodilo na 5465 i već godinu dana tako radi
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Ma ne popravit cu to ja tolko me zivcira da mi se neda sjest u traktor. Dal znam mozda u cemu je tocno problem?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno neki davač inpulsa ili senzor pošto je to elektronski brojač.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Zar ne daje broj okretaja alternator.Kod mene kaže duplo manje.Nekad dobro nekad manje.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ide prek alternatora.Probaj đek odpojiti i vidi ima li nečistoća kakvih.
Ili je to ili je u satu greska.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Dok se potroše četkice na alternatoru ili su jako loši klizni prsteni zna okretaljka na autima divljati. Ona u biti mjeri frekvenciju struje na statoru a čim su problemi s pobudom.... :icon_hang:

Ah... kupi novi traktor. Tko to još popravlja :(giggle):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=M23K8KNlOV0&feature=player_detailpage#t=139[/YT]
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
hm sumnjam da ide prek alternatora zvao u servis i rekli su da ide preko hidro pumpe/motora. navodno se okretaju mjere tako da broji kolko se brzo pumpa okrece. neznam nisam pametan sad sam bio pod traktorom sat vremena odpojio sam sve i svasta i okretomjer uvjek radi znaci nisam odpojio dobro.

moram zvat nekoga a neznam koga. dal itko zna nekog dobrom mehanicara u zagorju? jer neznam kolko ce me ovlasteni servis oderat samo da dode do mene i veli mi u cemu je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh