• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 5445

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
kao prvo pozdrav svima ovo mi je prvi post na forumu. naime mislim da imam problem sa prednjim kocnicama na traktoru. rijec je o MF5445 67kw iz 2006.
kad mi je upaljen samo zadnji pogon koce mi samo zadnji kotaci jel to normalno? kad upalim sva 4 naravno blokiraju i prednji. moze li mi netko to malo pojasniti jel to normalno ili mi je nesto krepalo... stvarno mi je hitno pa se nadam da cu ovdje dobit pomoc
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa to je normalno jer nemaš koćnice na prednje kotaće, oni koće samo kad je prednji pogon ukljućen. tj prednji koće preko kardan koji pokreće prednji pogon.
to je normalno bez straha.:mrgreen: i usput dobrodošao na forum.
sad se lijepo predstaviš i da se lagano upoznamo. :weedman:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa vjerojatno nemaš prve kočnice nego imaš kočenje preko kardana kad je ukjučena prva vuča,tak da je onda sve u redu
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
ali zasto mi onda idu lajtungi za ulje u prednje kotace? ako ocete mogu to i poslikat.

EDIT: znaci naprijed imam 3 lajtunga dva su za servo i jedan ide u diferencijal.
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U diferencijal ide lajtung za blokadu diferencijala (prednja špera)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ti je normalno,jer kad bi prednji kotači blokirali onda bi sa glavom razbio šajbu. Probaj se sa traktorom zaletit u rikverc i onda stisni kočnicu pa če ti onda prednji korači blokirat a zadnji ne,to je tak napravljeno.
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
dado ovo kaj si ti rekao nema uopce smisla i bas sam isao isprobati to u rikverc i naravno koce samo zadnji kotaci.
uglavnom ja mislim da mi je nesto pokvareno i kolko sam uspio sad iskopati po internetu kad mi je upaljen samo zadnji pogon kad stisnem kocnicu moraju blokirati sva 4 kotaca a prednji kotaci blokiraju tako da se prednji pogon pali pritiskom na kocnicu i kotaci koce preko kardana.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
dado ovo kaj si ti rekao nema uopce smisla i bas sam isao isprobati to u rikverc i naravno koce samo zadnji kotaci.
uglavnom ja mislim da mi je nesto pokvareno i kolko sam uspio sad iskopati po internetu kad mi je upaljen samo zadnji pogon kad stisnem kocnicu moraju blokirati sva 4 kotaca a prednji kotaci blokiraju tako da se prednji pogon pali pritiskom na kocnicu i kotaci koce preko kardana.

Dali je CARARO prednji trap?

AKo je cararo prednje kočnice bi se morale palit pritiskom na kočnicu jer se onda i prednja vuču uključuje odma,bar je tako na mom traktoru..

A možda ima i nek ventil da se uključi i isključi prednja kočnica??
Dali je to tak od prvog dana kak je traktor kupljen?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
MF- ima smisla,jer ja na DF imam takav sistem. Meni se osjeti da koče prednje kočnice ali neblokiraju samo zadnji kad idem napred. A kad idem unazad onda prednji blokiraju a zadnji ne.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lupam djelomicno napamet, ali da nije problem u nekom prekidacu na papucici kocnice koji bi trebao paliti prednju vucu kada se koci?
treba ici prvo od jednostavnijih i jeftinijih stvari..
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
dobro lupas ne pale mi se stop svjetla i izgleda da je krepao relej od papucice kocnice... jel zna netko di ima ducan za MF-a u zagrebu i da imaju djelova na lageru.?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
dobro lupas ne pale mi se stop svjetla i izgleda da je krepao relej od papucice kocnice... jel zna netko di ima ducan za MF-a u zagrebu i da imaju djelova na lageru.?

Ajde ti pregledaj osiguraće možda je koji izgorio !!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
U svakom slučaju posao za električara a ne mehaničara . Takve muhe su nažalost jako česta pojava kod MF-a .
Si pogledal možda prekidače kod pedala kočnice (spojeve žica )?
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
ma nisam nista gledao prezima je da se sad zajebavam s tim stvarima i a radi traktor normalno bez toga ma 100 % je relej jer prije je pucketao pritiskom na kocnicu a sad tog zvuka vise nema. zamjenit cu to drugi tjedan
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Javi kaj si rešil baš me zanima jer sam ja imal šeme na 5465 s grijačom . Katastrofa od elektronike .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Spojil sam mu prekidača na relej i sad ga grije prije paljenja s tim prekidačem . Trebalo ga bude spojiti na dijagnostiku pa se bude znalo ko koga j...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da nemaš možda neki ventil ispod kabine s desne strane s kojim se ukjlučuju/isključuju prednje kočnice, tak imam ja na Same-u.
A kaj se tiče kočenja prednjih kotača dok je uključena prednja vuče, to bi trebalo biti normalno za svaki traktor.
Ja ti samo velim da imam taj ventil, mogu ga zatvorit i onda koče samo zadnji kotači, a kad je otvoren onda koče i prednji, no ne u toj mjeri da blokiraju jer bi izletil kroz šajbu van od sile kočenja :)
 
Na vrh