• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 595 Multipower repair

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
dobar je multipower , ali samo onda dok to sve ljepo radi ...hehhe
ja MP uvek šaltam sa kuplungom dok vozim teret , a dok ne onda malo smanjim gas prebacim u zec i dalje gasss

neznam kak to da vaši idu jedva 30 km/h , moj na 2400 obrtaja motora ide 35 km/h , ja zetore sa punom cisternom prešišam samo tako :D


Laže ti brojač okretaja.... i puno je selo starih Zetora 3511 pa nije čudno kaj ih prešišaš kad oni idu skoro 22 na sat ako im je vjetar u leđa :icon_weed:

Ok,ima jedan veliki Zetor v selu no on je nekretnina. 0 km/h :icon_eyes:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pucaju limiči.


Jesi baš ono siguran da si kupil tam orginal?

Sigurno nije orgiinal MF lamela,ali mi je pasala na traktor bez prepasivanja..
Zaboravih koja marka je..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Matija, koji je to MF, kolko ks?
Takav utovarivač bi i ja volio imati na svom 595 ...

To je Massey 575 , 68ks , taj je izgleda poseban , ima drugačije nego standard, obrtaji kardana su odginal 1000 okretaja , pa je to bilo previše i bivši gazda složio reduktor od imta kaj ga je smanjil , sad je 750 okretaja , i to je super sad za prskalicu , npr pneumatsku sijačicu itd itd

jedno veliko hahaha motohod

3511 je slabo zetora kod nas, ima dosta novijih 63xx itd itd , te rješavam samo tako , brojač okretaja ne laže
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
A jbg dečki, kaj da vam velim, sad je tak kak je, valjda bude dobro, taj traktor više nebude delal nikakve teške poslove, jel ga je zamjenil mlađi i jači brat :)

Skinut poklopac ventila
UDbtaOi.jpg


CoeYBYh.jpg


Preštelani ventili, koje je trebalo
ewKQsUM.jpg


Poklopac i brtva koja se skrutila i užasno curila ulje...
DBhHljt.jpg


ADK7A9e.jpg


Izvađene dizne i provjerene
oQQbnsx.jpg


oC50JeX.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Stigel paket iz Nizozemske :)

BxtWe58.jpg


VsTcYlX.jpg


BgmNycO.jpg


Vvytqwh.jpg


Te je lagano počelo sastavljanje...
kwOhN20.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
@Steff;Aj boga ti kad završiš podvuci crtu pa saberi troškove ako nije problem da vidim jesam li pogriješio.Naime ja sam na svom MF 135 pošto je riknuo multipower,sve to preradio na klasiku.Nekako mi je bilo teško i skupo upuštati se u zamjenu i popravku tog multipowera.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Popravak multipowera me je izašao oko 1200 kuna, ovaj paket iz Nizozemske, sa poštarinom je bio 1050 kn,i još jedan ležaj i semering sam kupio ovdje u Hrvatskoj..

A sad, ovisi kaj je tebi otišlo sve na 135-ici ?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Stef kako si zadovoljan s potrošnjom.
Navodno svi živi pričaju da je 595 promašaj traktora, a da troši ko blesav, i da je jako lijen. Da li je za vjerovat tim glasinama ili su tvoja isksutva s njim sasvim drukčija?

Htjel bi čut mišljenje iz prve ruke. :(rofl):
To je mjenjač 3 brzine multipower?
Navodno postoje 3-4 vrste getriba samo na 595 serijama? :icon_scratch:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Popravak multipowera me je izašao oko 1200 kuna, ovaj paket iz Nizozemske, sa poštarinom je bio 1050 kn,i još jedan ležaj i semering sam kupio ovdje u Hrvatskoj..

A sad, ovisi kaj je tebi otišlo sve na 135-ici ?

S vremenom budu ljudi skužili prednosti eBaya i online naručivanja dijelova.

Da si to išel tu kod naših "ovlaštenih" nabavljat koštalo bi bar pet puta više...
 
Posljednje uređivanje:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kikic
Neznam zakaj svi vele da je to promašena serija, i ja sam isto takve priče čul, kaj se tiče potrošnje, troši ko i svaki drugi traktor u tom rangu, a ovo da je lijen, ako misliš u transportu, to je istina i s tim se slažem

Da, to je 3 brzine multipower.

Bio je jedan 595 kod jednog lokalnog majstora, on je imao nekav drugačiji mijenjač kolko me sječanje služi, no tad nisam previše pažnje obračal tome, a sad kolko vrsta getriba ima to stvarno neznam, možda se javi neko ko malo više zna o tome...


Motohod
Slažem se, online kupovina je zakon.
Išel sam u ovlašteni i rekli su mi samo za ovu osovinu oko 700 eura, naravno to bi bil originalni a ne zamjenski dio, al reko hvala i doviđenja :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Pa dobro lijenost se opravdava, jer je sam po sebi jako težak traktor.
Znam da postoje 3 vrste getriba.
Takva kakva je tvoja 3 brzine multipower, 4 brzine standard, i sa 3 mjenjača a neznam kolko je brzina bila, i navodno da se najboljom pokazala.

Navodno su se svi žalili na njegvu potrošnju da je jako puno trošio, radi svoje težine. Ja sam zagrizo za jednog u odličnom stanju je bio i kad sam čuo sve i svašta sve manje mi se sviđao i odgovorili me na kraju.
Sad uvjek žalim, a možda je baš bio dobar traktor i bio bi mi između moja 2.

Istina je da je za njih malo problem za dijelove jer sam slagao 2 i dugo smo ih čekali uvezi dijelova, a od kud ih je gazda izvuko i našo neznam. Radilo se o mjenjaču s 3 ručice na jednom, a s drugim je bilo problem sa pumpom hidraulika i kvačilom.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa moram priznato da se nisam baš ni trudio da otkrijem šta je bio kvar na mom 135.Obzirom da mi taj multi otkazao prilikom baliranja sijena na blagoj uzbrdici pomislio sam šta bi bilo da je otkazao u brdu pod nekim većim teretom,odmah sam izgubio bolju da bga popravljam.Umjesto toga otkrio sam kako da ga fiksiram u položaju zec tj. u brzom hodu i sad sam zadovoljan s njim kao klasičnim mjenjačem.
Mislim da si ti Steff dosta jeftino prošao sa opravkom svoga.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kikic,
Mislim da ipak malo pretjeruju s tom potrošnjom...
I da zaboravio sam napisati da je to Massey Ferguson 595 Mk II, koja razlika između Mk1 i Mk2 ?
Kaj se tiče dijelova, do sad nisam imao problema, sve kaj je mi je trebalo nabavil sam u kratkom roku.

Evo, ova tablica sa rasporedom brzina koju imam u kabini...
uvvAtHT.jpg



Nihad,
Ako si ga fiksirao na "zeca" znači da je pumpa multipowera u redu, a ovo sve ostalo nije problem, pogotovo kaj se tiče novaca, tak da mislim da si ga ipak trebao popraviti, jer sad imaš puno manji izbor brzina..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Da,Steff.Vjerovatno si u pravu,no ja sam se već navikao na to.
Nego po ovoj tabeli tvoj 595 maximalno ide 25 km/h na 2000 obrtaja motora ako se ne varam.135-ica na istim obrtajima ide oko 30 km/h.Malo čudno.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
I ja mislim, al znaš kako se kaže sto ljudi sto čudi. Dok se u to sam ne uvjeriš i probaš nikad znati nečeš kakv je stroj i kak stoji s potrošnjom.
Iako su se ti motori dali natjerat na 110 ks jer su več pripremljeni za turbo samo ga je trebalo ugraditi i pumpu uskladiti.

Kolko mene siječanje služi mk1 je navodno u prve serije ugrađivan, kasnije mk2 ima filter hidraulike dodan izvana, poboljšanu getribu i brzina dignuta na 33km. Pumpa hidraulika je nešt jaća, i većeg protoka, noviji tip kabine s jednim vratima i zatamnjenim staklima.
U tom je samo razlika nešto se bilo pričalo da su postojale mk2 serije s 540 i 1000 okr kardana. al to nije sigurno...

steff ti imaš 2 brzine kardana ili?
Primjetio sam po tablici koju si slikao.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nihad,
Da, tako je, i to na 2500 okretaja motora ispadne 30 km/h, mjereno s autom...
Zato i potvrđujem da je traktor malo lijen kaj se tiče transporta.


Kikic,
To i mene zbunjuje, jel i na kornjači i na zecu obrtaji kardana su isti, neznam jel tu nešto ne štima ili, kod potražnje dijelova dosta sam znao naletiti na nekakve osovine karda za 1000 okretaja i za 540 okretaja, a sad jel to za mk1 ili mk2, neznam...

eDYQpA1.jpg


Vađenjem spojničke, tj. cijelog multipowera, pomaknuli su se ovi zupčanici, i šajbica
lBKZcLN.jpg


A da bi ih nazad namjestili, skinuli smo poklopac getribe
1jfQCq9.jpg


5JyEf2g.jpg


W9hGu5i.jpg


wPXkOIa.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kaj se tiće multipowera to bi bilo to...

Ostalo je još samo zamjeniti semering od osovine prednje vuče, i popraviti kardanske "zube" koji su se potrošili...

ure0jsd.jpg


gcFCmgO.jpg


keDfNec.jpg


Avj5S3f.jpg


lJQGZk5.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh