• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 595 Multipower repair

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kao što i naslov kaže, multipower počeo puštati ulje pa je došlo vrijeme da se traktor rastavi na pola i otkloni kvar...

Uz multipower slagane su i još neke sitnice, kao što će te vidjeti i na slikama

Sve je krenulo sa skidanjem haube :)
lF1XUGb.jpg


... i alnasera
bXeXlhD.jpg


P0Sdh61.jpg


Otpajanje serva i ostalih sitnica
kfNM26I.jpg


MY2l9SI.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
oTubqKD.jpg


1KVpvtD.jpg


Prvi problem, puknuta karika na spojničkoj..
fBu1AeR.jpg


Drugi problem, ležaj u kučištu...
RQvw9Vp.jpg


Treći, i onaj najveći je ova osovina, potrošila se cementacija na djelu po kojem se vozi ležaj sa prethodne slike...
xeJ6dHI.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nebi se dao ugraditi na imt, 595 ima klasične 3 brzine ko i imt, brze i spore, i još taj kalač svake brzine-multipower.
Multipower ima svoju uljnu pumpu u getribi, pa tako i drugačiji raspoerd brzina ( zupčanika i cijele getribe )...
Tako da ja osobno smatram da to nebi išlo..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ak nešt ne volim kod tih traktora to je upravo multipower. Ne mislim pod tim da to ne valja, ili nešto loše, nego iz svojeg iskustva mi se ne sviđa zi puno razloga, i osobno ga nebih htio imat na svom mf-u.
Na imt-a to ne paše, i bolje da ne paše jer tko bi i ugradio pola ljudi bi se ubilo s tim dok nebi shvatili kakvu ima funkciju...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Meni je MultiPower zakon..
Imao sam dva ista MF,jedan ima brzine 3+MP,a drugi je imao klasične 4 brzine..
Ovaj sa MP,mi je uvijek bilo ljepše voziti,em je manje šaltanje,em je veči izbor brzina u svim poslovima..

Primjer transport,bilo kakav teret uvijek vozim u 3 brzini,kod skretanja samo MP stavim u nižu kad traktor malo ubrza,dignem MP i dalje gas..nema šaltanja brzina..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Duplak prodan,ovaj če ostat kod mene jako dugo jos..

Nije loš ni klasičan mjenjač bez MP,ali ja sam uvijek volio stvari na traktoru kaj niko drugi nema i čine ga posebnim..Tako i ovaj MP,to nema večina traktora današnjih,a iz doba kojeg je moj traktor da ne spominjem..Nekome ko to nije probao,pričat o tome je bezveze...Meni je bezveze radit s klasičnim mjenjačem,taj nikad ne pruža toliko izbora koliko MP..a da ne spominjem mjenjače koji imaju 4 ili 6,pover brzina..
Sve je stvar navike na kaj se čovjek navikne i sa čime je naučen raditi..
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Slažem se s obojicom, multipower je odličan kaj se tiče izbora brzina, al po meni ima dvije mane, jedna je ta da kad se ide niz breg, a multipower je na "kornjači" traktor ne koči s motorom, al zato se prebaci na "zeca" i problem riješen.

A druga, malo manja mana je ta da je dosta lijen u transportu, na 2500 okretaja motora ide nepunih 30 km/h...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dijelovi su naručeni, a dok smo čekali da stignu, skinuli smo korpu i lamelu jel su i oni dobili "malo" ulja...

JrKSNF7.jpg


pbEyX4S.jpg


Masna lamela...
oKhtC0A.jpg


0SAU7Es.jpg


bKrec33.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Duplak prodan,ovaj če ostat kod mene jako dugo jos..

Nije loš ni klasičan mjenjač bez MP,ali ja sam uvijek volio stvari na traktoru kaj niko drugi nema i čine ga posebnim..Tako i ovaj MP,to nema večina traktora današnjih,a iz doba kojeg je moj traktor da ne spominjem..Nekome ko to nije probao,pričat o tome je bezveze...Meni je bezveze radit s klasičnim mjenjačem,taj nikad ne pruža toliko izbora koliko MP..a da ne spominjem mjenjače koji imaju 4 ili 6,pover brzina..
Sve je stvar navike na kaj se čovjek navikne i sa čime je naučen raditi..

Ma radio sam s MP, al izbor brzina je veči, ali tolko mala razlika da ne dolazi do izražaja na sporim brzinama samo na velikima....
Al kak si i reko stvar je kako se tko naučio. Drugo su današnji poweri drugo je ovo kaj ti imaš. Nema veze s vezom. Tvoj ne koči današnji koči, tebi pumpa gura zupčanik na živo, danas spajaju lamele. slično, a opet nije.
i zato ti stari molti poweri nisu zaživjeli, kvarili su se i odlazili radi ne dobrog rukovanja s njim, i lomljenja zupčanika.

Slažem se s obojicom, multipower je odličan kaj se tiče izbora brzina, al po meni ima dvije mane, jedna je ta da kad se ide niz breg, a multipower je na "kornjači" traktor ne koči s motorom, al zato se prebaci na "zeca" i problem riješen.

A druga, malo manja mana je ta da je dosta lijen u transportu, na 2500 okretaja motora ide nepunih 30 km/h...

E upravo to niz brijeg mi se ne sviđa i zamjerilo mi se par puta. Zabriješ se u svoj film pod teretom, oduzmeš mu gas, a on ne usporava, pa potegneš ručicu pa sve cukne ili krči(i tu ga ljudi zdrobe i sj...u iako tog ni nisu svijesni) ili opališ po kočnici, refleksno.
E sad za brzinu neznam, kakva im je, ali ni kalsični mjenjači im nisu bili brzi.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
dobar je multipower , ali samo onda dok to sve ljepo radi ...hehhe
ja MP uvek šaltam sa kuplungom dok vozim teret , a dok ne onda malo smanjim gas prebacim u zec i dalje gasss

neznam kak to da vaši idu jedva 30 km/h , moj na 2400 obrtaja motora ide 35 km/h , ja zetore sa punom cisternom prešišam samo tako :D

i moj mf je več bio kod doktora , kikić to najbolje zna kako je to bilo hehe

 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Matija, koji je to MF, kolko ks?
Takav utovarivač bi i ja volio imati na svom 595 ...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Lamela kupljena nova, od IMT 560, 577,579...
Samo što srca nisu ista
bm8NOz4.jpg


Pa smo ih raznitali
4SjWnvP.jpg


I ponovo zanitali uz pomoč preše, i centrirali naravno
tsjSz7d.jpg


Nn5kMsP.jpg


I ponovno sve zmontirali i metnuli u centar
z1aBDF1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Zašto Amrep?
Kaj nije bilo barem za TMS-ovu?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nije bilo TMS-ove...

Kaj su tak loša iskustva s Amrep-ovim ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Joj zašto stavljat od IMT lamelu ??

ja sam isto mjenjao na svome 590,i kupio u Traktor servisu original..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nije bilo TMS-ove...

Kaj su tak loša iskustva s Amrep-ovim ?
Pucaju limiči.

Joj zašto stavljat od IMT lamelu ??

ja sam isto mjenjao na svome 590,i kupio u Traktor servisu original..
Jesi baš ono siguran da si kupil tam orginal?
 

Najnoviji postovi

Na vrh