• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson FE 35

  • Temu pokrenuo mf 35
  • Datum prvog posta
M

mf 35

Guest
pozdrav svim na forumu...novi sam na ovom forumumu i prijavio sam se zbog problema s traktorom...imam masey fergusson FE 35,god proiz 1960....imam jedan problem na motoru pa ako neko zna gdje bih mogao da nabavim dijelove za taj traktor...hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

Ado

Guest
Mf35

Pozz mozda mogu pomoci sta te int vezano za traktor ME35 .Koji te dijelovi int ostavi poruku .Javim se sto prije .-Pozz Ado_
 
A

Ado

Guest
Mf 35

Pozz sta ima jarane u koja si doba jesi sta rijesio ima li napretka .Raspitaj se koliko se kreci Zetori po mogucnosti sa prednjom vucom i da li moze zamjena za drugi traktor .Cujemo se Ado_
 
M

mf 35

Guest
Pozz sta ima jarane u koja si doba jesi sta rijesio ima li napretka .Raspitaj se koliko se kreci Zetori po mogucnosti sa prednjom vucom i da li moze zamjena za drugi traktor .Cujemo se Ado_

E nista nisam rijesio bio mi majstor i onako mi postelovo ventile al nije do ventila opet lupa,izgleda da je na jednom klipu nesto,ti rece da si radio motor,gdje si kupovo dijelove.....Provjerio sam ti za one cijevi ima ovdje kod nas ovaj majstor mi kaze da mozes postavit od imt 558 malo ih samo moras savit cijena im je oko 30km a ne isporucuju postom...pozzz
 
A

Ado

Guest
Mf 35

Imas ovdje dijelove u ovoj trgovini Poljoprema Palameta 036 862 701. mob:063 323 208 Vijeko Palameta vlasnik.Meni je bilo sigurno ventili jer sam ti kazao da je problem nastelovati ventile .-Nazovi i pitaj koje su cijene dijelova u trgovini.Pozz cujemo se Ado_
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imas ovdje dijelove u ovoj trgovini Poljoprema Palameta 036 862 701. mob:063 323 208 Vijeko Palameta vlasnik.Meni je bilo sigurno ventili jer sam ti kazao da je problem nastelovati ventile .-Nazovi i pitaj koje su cijene dijelova u trgovini.Pozz cujemo se Ado_
Ado ako nije problem objasni i nama kak se na MF 35 šteluju ventili?
 
A

Ado

Guest
Mf 35

Pozz svima .Za stelovanje ventila na MF je radio moj majstor .Imao sam problem na MF35X ,dok je radio pod stangasom culo se kuckanje u motoru bas neki specifican zvuk.-Odem do majstora ovaj kaze motor je odradio svoje ok slozim se da odradimo generalku sve novo od dijelova do busenja bloka .Znaci sve upakovano sto posto i jos napomena skidao sam bos pumpu ateririrao te promijenio uloske dizna i ac pumpa sve novo.-Sve je majstor odradio i pocne prvo paljenje motora odmah se opet zaculo isto kuckanje.Vjerujte da je otkrio kvar to jest nisu bili nastelovani ventili .Sad radi bez problema nema kuckanja u motoru ima bas cist rad Fergussona .Vjerujem da je prije neko stelovao ali nije odradio taj postupak uredu jer je meni islo na zivce taj zvuk -Zadovoljan sam jer sam bio cijelo vrijeme uz majstora koje je sve to odradio .-Ako vas jos sta int odgovoricu pozz.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mene konkretno zanima sam postupak štelanja ventila, tj na koji način ga je majstor odradio ?
 
M

mf 35

Guest
rijesen problem,stublina dobila lufta u bloku i pocela kuckat,karike nove naso u Srbiji na svaki klip po 5 karika...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
rijesen problem,stublina dobila lufta u bloku i pocela kuckat,karike nove naso u Srbiji na svaki klip po 5 karika...
Onda kaj nisu bili problem ventili i način na koji se štelaju :scratch
Ado nikak da mi odgovori u čemu je caka :?:
 
M

mf 35

Guest
Onda kaj nisu bili problem ventili i način na koji se štelaju :scratch
Ado nikak da mi odgovori u čemu je caka :?:
nije bilo do ventila,a mislim da nema neke cake u stelovanju ventila,ja sam gledo dok je ovaj majstor ih stelovo,i kolko sam primjetio samo je malo dotego sarafe na onim polugicama sto drze ventile,do neke granice jer kako mi je reko da se nesmije to previse dotezat...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
nije bilo do ventila,a mislim da nema neke cake u stelovanju ventila,ja sam gledo dok je ovaj majstor ih stelovo,i kolko sam primjetio samo je malo dotego sarafe na onim polugicama sto drze ventile,do neke granice jer kako mi je reko da se nesmije to previse dotezat...
Ma i mislim si ja da tu nebi smjelo biti neke velike cake, ali vidim da si Adi odgovorio da si probao poštelati onak kak ti je on objasnio, pa reku da vidim kakav je njegov postupak.
Kad več nikako da on objasni pokušaj bar ti.
 
M

mf 35

Guest
Ma i mislim si ja da tu nebi smjelo biti neke velike cake, ali vidim da si Adi odgovorio da si probao poštelati onak kak ti je on objasnio, pa reku da vidim kakav je njegov postupak.
Kad več nikako da on objasni pokušaj bar ti.

Nije mi on objasni postupak stelovanja ventila nego mi je reko da je on imo slican kvar pa mu je bilo do ventila pa je i meni reko da pokusam vsntile postelovat jer je moguce da je i kod mene do ventila...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
E nista nisam rijesio bio mi majstor i onako mi postelovo ventile al nije do ventila opet lupa,izgleda da je na jednom klipu nesto,ti rece da si radio motor,gdje si kupovo dijelove.....Provjerio sam ti za one cijevi ima ovdje kod nas ovaj majstor mi kaze da mozes postavit od imt 558 malo ih samo moras savit cijena im je oko 30km a ne isporucuju postom...pozzz
Onda sam ja krivo shvatio iz ove tvoje rečenice.
A ništa čekamo Adu da nam on pojasni.
 
G

galki1

Guest
ovako pise u knjigi:
okretanjem kolenastog vratila dovesti klackalice 4 i 6 ventila na vagu i podesiti ventile na prvom cilindru.Kada su klackalice 2 i 5 ventila na vagi podesiti ventile na drugom cilindru i kada su na vagi klackalice 1 i 3 ventila podesiti zazor na ventilima treceg cilindra. Ili kako ja radim gurnem parce zice kroz rupu u glavi gde se nalazi dizna i dovedem klip u gornju mrtvu tacku (uslov nesmeju ventili biti na vagi)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
ovako pise u knjigi:
okretanjem kolenastog vratila dovesti klackalice 4 i 6 ventila na vagu i podesiti ventile na prvom cilindru.Kada su klackalice 2 i 5 ventila na vagi podesiti ventile na drugom cilindru i kada su na vagi klackalice 1 i 3 ventila podesiti zazor na ventilima treceg cilindra. Ili kako ja radim gurnem parce zice kroz rupu u glavi gde se nalazi dizna i dovedem klip u gornju mrtvu tacku (uslov nesmeju ventili biti na vagi)
Svaka čast majstore :prayer:
Jedino ovaj drugi dio mi nije jasan. Po tome za svako štelanje ventila ti skidaš dize dole :scratch
E, a kak na jednocilindričnom motoru ( koji ventil na vagu) ?
 
G

galki1

Guest
tako radim kada radi motor inace po knjizi idem ili ako je liniska pumpa gledam u elemente kada je koji na paljenju a jednocilindricni osetim na zamajcu kada je klip u gornjoj tacki ili ako je dizna dobra cuje se da skripne ili popustim cev i kada baci naftu onda ili na lombardini motorima imas tacku itd
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
tako radim kada radi motor inace po knjizi idem ili ako je liniska pumpa gledam u elemente kada je koji na paljenju a jednocilindricni osetim na zamajcu kada je klip u gornjoj tacki ili ako je dizna dobra cuje se da skripne ili popustim cev i kada baci naftu onda ili na lombardini motorima imas tacku itd
E moj majstore ti ga zakomplicira.
Linijska pumpa elementi diza :scratch
tstnd.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh