• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

massey ferguson ili new holland?

farmboy

Novi član
Tu od
29 Ruj 2014
Poruka
20
ima li netko od vas forumasa mozda iskustva ili znate nekoga tko mozda ima s traktorom massey ferguson 5600 serije ili sa new hollandom t5 serije?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ako imas priliku (ako ti je cijena ok)leti po masnog,to je prava zvijer,pogotovo 5600(koji model bi uzeo?) i ja mu se nadam mozda ako se sta dobro poklopi :(think):,.Kod koga bi ga uzeo (Grapak,Lukatopmax,Terra Diesel) ,neznam si bio kad na njihovoj prezentaciji,i provozao masinu,jer stvarno je zvijer i pol,kaj se tice tisine u kabini posramili bi se i najnoviji auti.Mjenjac je odlican kuplung ti treba samo da upalis traktor ,poslije ti ne treba.Jos bi ti preporucio mozda da si uzmes autodrive i onda imas stroj.Kazem neznam dal si ga vozio,jer da jesi nebi razmisljao o bilo kojem drugom traktoru :icon_super:.Stvarno nema premca i neznam koji bi mu drugi traktor mogao konkurirati,barem kaj se kabine tice.Traktor je zvijer,ali ima i svoju cijenu.Osnovni model 5608-3 cilindra,85 ks,bez autodrive,klima ,dva para hidraulicnih izvoda,siroke gume sa onim punim felgama,zracni sic itd. 60000e sa pdv :icon_eyes:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte lupati gluposti, zvjer ovo ono, sve je to jedno veliko ništa, ajde molim vas 85 ks i 3 cil, prepuno elektronike, to su sve igračke koje nebudu dugo trajale!
Oladite se malo i dobro održavajte stare strojeve koji budu zahvaliniji od bilo kojeg novog našminkanog!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ja bi vozil ferarija ili barem novu mečku ali mislim da nebum nikad ali ako netko to more platiti zašto ne. :icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma pusti aute, to si danas svaka budala more kupiti, traktori su druga priča!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Auti su jos gori. Upola manje lima dobijes za isto novaca.
Ako ima novaca nek si kupi sta oce. Samo ni ja nebi ni jednog ni drugog...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj zameriti, ali krivo si me skužil i tu ti ja nemrem pomoći!

Ljudi koji se odluće na kupnju traktora vrijednog 70.000€ mogu birati kakvog auta žele kupiti, ali traktor se kupuje da zaradi nešto, dok recimo za auto nebi dal više 10.000€ nikad jer auto ko auto, bitno da je zdrav i tehnički ispravan. On ne privređuje neke posebne novce u poljoprivredi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nemojte lupati gluposti, zvjer ovo ono, sve je to jedno veliko ništa, ajde molim vas 85 ks i 3 cil, prepuno elektronike, to su sve igračke koje nebudu dugo trajale!
Oladite se malo i dobro održavajte stare strojeve koji budu zahvaliniji od bilo kojeg novog našminkanog!

Ili se prilagodiš situaciji na tržišu ili propadaš..
Netko tko radi preko 700rs s jednim traktorom sigurno si neče kupit rabljeni i ulagat u njega.Novo je ipak novo,i pouzdanije od " stare rage"..A to kaj sad traktor 85ks ima 3cilindre,to je surova stvarnost koju trebamo prihaviti i ništa drugo..
Pa kolega mi ima traktor 3 cil i 70ks,za njegovih 300-400rs godišnje super traktor,tako da svatko vidi svoju isplativost..

I meni je želja imat novi traktor,i več sam si pomirio s tim da bude možda u budučnosti nekaj 120-140ks sa 4 cilindra,aliii uvijek bude pored neka "stara raga",6cil motor :(angel):
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da ali taj motor vuce isto ko i 4 cil,mozda i bolje,vozil sam ga i znam da se ta tri cilindra jako dobro slazu s tim traktorom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Kak more motor od 6 cilindri imati 500ks, a trocilindraš nebi mogel imati 85?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ako imas priliku (ako ti je cijena ok)leti po masnog,to je prava zvijer,pogotovo 5600(koji model bi uzeo?) i ja mu se nadam mozda ako se sta dobro poklopi :(think):,.Kod koga bi ga uzeo (Grapak,Lukatopmax,Terra Diesel) ,neznam si bio kad na njihovoj prezentaciji,i provozao masinu,jer stvarno je zvijer i pol,kaj se tice tisine u kabini posramili bi se i najnoviji auti.Mjenjac je odlican kuplung ti treba samo da upalis traktor ,poslije ti ne treba.Jos bi ti preporucio mozda da si uzmes autodrive i onda imas stroj.Kazem neznam dal si ga vozio,jer da jesi nebi razmisljao o bilo kojem drugom traktoru :icon_super:.Stvarno nema premca i neznam koji bi mu drugi traktor mogao konkurirati,barem kaj se kabine tice.Traktor je zvijer,ali ima i svoju cijenu.Osnovni model 5608-3 cilindra,85 ks,bez autodrive,klima ,dva para hidraulicnih izvoda,siroke gume sa onim punim felgama,zracni sic itd. 60000e sa pdv :icon_eyes:

Ok... ovako:
- koliko si star Nino?
- koliko si novih traktora vozio?
- na koliko si prezentacija bio?

Kakve veze ti imaš s MF-om? Trgovac si možda?
Da li si možda ikad vidio-vozio Lindner, Fendt ili Valtru? Ili bar neki veći NH?
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nisam ti ja nikakav trgovac vec obicna seljacina.Vozio sam se i u Lindneru i jako je dobar i udoban traktor i nadasve kvalitetan,drugo nisam nista jer me nije ni zanimalo.Izmedu Lindnera i Massey-a,moj bod bi isao masnom zbog kabine i mjenjaca,neznam to je moje misljenje i ja sam ga covjeku iznio.Kaj se tice tih motora buduci se kupci budu morali priviknuti jer drugacijih vise ne bude.Ako se ne varam kod tog motora se ulje mijenja tek na 500rs(naravno ako ih napravis u kratkom roku,a ne da traktor stoji godinu dvije)Massey mi se jako svidio i puno sam se raspitivao o njemu i meni se osobno jako svida pa sam mu ga zato preporucio,a ne da mu nesto prodam:mur:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Nino, velika ti je razlika izmedu seljaka i seljacine.. Ja sebe smatram seljakom, a ti pak sebe seljacinom..
A sto se tice masseya, pa jel nisi ti kupio nekog novijeg masseya sad u skorije vrijeme? Ili sam ja nesto krivo procitao..
Uostalom, koje traktore imas?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ajde onda sam seljak he he,ma ono je trebalo ispasti smijesno ali nije.Gle jos kaj se tice Fendta ili Valtre njih smatram da su odlicni pogotovo Fendt.Ali pitanje je bilo NH ili MF,mi preferiramo MF-a,svida mi se ovaj novi i nacin na koji je napravljen,dizajn,prednji kraj najvise.Da kupilo se ,e sad bas da je nov nije ali je ispravan i bude posluzio jos neko vrijeme.Trenutno su kod nas tri masna- MF135,MF274S i MF6110,i ako se bude kroz godine kupovalo slucajno sto novo ili rabljeno odluka je vec donesena :icon_thumright:

ima li netko od vas forumasa mozda iskustva ili znate nekoga tko mozda ima s traktorom massey ferguson 5600 serije ili sa new hollandom t5 serije?

Covjece si ti ziv :) nis ne odgovaras.Daj reci koliko bi ks uzeo,za sto ti treba,bi li bio glavni traktor ili ispomoc.Lijep pozdrav :(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ajde onda sam seljak he he,ma ono je trebalo ispasti smijesno ali nije.Gle jos kaj se tice Fendta ili Valtre njih smatram da su odlicni pogotovo Fendt.Ali pitanje je bilo NH ili MF,mi preferiramo MF-a,svida mi se ovaj novi i nacin na koji je napravljen,dizajn,prednji kraj najvise.Da kupilo se ,e sad bas da je nov nije ali je ispravan i bude posluzio jos neko vrijeme.Trenutno su kod nas tri masna- MF135,MF274S i MF6110,i ako se bude kroz godine kupovalo slucajno sto novo ili rabljeno odluka je vec donesena :icon_thumright:

He,heheehhe..:(giggle): dosla su i ta vremena.... dizajn prodaje traktor. Ovima s slike se lose pise :icon_lol:

agricultural-equipment-wheeled-tractor-HTZ-2511---1_common--14012013475245327100.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh