• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nitko ne spominje opruge?..zar su one vječne
U taj traktor su ugrađene opruge prije ere 3311 i usudil bi se reči da su vječne kak Lee veli, dok ne puknu.
Btv, Japanac je zaslužan za pred pritisak 2 stepena ;)
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ništa onda čekam semeringe i stavljam opet običnu lamelu sa ferodom. Koja debljina lamele bi bila dovoljna ili da opet stavim 9mm? Vjerovatno ću sad zamijeniti i vučnu, koliko bi ona trebala biti debela pošto ću i nju dati da se nanituje.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako je tak zakaj ih treba ispitivati..podlagati ..ali dobro .ja ne šerafim..ja gledam TV
Kad sam bil mali ja sam puno čital i poslije mjeril, a onda sam shvatil da neke stvari u praksi izgledaju drugačije i da papir sve trpi ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ništa onda čekam semeringe i stavljam opet običnu lamelu sa ferodom. Koja debljina lamele bi bila dovoljna ili da opet stavim 9mm? Vjerovatno ću sad zamijeniti i vučnu, koliko bi ona trebala biti debela pošto ću i nju dati da se nanituje.
Ako ti je normalno odvajalo sa 9 mm onda slobodno staviš.
U biti to tu negde i je. Ako smo rekli da je obloga 3.2 pa dva puta plus lim od cca 2 mm.... u rasterečenom stanju to taman ispadne 9 mm
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ako ti je normalno odvajalo sa 9 mm onda slobodno staviš.
U biti to tu negde i je. Ako smo rekli da je obloga 3.2 pa dva puta plus lim od cca 2 mm.... u rasterečenom stanju to taman ispadne 9 mm
Odvajalo mi je dobro s tim da je drugi stepen bio veoma blizu. Prvi put kad sam mijenjao kupio sam lamelu od 558 čini mi se, odgovara samo što je bila iste debljine kao moja koju sam skinuo, 8mm. Posle toga stavio sam ovu od 9 mm.
Htjeo bi usput zamijenit i vučnu, koliko bi ona trebala imat debljine pošto ću i nju dati da se nanituje.
 

Stjepan2001

Novi član
Tu od
23 Kol 2023
Poruka
1
Imam MF3065 do sada nisam s kardanom imao problema čak ni zastajkivanja. Dan nakon baliranja trebao sam na jednom drugom stroju kardan, uključio sam ga kao i do tada, ali on se nije ni pomaknuo. U čemu bi mogla biti greška.
 

Ivan_sk

Novi član
Tu od
12 Ruj 2023
Poruka
1
pozdrav ljudi...massey ferguson 3655 i 6160...nikad nisam imao iskustva sa massey fergusonom pa bih molio da me posavjetujete da li su dobri traktori i na sta trebam pazit
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
S obzirom da svaki od tih traktora ima debelo preko 10 tisuća radnih sati, možeš svašta očekivati. I to ne jeftino. Dok se ne kvare, odlični su. Kad se pokvari, boli glava i novčanik.
 

ad111

Novi član
Tu od
14 Sij 2024
Poruka
1
Imam masey284s koje ulje da nespem u mjenjac jedno je korito za mjenjac i hidrauliku
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Jel ima kočnice u ulju?
Za MF254 su u ovlaštenom servisu rekli da ide JD50 zbog mokrih kočnica....
 

Leon Kušić

Novi član
Tu od
4 Velj 2024
Poruka
8
Pozdrav,Massey ferguson 3670,prije par dana zamjenjeno ulje u hidraulici i filteri, i poslje je počeo zezat volan,kad se upali traktor prvih 10-15 min je oke,a poslje se na leru neda okretat(jedino pod gasom) a onda jos za 5 min volan se neda okretat ni na leru ni pod punim gasom.
Zamjenjena glava volana (razvodnik s 5 izvoda ) i opet ista stvar malo radi malo ne
Hidraulika prva i zadnja radi
Molim za savjete svaki savjet dobro došao !
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
68

Pogledaj ovdje u manualu troubleshooting vezano za te probleme sa volanom i moguće posljedice nakon servisiranja ulja dok se ne javi netko tko zna ili ne dobiješ odgovor sa strane.
Probaj dodatno odzračiti (bleed) sustav, ako su mijenjani dijelovi hidraulike kako kažeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh