• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
Vidim da nema slike nove serije 74 pa evo ih ...

Na novom modelu je doraðena prednja gibljiva osovina (QuadLink) , nova izvedba nosaèa prednje hidraulike , nova i duža hauba , sitnije dorade na motoru te na hlaðenju tekuèina .

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Kolika je cijena tvojeg buduæeg Massey-a? Koliko konjskih snaga? Koliko košta 120-150 ks?

R

Ratarko

Guest
Moj 7495 (sva oprema) je 95.000 eura bez poreza.

Za ove manje neznam jer nisam pitao.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Rekao si da je Massey bolji od Deutza po mjenjaèu, kakav ima Massey mjenjaè?

R

Ratarko

Guest
Ako me nisu lagali onda bi to morao biti potpuno isti mjenjaè kao u Fendta , znaèi " vario " .

Austrijski trgovac kod kojega sam bio prošli tjedan kaže da se Masey mjenjaèi proizvode u bivšoj Fendt-ovoj tvornici u Beèu.

Ako èovjek bolje pogleda stvarno su ( fizièki ) jednaki mjenjaèi u Fendt-a i Maseya , imao sam priliku vidjeti jedan tik do drugoga.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
kakve funkcije ima vario mjenjaè? kako biraš brzinu kretanja?

R

Ratarko

Guest
Jooooj , koj tema , mogao bih do sutra prièati o onome što sam vidio u 20 minuta na probnoj vožnji Masey Fergusona Dyna VT u Austriji , neæu , ne boj se :lol:

Ima samo jedna mala ruèica ( 4-5 cm ) koju guraš naprijed odnosno vuèeš nazad , to je sve , kvaèilo ti ne treba , papuèica gasa isto ( traktor sam daje gas u zavisnosti od toga u kojem je programskom modu - Economy , Power ...)

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Dali je taj mjenjaè Standardna oprema(ako nije kolika je cijena)? Gdje se proizvode ti Massey Fergusoni?

R

Ratarko

Guest
Sad da li je standard u nekoj državi ili nije to neznam :?

Masey je još prije par godina izmislio Dyna 6 mjenjaè te ga dao Classu da ga ovaj ugraðuje u svoje traktore ( Hexashift ) , odnosno da ga istestiraju ðabe .
Mislim da je taj Dyna 6 mjenjaè serijski za veæinu Fergusona ali to je samo mišljenje...

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Gdje se proizvodi tvoj buduæi massey? Kakva je razlika izmeðu 6400 i 7400?

R

Ratarko

Guest
Moj æe doæi iz Francuske.

Za razliku neznam , meni je bilo bitno da mi traktor bude VARIO , sve ostalo me nije zanimalo.
Naravno , cijena me zanimala , Fendt mi je bio malko preskup odnosno naš diler mi nije htio dati evropski rabat na Fendta pa sam uzeo Fergusona.

Inaèe Fergusona sam uzeo od našeg dilera , ipak , pristao je na onaj raèun kojega sam donio iz Austrije .
Odnosno dao ga je 200 eura jeftinije sa isporukom u dvorište 8) 8) 8)

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Meni nije bitno da bude vario, zašto je tebi? Jel to istina da se neki Massey Fergusoni proizvode u Rumunjskoj?

R

Ratarko

Guest
@ mario
Meni nije bitno da bude vario, zašto je tebi?
Jooooj , to je najbitnije od svega na traktoru , najbitnije ...
Ne mogu niti poèeti objašnjavati zašto , jednostavno tako razmišljam sada a ako to ne bude ono što sam ja oèekivao ti æeš prvi znati jer ja neæu tajiti ako vario nevalja .
Cijeli forum æe biti obljepljen natpisima VARIO SUCKS :!: :lol:

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Dali Deutz Fahr TTV i Lamborghini R6 VRT imaju isto vario kao massey i fendt?

R

Ratarko

Guest
Nitko osim Masseya nema isti mjenjaè kao i Fendt.

Svi proizvoðaèi æe poèeti proizvoditi vario mjenjaèe jer je to naprednije i jednostavno bolje , to je moje mišljenje.

Veæ ih velika veèina i ima ali to su njihove izvedbe vario mjenjaèa .
John Deere takoðer ima slièan mjenjaè , autopower , kombinacija hidro-mehanièkog bezstupnjevanog mjenjaèa.
Najviše i vjerujem tome Johan Deere mjenjaèu , naravno poslje Fendt-ovog i Massey-ovog vario.

R

Ratarko

Guest
@ mario
Kakva je razlika izmeðu 6400 i 7400?
Zaboravio sam odgovoriti na ovo tvoje pitanje.
Razlika je u tome da serija 6 nije serijski opremljena u tolikoj mjeri kao serija 7 iako recimo motori serije 6 idu skroz do 230 KS što je malo èudno.
Serija 6 nema vario mjenjaè što mi je bilo najvažnije te Quadlink prednju osovinu.

Kad veæ opet spominjem vario mjenjaè možda da kažem kako je "vario" nešta najbolje što se moglo dogoditi današnjim modernim traktorima.
Mislim da æe u ne tako dalekoj buduènosti vario biti neupitan dio standardne opreme u svim traktorima .

R

Ratarko

Guest
Evo jedan video o fergijima...

[youtube:fdced]uTIRsB4CGpw[/youtube:fdced]

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Dobra snimka. Po mojem mišljenju Massey Ferguson je jako dobar traktor!

Najnoviji postovi

Na vrh