• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Massey Ferguson
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Vidim da nema slike nove serije 74 pa evo ih ...

Na novom modelu je dorađena prednja gibljiva osovina (QuadLink) , nova izvedba nosača prednje hidraulike , nova i duža hauba , sitnije dorade na motoru te na hlađenju tekučina .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kolika je cijena tvojeg budučeg Massey-a? Koliko konjskih snaga? Koliko košta 120-150 ks?
 
R

Ratarko

Guest
Moj 7495 (sva oprema) je 95.000 eura bez poreza.

Za ove manje neznam jer nisam pitao.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Rekao si da je Massey bolji od Deutza po mjenjaču, kakav ima Massey mjenjač?
 
R

Ratarko

Guest
Ako me nisu lagali onda bi to morao biti potpuno isti mjenjač kao u Fendta , znači " vario " .

Austrijski trgovac kod kojega sam bio prošli tjedan kaže da se Masey mjenjači proizvode u bivšoj Fendt-ovoj tvornici u Beču.

Ako čovjek bolje pogleda stvarno su ( fizički ) jednaki mjenjači u Fendt-a i Maseya , imao sam priliku vidjeti jedan tik do drugoga.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
kakve funkcije ima vario mjenjač? kako biraš brzinu kretanja?
 
R

Ratarko

Guest
Jooooj , koj tema , mogao bih do sutra pričati o onome što sam vidio u 20 minuta na probnoj vožnji Masey Fergusona Dyna VT u Austriji , neču , ne boj se :lol:

Ima samo jedna mala ručica ( 4-5 cm ) koju guraš naprijed odnosno vučeš nazad , to je sve , kvačilo ti ne treba , papučica gasa isto ( traktor sam daje gas u zavisnosti od toga u kojem je programskom modu - Economy , Power ...)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dali je taj mjenjač Standardna oprema(ako nije kolika je cijena)? Gdje se proizvode ti Massey Fergusoni?
 
R

Ratarko

Guest
Sad da li je standard u nekoj državi ili nije to neznam :?

Masey je još prije par godina izmislio Dyna 6 mjenjač te ga dao Classu da ga ovaj ugrađuje u svoje traktore ( Hexashift ) , odnosno da ga istestiraju đabe .
Mislim da je taj Dyna 6 mjenjač serijski za večinu Fergusona ali to je samo mišljenje...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Gdje se proizvodi tvoj buduči massey? Kakva je razlika između 6400 i 7400?
 
R

Ratarko

Guest
Moj če doči iz Francuske.

Za razliku neznam , meni je bilo bitno da mi traktor bude VARIO , sve ostalo me nije zanimalo.
Naravno , cijena me zanimala , Fendt mi je bio malko preskup odnosno naš diler mi nije htio dati evropski rabat na Fendta pa sam uzeo Fergusona.

Inače Fergusona sam uzeo od našeg dilera , ipak , pristao je na onaj račun kojega sam donio iz Austrije .
Odnosno dao ga je 200 eura jeftinije sa isporukom u dvorište 8) 8) 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Meni nije bitno da bude vario, zašto je tebi? Jel to istina da se neki Massey Fergusoni proizvode u Rumunjskoj?
 
R

Ratarko

Guest
@ mario
Meni nije bitno da bude vario, zašto je tebi?

Jooooj , to je najbitnije od svega na traktoru , najbitnije ...
Ne mogu niti početi objašnjavati zašto , jednostavno tako razmišljam sada a ako to ne bude ono što sam ja očekivao ti češ prvi znati jer ja neču tajiti ako vario nevalja .
Cijeli forum če biti obljepljen natpisima VARIO SUCKS :!: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dali Deutz Fahr TTV i Lamborghini R6 VRT imaju isto vario kao massey i fendt?
 
R

Ratarko

Guest
Nitko osim Masseya nema isti mjenjač kao i Fendt.

Svi proizvođači če početi proizvoditi vario mjenjače jer je to naprednije i jednostavno bolje , to je moje mišljenje.

Več ih velika večina i ima ali to su njihove izvedbe vario mjenjača .
John Deere također ima sličan mjenjač , autopower , kombinacija hidro-mehaničkog bezstupnjevanog mjenjača.
Najviše i vjerujem tome Johan Deere mjenjaču , naravno poslje Fendt-ovog i Massey-ovog vario.
 
R

Ratarko

Guest
@ mario
Kakva je razlika između 6400 i 7400?

Zaboravio sam odgovoriti na ovo tvoje pitanje.
Razlika je u tome da serija 6 nije serijski opremljena u tolikoj mjeri kao serija 7 iako recimo motori serije 6 idu skroz do 230 KS što je malo čudno.
Serija 6 nema vario mjenjač što mi je bilo najvažnije te Quadlink prednju osovinu.

Kad več opet spominjem vario mjenjač možda da kažem kako je "vario" nešta najbolje što se moglo dogoditi današnjim modernim traktorima.
Mislim da če u ne tako dalekoj budučnosti vario biti neupitan dio standardne opreme u svim traktorima .
 
R

Ratarko

Guest
Evo jedan video o fergijima...

[youtube:fdced]uTIRsB4CGpw[/youtube:fdced]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobra snimka. Po mojem mišljenju Massey Ferguson je jako dobar traktor!
 
Na vrh