• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mazalica pitanje

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Doma se uvijek je... sa punjenjem mazalice i ostajanjem zraka u njoj, kak ju god napunim uvijek ostane zrak, napumpam 2-3 mjesta i onda stane :evil: . :(
Pa me zanima dal bi pnemumatsku isto to mučilo? il s njom nema takvih problema?
Kolko sam skužil ona upumpava zrak u prostor di je mast, a mast izlazi van jel tak? Pa mislim da ju onda zrak u masti ak slučajno ostane nebi smio zajebavati??

Ili moja mazalica ne valja :scratch

Ili mi dajte recept kak ju napuniti a da dela :idea:
 
J

John Deere 3650

Guest
i mene to isto zahebava na mazalici :twisted:
moj recept ti je kad ju puniš da uguraš mast unutra sa drvetom ( samo drvo mora bit čisto) ....ako ti ne radi ono kao dugme za stisnut, da se ispusti zrak van onda ju nemoj stegnut do kraja (otprilike do pola) tako da ti zrak može izači van... ;)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pneumatske su ti dobre samo gdje su dobro prohodni kanaliči za podmazivanje,ali gde ti malo teže ide ručna mazalica je zakon.
 
D

danijel

Guest
ma kupis umetke za u mazalicu i rijeseno sve radi ko puska
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
danek kaže:
pneumatske su ti dobre samo gdje su dobro prohodni kanaliči za podmazivanje,ali gde ti malo teže ide ručna mazalica je zakon.

a kak je s pneumatskom? s njom ima isto takvih problema oko zraka il to njoj ne smeta?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
danijel kaže:
ma kupis umetke za u mazalicu i rijeseno sve radi ko puska

Kakve umetke? Moze za laika pojasnjenje ...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Smiljan kaže:
danijel kaže:
ma kupis umetke za u mazalicu i rijeseno sve radi ko puska

Kakve umetke? Moze za laika pojasnjenje ...


ima za kupiti tuba ko za silikon, ubacis u postojeću mazalicu i samo stiščeš...
i cist posel... nema mazanja i tih sranja....
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Mast u tubama je najcisce rjesenje .

Ako je kanta masti dovoljno velika , tutnes mazalicu unutra i ravnomjerno izvlacis klip, istovremeno gurajuci komplet mazalicu u mast .Nema zraka , al je sve masno.Tak radi moj stari, i upropasti pol masti :mrgreen:


A normalno punjene i nije neki stos , izvuces klip centimetar, spahtlom ubacis mast ravnomjerno da izbjegnes zracne mjehure, opet pomalo izvices klip , ubacis mast i nema problema ,napuni se do kraja ,odzraci i deri .U firmi je ovako nas mazac trosio dvadesetak kila dnevno, bez teskoca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
ja punim tako sto povucem onu potisnu sipku do kraja , stavim mazalicu vertikalno u skrip , uzmem nesti slicno flahu lima i njime punim, kada napunim uzmem elektrodu ili jacu zicu i gurnem je u mazalicu i pravim krugove tako da mast propadne do dna, ponovo dopunim , ponovo elektroda i cepaj
posle odzracivanja a prije prvog mazanja ja onu sipku za punjenje povucem par puta naprijed nazad

a ona odzraka ne radi posao kako treba posto ona i izlaz za klip ne stoje u istoj tacki , rjesenje za to je da crijevo bude otpusteno tamo gdje se spaja sa mazalicom i zrak kada se pojaci samo odsrafis crijevo za pola kruga potegnes pumpanje jednom ili dva puta i (dok rucka ne da otpor) i samo zavrnes crijevo rukom i cepaj
ako oces da ti ne curi na tome sastavu crijeva posto se rukom steze umjesto bakarne podloske ti stavi gumicu ;)

i ne opterecuj se pneumatskom , ona moze da ti zada jos vise glavobolje
radi na principu isto kao mehanicka samo sto umjesto rucke koju ti rucno pumpas imas pneumatski klip koji ide naprijed nazad i potiskuje onaj radni klip za istiskivanje masti
prednost je to sto je koristis u kantama koje su nasute bez zraka a ona vuce sa dna tako da zrak nema odakle doci dok ne dodje do zamjene kante

samo ti uradi kako sam ti gore napisao i ne poskupljuj sebi zivot sa pneumatskom , dovoljno je da samo otpustis crijevo da bi ga mogao rukom otpustati

eto i ja vas udavih malo :mrgreen:
 
K

KRESO

Guest
savoris kaže:
ja punim tako sto povucem onu potisnu sipku do kraja , stavim mazalicu vertikalno u skrip , uzmem nesti slicno flahu lima i njime punim, kada napunim uzmem elektrodu ili jacu zicu i gurnem je u mazalicu i pravim krugove tako da mast propadne do dna, ponovo dopunim ,

sa žicom treba ići uz rub mazalice i mast samo propada (provjereno naj bolje rješenje dok sam radio u jednoj firmi trošio sam oko 10 kg masti na dan i probao sam sve i svašta) , pneumatske nisu loše ali ja sam već dvije sahranio , a i ručnih jedno 10-tak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Dečki, ja kad ju punim, postepeno uvlačim dno po 3-5cm i nikad problema, jer ostane vrlo malo zraka u njoj.
 
B

Bobo

Guest
Pneumatske mazalice su problem, jer ne osjetis otpor pod kojim mast prolazi, pa ne znas je li dobra "sisa" ili nije. Rucna je po tom pitanju zakon.

Ako vec imate pneumatsku mazalicu kod kuce i kupujete mast na bacve, imam jedan dobar savjet:

Umjesto one pizdarije koja je zamisljena da odzraci rucnu mazalicu (al nikad ne radi svoj posao) se uvrne "sisa" i kroz tu sisu pneumatskom mazalicom punite rucnu. Punjenje rucne mazalice nikada nece biti bezbolnije i cisce, tako da ce i mazanje rucnom mazalicom biti zadovoljstvo... Nema vise odzracivanja i kojekakvih sistema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
jebote bobo kako si to socno rekao isto kao oni sa teleshopa :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
danijel kaže:
ma kupis umetke za u mazalicu i rijeseno sve radi ko puska

slažem se, nikakva mrdanja sa kantama ni zrakon, samo umetak promijeniš kada se isprazni i to je to
 
B

Bobo

Guest
Mozda sam zastario i zivim u zabacenom djelu zemlje, al citam posvuda o tim umetcima al nikako da pronadjem neku sliku tog cuda...

Dakle, sliku trazim, da vidim o cemu se radi, jer ja kupujem mast na kantice od 5kg i takve dvije godisnje...

Koliko uopce kostaju ti umetci i gdje ih kupiti?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Nebi htio raditi reklamu ali idi na stranice valvolina tamo je slika klikneš na proizvode pa na ostale proizvode i onda masti.Tube su u pakiranju 400g i košta oko 25kn
 
B

Bobo

Guest
Zanimljivo...

25kn 400g Valvoline masti

330kn 4.5kg OLMA masti

INA LIS 1-2-3 kosta oko 160Kn kantica i nije vrijedna spomena. Dok kombajn nisam poceo podmazivati, bila mi je ok, ali sad vidim da je to goli k....

Nekako mi se kantica masti vise svidja, iako je prljaviji posao nego ovo s tubama, ali svakako cu potraziti u lokalnim trgovinama da probam i to "cudo" ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Tu dođe jedan vijak koji služi da se nebi matica otpuštala, ali ako se ne otpušta nemoj dirati ili eventualno stavi kratki šarafič da ti voda ne ulazi unutra.
Ako staviš predugački oštetil buš navoj na matici, a onda zaboravi otpuštanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh