• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

McCormick

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
imao sam na probu, i prezadovoljan sam, ali 20.000,00 + PDV je sad jakoooo velika cifra za izdvojiti... čim bude toliko viška, odma kupujem. možeš prskati po noći jer te on sam navodi. koristio sam ga samo za prskanje, jer u to vrijeme kad sam ga imal se nije više bacalo gnojivo.
 
P

pixa93

Guest
joj nebudite glupi s tom navigacijom.neki ju ljudi nemaju u autu a vi s njom glumite u traktoru.daj bjez s tim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
pixa93 kaže:
joj nebudite glupi s tom navigacijom.neki ju ljudi nemaju u autu a vi s njom glumite u traktoru.daj bjez s tim
A kaj će ti na cesti? Radim godišnje >50t km i nikad ju nisam ni videl, a kamoli imal. To ti je za komotne koji žele putovati bez mozga, k'o koferi.
Na polju je sigurno korisnija, ali i više košta.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
pixa93 kaže:
joj nebudite glupi s tom navigacijom.neki ju ljudi nemaju u autu a vi s njom glumite u traktoru.daj bjez s tim
ako ju nisi koristio, nemoj onda suditi o njoj. nemoraš više markirati si za prskanje ili bacanje gnojiva, namjestiš zahvat, obiđeš ovratinu, i sve ti on dalje izcrtava, a precizan je u 20 cm, a auto navigacije su do 5m, pa je zato viša cijena.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
daniel2356 kaže:
pixa93 kaže:
joj nebudite glupi s tom navigacijom.neki ju ljudi nemaju u autu a vi s njom glumite u traktoru.daj bjez s tim
ako ju nisi koristio, nemoj onda suditi o njoj. nemoraš više markirati si za prskanje ili bacanje gnojiva, namjestiš zahvat, obiđeš ovratinu, i sve ti on dalje izcrtava, a precizan je u 20 cm, a auto navigacije su do 5m, pa je zato viša cijena.

Da li se isplati i na malim parcelama? Manje od 1 ha?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
pa i da i ne, ovisi o obliku, ako je kockasta,onda ti može pomoći, ako je uska, a dugačka, onda i ne baš, al je zato zakon na tablama, pogotovo onima koje idu u špic, jer ti pokaže dokle si poprskao i kad da ugasiš, a super je to što na normalnim tablama isto možeš vidjeti dokle si poprskao ovratinu pa da ne dupliraš kad dolaziš do nje,što može biti problem sa agresivnim sretstvima kao što je ORION. di god sam ga slučajno preklopio, nagodinu žito svo požutilo i ostalo malo, jer nisam preorao njivu poslje soje.
 
B

baota

Guest
pozdrav .zanima me mc kormick mtx 165 moze te li mi reci i opisati kvalitetu tih traktora kakvi su u radu te kakvi se problemi na njima desavaju nasao sam jedan polovan ima oko 4000 rh i jako je ocuvan na izgled kakvi su u oranju pa da mi malo opisete
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
vidio sam taj oglas jučer na njuškalu, meni izgleda jako sačuvano i u dobrome stanju, a i cijena je povoljna. u oranju samo riječi hvale. mene samo zajebava senzor pritiska zraka, moram ga svakih 3 mjeseca skinuti i očistiti jer od vlage zahrđa membrana pa ne pokazuje pritisak, pa u traktoru pišti za poluditi.
[youtube:32554cxf]9yL5R8cMSwk[/youtube:32554cxf]
[youtube:32554cxf]G-wrdUlTyVY[/youtube:32554cxf]
[youtube:32554cxf]4NH5EQGj4x0[/youtube:32554cxf]
[youtube:32554cxf]x_dlUmUnJFs[/youtube:32554cxf]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepo oranje.
Koliko kg ima traktor bez utega a koliko s utezima?
Koja je dubina, širina i brzina oranja?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
traktor ima sa utezima oko 8,5 tona, a utezi su mu 12x45 kg, i klobna 110 kg + nosač oko 200 kg. znači oko 850 kg. a plug je 4 x 16 cola, dubina oko 25 cm, 30 cm, ovisno o težini zemlje, a brzina 7,5 km na težoj, a oko 9 km na lakšoj.imaš na jednom videu display di se vidi brzina.
 
B

baota

Guest
Re:

branko kaže:
mada sam napisao da necu vise o ovoj temi, ali mi neda vrag mira jer sam danas dobio nove informacije iz prve ruke, danas je trebala biti treca isporuka traktora nakon sto mu je stavljen kompletni novi mjenac,. ovaj put traktor nije izdrzao ni njihovu probu u servisu tako da opet nista. posto danas imam informacije iz prve ruke ispitao sam ga o nekim stvarima koje vam prije nisam znao objasniti ili sam krivo preptostavljao. prvo ispravka netocnog navoda pietro moro plug je 3+1, ali je i sa tri brazde prevelik za claasa, jer kod mene traktor od 105 ks ide tesko ili nikako sa trobrazdnim plugom a posebice sa ovakvom gromadom od pluga. sto se tice zamjenskog traktora oni mu ga nisu sami ponudili vec su mu na njegovo trazenje nudili nekog starijeg landinija (oni kockasti u kooperaciji sa mf-om) i to od 95 ks koji mu nikako nemoze zamijenti ovaj xtx koji je ipak duplo jaci a za njega ima prikljucke a i u krajnjem slucaju ima doma novijeg i jaceg traktora. sve se u glavnom svodi na to da su kod nas vecina dilera (bilo traktora ili auta) samo onda pravi kad treba strpati novce u dzep i to od ovog traktora vjerojatno vise od 10 000 € jer ga je dosao negdje oko 80 000 bez pdv-a, a poslije ko te j.... zato decki sve mi se cini da od ove grupacije treba bjezati ko vrag od tamjana. jos mi je napomenuo da ce jos malo pricekati a onda krenuti traziti svoja zakonski zagarantirana prava, tj. prvo preko udruge potrosac, a onda ako treba i tuzbom jer je i sam uvidio da se na lijep nacin i povjerenje kod nas nista nemoze postici.


pa meni neide nikako to u glavu da mogu prodavati vozila i masine bilo kojih tipova a da nemaju za njih znanja i servisa a kostaju tolike novce imao sam i ja slucaj sa autom malo neobicnim golfom 5 32 sa dsg mjenjacom auto kosta blizu 40 tisuca eura kada sam dosao na servis za izmjenu ulja u mjenjacu ljudi nemaju alata za izmjenu ulja dsg mjenjaca od vinkovaca ,osjeka neznam dje nisam sve bio asa pva sarajeva qvatra i oni nemaj alata ,a ni znanja a prodaju auta i rade uposlenici koji veze nemaju o tim poslovima ,ne svi ima i onih kvalitetnih ali ja masinu nebi nikada ostavio bez svoga nadzora kao sto je i neostavljam na servisu sve pod oko tako je sa traktorima sa svim mogucim masinama ,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
daniel:

Zakaj ti prva brazda tak malo hvata, jel nemožeš joj malo povećati zahvat???
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ma hvata na granici, ako mi se plug malo pomakne na težoj zemlji, onda tak malo hvata ta prva brazda, al može se poštelati na onom sjajnom vijku koji strši van na boku. ali svejedno dobro slaže, ako i uhvati tako malo. kad imamo zemlju da nam se na tabli promjene dvije vrste zemlje. idem 2 prohoda, a treči već moram poravnati jer mi se izbaci za cijelu brazdu u 2 prohoda. sve si mislim da bi orao takve table tako da orem popreko, tj da jedna cjelina budu teža, a druga cjelina lakša zemlja, da me ne mući u oranju, a i onda mogu na tu težu zemlju posijati repu ili kukuruz bez straha da dođe suša pa mi sprži usjev na lakšoj, a na lakšoj žito ili nešto slično čemu suša ne smeta toliko jako. kod nas na takvoj teškoj zemlji suša se ne osjeti, imao sam 11 tona kukuruza, ili 4.2 tone suncokreta ove godine po hektaru unatoč suši.
 
T

tomo123

Guest
koja je cijena toga McCormicka od 70 ks........zanimaju me takvi manji traktori jer sam trenutno u kupovini... :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh