• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

McCormick

B

baranjac

Guest
kao prvo pozdrav svim forumašima jer se po prvi put javljam na forumu.

Sto se tice McCORMICKA mogu reci samo da je strasan traktor. ima odlicne motore i mjenjace , kabina je engleski minimalisticka, ali ima sve sto mu treba.

Traktor se odlikuje velikom snagom i iskoristivoscu te snage sto i je najbitnije.


Najvise mi se svida tipovi MTX 150 , te XTX 200

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

inace xtx je bio proglasen traktorom godine 2006.
McCORMICK ima mjenjace powershift sa grupama i full powershift (znaci od 1-32 bez kvacila).

A sto se tice euromakine , nisu uopce daleko u Osijeku su i sto se tice prodaje i servisu mislim da su daleko bolji od ostalih a i cijene im nisu prevelike. Prvi servis na McCORMICKU od MTX 135 1800 kn sa pdvom a radi se na 250 rs
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pozdrav i dobrodošao na forum! Dali ti imaš taj MTX 135 i kolika mu je cijena?
 
B

baranjac

Guest
nemam ga ali sam jako usko vezan za McCORMICKA i gledam ga gotovo svakog dana u radu i slušam vlasnike i njihova iskustva sa traktorima i moram reci da je traktor fenomenalan.

I ako vas bilo sto zanima u svezi njega ja sam taj. znam ga u dušu

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav baranjc i sve najbolje u ovoj friškoj godini.

Nisi točno rekao na koji način si vezan za McCormick traktore ali nije niti bitno nego ono što je meni interesantno je to da je McCormick uspio pronači svoje tržište čak i u Baranji. Ako znamo da su na tome dijelu najplodnije zemlje i da se tu ljudi od pamtivjeka bave poljoprivredom meni je zanimljivo da jedan malo poznat traktor ( kod nas ) pronađe svoga kupca i u Baranji . Mislio sam da su Novokomerc i John Deere tu tržišni lideri i da se teško probiti sa nečim malo poznatim kao taj traktor ali sada vidim da sam u krivu .
Jednom sam na tv-u vidio par McCormika kako rade u Baranji , mislim da je bila neka prezentacija ili nešta slično te da je jedan veči poljoprivrednik kupio dva komada ili možda tri , nisam siguran...

Mene bi zanimalo tko radi servise na tim traktorima da li se serviseri drže dogovorenih termina , da li izlaze na teren i sve što znaš a da je vezano uz servis ?
Recimo koliko često se izmjenjuje ulje u novom traktoru da li je bilo kakvih problema sa traktorima i kako im odgovara naše gorivo ( plavi dizel ) ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mc Cormick

Bog prijatelji ! Sve najbolje u Novoj 2007 god. Da nekada je John Deere bio traktor br. 1 U Baranji ih ima nekoliko i koliko znam pokazali su se dobri. U Belju je nedavno obnovljen dio voznog parka sa Fendt traktorima a ne sa John Deere. Čak imaju i nekoliko Deutz Fahr. Za servis koji je u OS čuo sam dosta pohvala, izlaze na teren čak je postojalo vozilo- putujuča radionica za servis ili kvar na terenu
 
R

Ratarko

Guest
@zvona
Sve najbolje i tebi u 2007. godini

Istina JD je bio traktor nr.1 u HR.
Sada imamo potpuno otvoreno tržište gdje gotovo svatko može prodavati traktore tako da imamo za kupiti svaki poznati model traktora .
Sigurno da JD i Novocommerce osjete to na svojoj koži kada recimo jedan slavonac kupi McCornicka ili Lamborghinija od nekog trgovca koji mu je stotinama km daleko a ne da ode u srce slavonije i kupi si JD traktor.

Bio sam u Belju , čak sam išao u polje da vidim nove Fendtove u radu i pričao sam sa njihovim traktoristima koji su mi puno toga pokazali na licu mjesta , uživo. Tom prilikom sam pitao jednog starijeg vozača Fendta 716TMS "Koji mu je bolji traktor , JD ili Fendt" , odgovor je bio kratak "Fendt". Znači da i ti stari traktoristi znaju cijeniti nove i bolje stvari ( mislim na vario mjenjač ) i da su se manje više naučili ispravno rukovati tim prilično kompliciranim mjenjačem .

Zdrava konkurencija u prvu ruku smanjuje nabavne cijene novih traktora a nakon toga slijedi kompletnija i kvalitetnija usluga i briga za mušteriju , još samo da i to dočekamo :wink:
 
B

baranjac

Guest
John deere je bio jedini traktor koji se pored imt-a mogao kupiti u bivšoj jugi te je stvorio renome najboljeg traktora na svijetu, ali tu je jedno veliko ALI.

Volim reči da su danas svi traktori dobri onoliko koliko je dobar servis za njega.

Rjetke su tvrtke koje mogu razviti servis dovoljno dobar da se nosi sa takvom granom radnih strojeva kao što su traktori. Zašto ?

Evo nekih razloga: 1. Broj prodanih traktora nikad nije dovoljno velik da bi bilo puno posla

2. Izlazak na teren i reklamacije nikad nisu pokriveni od tvornice
3. Sezonski posao koji naravno ima oscilacije te bez obzira na broj ljudi desi se da ih ponekad nema dovoljno
4. OBUKA LJUDI vrlo skupa te ju kao takav gazda gotovo uvijek izbjegava
5. servisna vozila vrlo skupa , pravo servisno vozilo puno opremljeno kosta nekih 70.000 €, morate ih imati vise obicno izmedu 2-3
6. Vracam se na prvo: ozbiljna firma koja prodaje traktore nikada ne zivi samo od prodaje traktora nego je uvijek vezana uz jos neke poslove. primjeri.

Novocommerece-> brzica posjeduje farme i druge izvore novca

Euromakina-> nalazi se u grupi DAMAK te joj je sestrinska firma DAUS TRUCK koja prodaje iveco vozila u dalmaciji i ima veliki sevis iz kojeg crpi iskustva u prodaji i servisiranju traktora.
 
B

baranjac

Guest
Sto se tice BELJA i FENDTA to je sve igra velikih brojeva.
Fendt se na belju nije previse pokazao.
5 traktora 930 stoji zbog pumpi ( lose gorivo i pumpe otisle ) a gromov servis je sranje jer zbog šarafa na felgi traktor je stojo 47 dana
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dali znaš cijenu McCormick 80, 120, 150ks? Koje traktore ti imaš?
 
R

Ratarko

Guest
@baranjac
Koliko te plačaju ovi iz McCormicka :wink: :?:
 
B

baranjac

Guest
mccormick 85 ks c-max je oko 30.000,00 € + pdv
mtx 120 120 ks je oko 55.000,00€ + pdv
mtx 135 135 ks je oko 57.000,00 + pdv
mtx 150 150 ks je oko 59.000,00 + pdv


to su traktori na akciji trenutno inace su cijene vece nekih 2000-3500 €
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Skuplji su od Deutz Fahr-a , po mojem je Deutz Fahr bolji!
 
R

Ratarko

Guest
Kako vidim onaj Landini je kopija New Hollanda onda mogu doči do zaključka da je NH šef a ovo sve njegovi kooperanti ili tako nešta.
Neka me "baranjac" ispravi ako sam fulao ali i neka nam kaže malo o tome tko je vlasnik McCormicka , Landinija i slične stvari .

Danas se sve te firme udružuju pa je ljudima teško pratiti tko je tko u poljo. industriji.

Ono što sigurno znam je : Case IH je kupio Steyera prije 10 godina onda je došao New Holland i kupio Case/Stayer zajedno i sada su jedna firma.
Ono što nisam siguran a volio bih znati : Da li je NH vlasnik i Landinija i McCormicka ili možda još koje firme ?

Mislim da je bitno znati takve stvari kada se priča o cijenama traktora ili možda nije ..? cijena je cijena pa ako imaš plati i vozi a ako nemaš gledaj :(
 
B

baranjac

Guest
ARGO grupacija : LANDINI TRAKTORI
McCORMICK TRAKTORI
VALPADANA TRAKTORI
GALLIGNANI ZELENA LINIJA
LAVERDA KOMBAJNI
FELLA ZELENA LINIJA ( KOSILICE )
SEP FREZE ZA VOCARSTVO I POVRTLARSVO
SIGMA 4 TRAK. UTOVARIVACI
EVO TO VAM JE ARGO GRUPACIJA VLASNIK JE TALIJAN MORRI KOJI JE KUPIO 2000 TVORNICU U DONCASTERU I POKRENUO NANOVO PROIZVODNJU MCCORMICKA. TVORNICA MJENJACA JE U FRANCUSKOJ U ST. DIZIERU. INACE BRAND MCCORMICK JE NAJSTARIJI TE SE PROIZVODI OD 1873.
FELLA JE VRHUNSKI NJEMACKI FROIZVODAC KOSILICA I SKUPLJACA RAVAN KUHNU KVALITETOM ALI I CIJENOM

U AGCO GRUPACIJI SU : MASSEY FERGUSON
FENDT
VALTRA
CHALLENGER
HESTON BALIRKE
GLEANER KOMBAJNI
ZADNJI TRAKTOR JE UGLAVNOM ZA AUSTRALIJU I NOVI ZELAND
IMA TU JOS PROIZVODA POPUT UTOVARIVACA ITD.


SDF GRUPACIJA JE NAJVECA NA SVIJETU I SADRŽAVA

DEUTZ
SAME
LAMBORGHINI
HURLIMAN

ZAPRAVO SAME I HURLIMAN SU ISTI U NEKIM SERIJAMA KAO I SAME I DEUTZ I LAMBORGHINI I DEUTZ I HURLIMAN.
PREPLITANJA SU U SVIM SERIJAMA I MODELIMA KUPUJETE SAMO IME


CNH GRUPACIJA

CASE
STEYR
NEW HOLLAND

GRADEVINSKI STROJEVI
CASE NEW HOLLAND
KOBELCO

PREPLITANJA U VECINI MODELA MXM I TM , JXU TN ITD.


TO SU OTPRILIKE NAJVECE GRUPACIJE U SVIJETU I SAD VIDITE DA JE TO SVE ISTO.


LANDINI I NEW HOLLAND NEMAJU ISTOG GAZDU.
LANDINI IMA VECINU DJELOVA POPUT MF
U 2007 SE OCEKUJE DA LANDINI SKROZ PREUZME MCCORMICKOVU TEHNOLOGIJU I TO SAM VIDIO NA SAJMU U BOLOGNI.

STO SE TICE MOTORA IMATE: PERKINSA
CUMMINSA
SDF
MAN
VOLVO
IVECO

I TO JE VECINA MOTORA U TRAKTORIMA. CAK I JD UGRADUJE CUMMINSA U TRAKTORE PREKO 300 KS.
MCCORMICK IH IMA U TRAKTORIMA OD 120 KS JER SU POTROSNJOM POPUT MANOVIH U FENDTOVIMA.
CUMMINS JE AMERICKI MOTOR I TEHNOLOGIJOM BR.1 A I POTROSNJOM JE U SAMOM VRHU
 
Na vrh