• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

McCormick

R

robert

Guest
mccormick mi je super stroj,samo da su kabinu malo ljepse iznutra dotjerali....
 
P

paor

Guest
pogledaj samo Internacionale - to je ustvari nekadašnji McCormik. ja svaki dan viđam dva, stari su ko biblije, a rade kao zmajevi i djeluju izuzetno stabilno i močno. dakako, dizajn im je totalno out.
 
R

robert

Guest
internacionali(IHC International Harvester Case)mccormick i david brown su bili pod Caseom.to su definitivno najizdrzljiviji traktori koji postoje....znam jednog koji ima blizu 25000 rs,jos radi
 
V

vito

Guest
Imate pravo dečki! Cormick je odličan i nije čudo što mi se sviđa! No isto tako mogu reči da je jako teško odabrati!Npr. u istoj seriji traktora Cormick cx, Case jx-u, new Holland tl-a, Sada Deutz agrofarm,Claas celtis.....razlike su minimalne. Svi pokrivaju prostor od 75-100 ks,odlične tihe kabine, motori sličnih karakteristika, hidraulična moč slična. Zapravo čovjek ne zna šta da izabere, mišljenja sam da ne bi pogriješio ni sa jednim.Nema više tajni u toj industriji,da jedan nešto novo zna a ovaj drugi da to ne zna! Razlike su minimalne, recimo,jedan ima malo slabiju hidrauliku od drugog ali zato ovaj ima malo tišu kabinu , ovome motor troši malo manje ali drugi ima bolji okretni moment bla, bla ,truč, truč.....Jenostavno zatvori oči i izaberi i nečeš pogriješiti... Osim ako nije velika razlika u cijeni....
 
R

Ratarko

Guest
Po mojem tu onda treba gledati na druge stvari kao koliko je zastupnik dobar , koliko je prodano takvih traktora u HR do sada i slično. Predpostavljam da se na jedno McCormika proda deset SDF traktora u HR .
 
J

Jadranko

Guest
ovo je pila od traktora
to sam ja slikao dok sam radio u firmi koja proizvodi duple tockove za traktore.
ide kao lud i sa duplim tockovima 40 kmh bez problema..
neznam tko pravi te traktore al su mi cool i dobro izgledaju !!!!
Obrisan neispravan link.
 
V

vito

Guest
Ratarko,u pravu si! Upravo u tome i je bit. Fučkam na to kad moliš Boga da ti serviseri ne dolaze u kuču a kupio si stroj koji košta 50000 Eura! Ija sam čuo ze Agrijine servisere da su koma! Kolega ima TM 150 i nešto s kompresorom nije štimalo, nisu htjeli doč sve dok nije osobno šefu (Rade,mislim) zaprijetio da če jesenas cijeli Gudovački sajam obljepiti plakatima na kojima upozorava ljude na Agriju!!! Nisu puno bolji ni u Step-cu tako govore .... Novocomece se kune u svoje servisere a jesenas susjedu nisu znali što je 6320, pregorio osigurač a oni prekopali pola traktora!!! Za Mf lznam ljude koji idu u Srbiju po servisere!!! A platiš traktor tolike pare!!!
 
R

Ratarko

Guest
Sve si točno napisao , ovo za NH servisere bi ja još malo ocrnio jel imam taj Ford - New Holland traktor i zvao sam ih deset mjeseci da mi dođu promjeniti jedan semering na kardanu prednje vuče , nisu došli nikako . Sam sam ga nabvio i zamjenio za tri-četiri sata na kraju. Oni su stvarno koma .

Trgo-Gea i njihovi serviseri su se prilično popravili , oni mi dođu kad ih zovem , dosta puta ne moraju niti doči nego mi telefonom pomognu.
 
R

robert

Guest
sto se tice step-co-vih servisera,oni pokidaju traktor...ne poprave ga... :x
tm 155 sto je imao problema sa kompresorom jel to iz sarengrada?znam da je tamo jedan tm imao tih problema...
jadranko,koja firma pravi duple tockove?meni trebaju....520/70 r38
 
J

Jadranko

Guest
odi u rubriku Ostali Prikljuci
tamo imas sve o duplim kotacima
 
R

robert

Guest
kad budem kupovao manji traktor,mislim da cu McC..serie mc 102ks..
ima ko slike iz kabine i cijenu?
 
R

robert

Guest
mccormick mc je cini mi se kopija starijeg case-ovog modela cx...samo sa perkins motorom....mislim da sam upravo sad to otkrio...
i landini je kopirao velikog NH.u AGRU izgleda kopiraju.... :?
 
V

vito

Guest
Robert,donekle si u pravu! Naime, prije nekih8-9 god., case je u svojoj proizvodnji imao seriju cx ali i mc potpuno istih snaga,unutrašnjosti motora, kabine...kao današnjimcCormick serija cx i mc! Zapravo jedina razlika je bila u farbi, svjetlije crvena sa Cormickovim amblemom je sada. naime, negdje !999-2000-2001 god. Landini je kupio pravo na McCormickovu proizvodnju traktora, i osnovan je koncern ARGO. Kako McCormick nije godinama bio pod svojim imenom večse radio pod imenom International i kasnije Case tih se godina serije case cx i Case mc rade pod znakom McCormicka! Danas Case iCormick rade odvojeno i to su danas dvije različite marke traktora. Friška vijest je da Cormick seli proizvodnju traktora(ne znam da li svih serija,ali večinu) iz Doncastera U Engleskoj u Italiju!!!
 
R

robert

Guest
to sam cuo da se sele u italiju,i mislim samo da mccormick koristi perkinsonove motore,dok je case imao svoje
 
B

branko

Guest
mccormick sto se tice same tehnologije proizvodnje nema nista sa caseih traktorima koji su se proizvodili u doncasteru, talijani su kupili samo tvornicu i ime mccormick i prakticki proizveli potpuno nove traktore bazirane na iskustvima iz landinija uz neke novine koje se barem kod ovog u mojoj blizini nisu bog sto pokazale u praksi (xtrashift mjenac). prije sam vec spomenuo taj xtx 185 i njegove probleme s mjenacem a danas sam cuo nastavak. pretprosli tjedan traktor je popravljen i trebao je biti vracen vlasniku, koji je otisao sam po njega u osijek i htio ga je voziti sam doma ( a ne na labudici) da ga isproba, dosao je do pola puta i opet je sve otislo k vragu, prema njegovim rijecima nesto je zasrotalo u getribi i traktor vise ni makac, sad je opet u osijeku. za razliku od njega mtx 125 (jedan od prvih mcc-a kupljenih u rh) s klasicnim mjenjacem radi sada drugu godinu bez ikakvih problema.
 
B

branko

Guest
ma je vec je totalno lud, mada ima i claasa od mislim 100 ks, ali plugove i rotobrane ima kupljeno za cormicka i to nove. a mislim da se claas sa svojih 100 ks bas nebi radovao da mu prikaci onu gromadu od plugova (pietro moro 4x14-20)
 
R

Ratarko

Guest
Znam da se čovjek uvijek snađe nekako ali ipak mu je to glavni traktor na imanju . Koliko sam skužio to je relativno novi traktor ? Da li če sada tražiti novi mjenjač , ja bi pokušao ...
Da li je dobio zamjenski traktor ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh