• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međuredna obrada u voćnjaku i rješavanje korova

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Pošto je puna sezona u voćnjaku i borba protiv korova, reko da imamo i temu za to.

Kako riješavate korov u voćnjaku:

- Dal herbicidima ili bočnom frezom.

Druga bitna stvar je, dal sredinu frezate, kosite, mulčirate.

Pa neka iznese svako svoja iskustva. Prednosti i mane.
 
Posljednje uređivanje:

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: Prskanje voćaka

Molim savjet...herbicid glifosat..kolika količina je potrebna za špricu od 10 litara,npr . 1%
hvala
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Molim savjet...herbicid glifosat..kolika količina je potrebna za špricu od 10 litara,npr . 1%
hvala
1% ti je 1 dcl ja stavim 2 dcl na 10 litara i nema nikakvih problema,1% je malo neće sve trave da sprži.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Re: Prskanje voćaka

Pozdrav, čime i kada špricati travu u vočnjaku. Znači po sredini kosim a čime tretirati travu u redu?

Moje iskustvo ti je slijedeće u ovo vrijeme dakle krajem 4. mjeseca kada je trava visine oko 10 cm., idem sa bilo kojim glifosatom, a nakon toga kada se trava počne sušiti negdje u protoku oko 3 tjedna idem sa zemljišnim herbicidom (dost, pendigan ili nešto treće) i to mi drži negdje tamo do sredine 8. mjeseca kada prije berbe ponovno idem sa glifosatom. Inače imam nasad lješnjaka.
Ovo mi nije uspijelo lani zbog izrazito kišnje godine.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re: Međuredna obrada u voćnjaku i rješavanje korava

Ja traku uz stabla pršćem glifosat-om i to na sledeći način. U jesen poslije prvog mraza, znači kad trava malo legne. Kad u jesen popršćem miran sam negdje do polovine ili kraja 5 mjeseca. Tad još jednom opršćem i do berbe sam miran. Eventualno negdje pred berbu, gdje ima veći čuparak popravim trimerom. Evo kako izgleda kad se u jesen popršće.



Evo koju leđnu prskalicu koristim

http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proi...-poljoprivredi/prskalice-za-herbicide/herbi-4
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re: Međuredna obrada u voćnjaku i rješavanje korava

Oko 150 eur. je bila pre nekih 6-7 god. kad sam uzimao.

Ja stavljam od 6 - 8 deci Glifosfata u zavisnosti od veličine i zatravljenosti korova. Idem sa žutom diznom. Rezervoar od 5 l pokrije preko 0.3 hektara, prskano u trakama s jedne i druge strane voćke.
Jedina joj je mana kad piri vjetar nezgodno je prskati, jer mikronski rasprskuje tečnost, pa vjetar je odnese dalje.

Evo pisano je ovde u temi. http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16856
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pošto je puna sezona u voćnjaku i borba protiv korova, reko da imamo i temu za to.

Kako riješavate korov u voćnjaku:

- Dal herbicidima ili bočnom frezom.

Druga bitna stvar je, dal sredinu frezate, kosite, mulčirate.

Pa neka iznese svako svoja iskustva. Prednosti i mane.

Prednost u prskanju totalnim herbicidima je u tome što ne trebaš jednom mjesečno frezati u redu i imati frezu za to a drugih prednosti ne vidim...nitko me ne može uvjeriti da to nije štetno za okoliš odnosno podzemne vode i cijeli ekosustav.Još jedan otrov kojim trujemo naš okoliš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh