• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međususjedski odnosi

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Evo pošto nisam našao odgocarajuću temu,otvaram ovu.
Ovuh dana vozim roto bale i skladištim ih na vlastitom dvorištu.
Visine 3 bale,duljine 8 bala.
Pošto mi je grunt širine 40ak metara otprilike sam na sredinu postavio bale jer mi tako odgovara.
Odmaknuo sam se od prvog susjeda minimalno 8 metara,od drugoga isto(može biti samo više,ali izmjerit ću jer izgleda da ću nekoga angažirati da me prestanu zafrkavati).
I dođe susjeda sa spikom da ja to tako nesmijem raditi,prvo je kolegu napala što mi pomaže,onda.je kasnije zvala i moje starce da šta ja radim da se to nesmije.
Kao njezina kćer je arhitektica i to se nesmije.
Nisam u nekom zakonu našao nešto konkretno.
I da 4metra sam od ceste.
Susjedi zaklanjam pogled u lijevo.to je kao argument.
Na cestu može izaći iz vlastitog dvorišta bez bilo kakvih problema jer bale ne smetaju ni kada ja izlazim iz vlastitog dvorišta jer minimalno 4m su udaljene od ceste.
E sad što mogu napraviti?
Smatram da nisam povrijedio niti među niti neznam šta.cijela parcela je ograđena ogradom sa svih strana.
Ekvivalent ovome mi je što susjed ima neko drvo i ja nevidim taj dio neba zbog tog drva..i šta sad da ga idem gnjavit da nevidim nebo zbog drveta..

Ako sam nešto bitno izostavio nije namjerno.
Ps. Zvao sam susjeda koji je mjernik i rekao je da se ne brinem da to nema veze s vezom jer em što nije građevina,em će se kroz zimu bale potrošiti/smanjiti/maknuti...da nemam brige.

Pss.sve građevine na parceli su ucrtane,tj legalne.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Živim na selu,susjeda ima 20ak konja(ista ta),muž joj je ok i nikad ništa ne gnjavi.
Ne želim se uopće svađati,niti potićem svađu,radim tako da nikoga ne smetam i da ne zabadam nos u tuđe dvorište.
Također susjed nasuprot mene preko ceste mi je napomenuo da on nije most radio za selo(preko grabe ulaz u dvorište) jer sam širinom kotača svog auta prešao preko tog betoniranog čuda.i ostao je trag više mokar nego blatan.
Ja se ispričao i uzeo metlu i to pomeo,a na prvu sam mislio da sam 2 kubika blata ostavio na mostu.
Btw kiša je u 5. mjesecu dobrih 20 dana padala,a išao sam u rikverc iz svog dvorišta i dotaknuo sam taj famozni most.

Činjenica da 10ak godina nikog nije bilo na tom gruntu i sad im valjda smetaju aktivnosti.
Ne želim biti bezobrazan ali morat ću tome stati na kraj.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Radi takvih ljudi bi kupil veći traktor tak da mogu slagati bale na 4 kata, pa nek umreju od zavisti ili od zaklonjenog pogleda, kak komu drago
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Imam s čime i 4 reda u visinu složiti ali nisam imao potrebe za tim.
Malo malo nekakvo čvenkanje od strane susjeda a nit koga diram nit kome šta radim na njihovu štetu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Mislim da je to samo ljubomora i što ljudi nemaju pametnijeg posla.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nemoj se uopće obazirat na takve, na svome si radiš svoje i ne diraš druge.
Ako nastave po svome reci im da ćeš ih tužit za uznemiravanje.
Prije svega ja bih popričao sa mužem od dotične, (kažeš da je čovijek ok) pa neka on pokuša sa svojom gospođom obavit razgovor ako ima ikakvog utjecaja na nju.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo, dat' ću primjer iz mog SELA. Bajica je napravio kuću, uselio se i počeo srati susjedi da zašto njen pjetao kukuriče?! Nakon doata takvih prigovora pa čak i prijetnji od žene dotičnog. Susjeda koja je svakako prošla u životu, mirna i povučena, pomalo i iz bojazni, zakolje i pijetla i kokoši. Nakon nekog vremena se to doznalo u selu, sada čovjek ne može od sramote proći kroz selo. Kukuriču za njim, zovu ga petlić itd... Inače je on nekakav čato, školovan čovjek. Otvoreno mu je rečeno da nije trebao praviti kuću na selu ukoliko mu smeta što tko drži u svome dvorištu, nek' se preseli u grad ako mu smetaju kokoši, psi, svinje i ostala živina.

Tako i ti trebaš odbrusiti toj gospođi, ako joj smeta? Nek' se preseli. Ako joj zaklanjaš pogled? Nek' se malo okrene na drugu stranu ulice kad nadzire; tko, što, kako i s čim prolazi. Ili još bolje, nek' joj arhitektica napravi projekt za toranj i full roll kamerama koje snimaju u HDu kroz 24 sata sa mogućnošću brzog premotavanja.

Hebem ja njima mater svima, svim takvim debilima, ako imaš želju ponekad toj matoroj kujesini nešto "lijepo" reći, sjeti me se pa nadodaj i u moje ima hahahahaha

Isprike na vulgarnosti, ali ovakve priče mene raspizde...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Popričat ću sa njezinim mužem jer stvarno nikada nije ništa gnjavio,a smatram da nije imao ni radi čega gnjaviti..
I ja kažem da mi je čudno baš zbog toga što imaju životinje,znaju da hrane za zimu mora biti.
Također da dođu bilo kada po bale sijena ili slame dat ću jer eto susjedi smo.
A ja ionako radim da bolje da imam previše nego premalo hrane za životinje.
Isto tako činjenica je da su se mnogi "pogospodili" i smrdi im sve osim kobasica,a i posao im isto teško pada..
Ali onda.se odseliš u centar grada i bolo te kifla za bale,drek i blato..
Bit ću fin i na lijep način do(po)kazati da sam na svom i da nikome ne radim ništa loše.
Ako budu gnjavili onda nebude finoće.
 
Posljednje uređivanje:

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Više je nego očito da je ta tvoja susjeda dr.mr na njezinom gruntu . Možeš biti fin i uglađen koliko hoćeš,ali s takvom personom ne možeš drugačije osim da dobro iskesiš zube i da se ne daš za..bavati.Naravno,u granicama pristojnosti u početku ,jer da ona ima elementarnog obzira prema tebi ,onda bi ti na decentan način dala do znanja što je smeta i zašto ,pa biste shodno tome našli i kompromisno rješenje .Eto ,ja bih tako .👍
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Veliš da na tom gruntu nije bilo nikog 10 godina....valjda im je bolje da im je šikara uz njih nego neko normalan
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Zanimljivo da kad je bilo zapušteno nitko ništa.
Sad kad se nešto radi i dovodi u red,onda nevalja.
Zvao sam odvjetnika i objasnio mu situaciju i rekao je da pošto nema štetnih emisija od bala da radim na svome kako i šta hoću.ali ispočetka se smijao na gore navedenu situaciju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nekak si joj se zamjerio 😂. Jel si odbio kavu kad te ponudila 😏. Ne smiješ to zbog dobrosusjedskih odnosa. 😅. Sad ozbiljno. Ne može ti ništa. Šta onda oni koji ograde svoje dvorište sa visokim ogradama. Pa je... skoro čitava Slavonija je tako građena. Nitko nikome nevidi u dvorište. I šta ona ima zabijati nos u tvoje dvorište. To ili odjebi ili 😉.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ne smatram se nepoželjnim susjedom(iako možda oni ne misle tako).
Nisu ni nudili kavom,ni sokom ,ni ničim,izuzev muža koji je od prvog dana pokazao znak dobrodošlice na način da mi je pokazao kako on ima za konje štalu,šta ima od strojeva,kako preko zime hrani konje itd..uglavnom pozitivan dojam sam stekao.
Nemam ogradu kao u Slavoniji pa je možda to i problem.
Sutra novu rundu bala vozimo i tko zna šta me čeka.
A još 200 bala sijena moram dovesti i silažu spremiti..bit će veselo ostatak ljeta i krasna jesen kako mi se čini:)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
To ti se kod mene zove nedojebana baba. Kad bi mi god prigovorila tak nešta ja bi digao još jedan red višlje. Kad prestane onda spustiš jedan red. Bez svađe. Kod mene u ulici jedino ja zvrčim sa traktorom. Dvije kuće dalje je ulica koja vodi na polje a većina zemlje mi je tamo. Kad je sezona nekog posla prevezem se 10 puta tamo i nazad, i za sad niko ništa ne prigovara. A i da prigovori ne vrijedi im. 😂 Luda baba, šta drugo reći. Ne ogledavati se puno na gluposti a ona ako misli da je u pravu nek zove koga god oče.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Komer, pri nama je pred nekih 10-tak godina čovjek koji je prigovaral izgubili glavu. Pogledaj OVDJE.
Napucal ga je susjed koji je vozil slamu...tak da međususjedski odnosi nekad odu čudnim smjerom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Sad sam saznao da je išla kod susjeda koji je s druge strane do mene,igrom slučaja mi je rod,pa ju je sterao u mp3 i nije više bilo rasprave..kaj veliš ZJ da joj pošaljem link koji si dao:)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh