• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međususjedski odnosi

Davor

Novi član
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
2
Ništa čudno danas su ljudi takvi,ne vidi susjeda što se radi u tom dvorištu to je naj veći problem,do mene je zapuštena parcela dva metra kupine i drača,imam 4 koze i uredno odem do čovjeka u drugo selo da ga pitam da ih tamo pustim da to brste,jer već sve ide na moju ogradu i u dvorište šišam svake godine njegov korov,kaže baja NE ja bi to prodao 400hvati 20,000 eura,ništa stari od toga nego ti onda lijepo to u redi da mi ne uništava ogradu i da se ja sa tim ne zamaram dva puta godišnje,nije prošlo par mjeseci kad su počeli prijetiti sa kaznama za neobrađenu zemlju javlja se gazda jel bi ja to htio u najam,da si očistim i imam za koze.E sad ne bi dragi susjed dvije parcele dalje od mene jedan hektar dao susjed da uživam na ugovor od 5 godina badava a ti plati malčiranje i jebi se kako znaš,na kraju je nudio za badava jel niko nije htio malčirati sa klasičnim malčerom nego onaj šumski a to ga je koštalo malo drugačije,nego normalno malčiranje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Danas dovezao zadnju rundu i nigdje nikoga...muk u selu:)
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Posto kazes da nema ograde, iduci put napravi ogradu od bala pa nek se hebe...kad radis nevalja, kad ne radis opet nevalja.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Takvih stvari ima sve više, očito svuda, ne samo u mojoj okolici. Najgora stvar od svega je što je to zbog tako banalnih stvari, a to tolko ode daleko i ti isti se onda čude kaj se događa s ljudima, zkj niko s nikim ne priča...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sjeebala nas demokracija.
Nekad davno na brdovitom balkanu,ljudi su bili ljudi,komsije komsije tj. vise smo se druzili i pomagali jedni drugima.
U manjim mjestima jos Toga ponegdje ima ali sve manje.Steta sto mladje generacije ne poznaju tu zemlju,ja ceznem za njome i vjerujem da nas dosta ima al to su samo puste misli.:cry:
Zivimo bolje,lakse se dolazi do novca ali smo ponesto i izgubili.
Pitam se pitam,dali smo sretniji od onih ljudi u Amazoni(dok nije bilo pozara)kazemo za njih da su primitivci,no oni se prije pomole zivotinji sto ce ich ubiti a mi ubijamo iz dosade i unistavamo svkodnevno i zagadjujemo, pa ko je tu primitivan.
Aj da se vratimo na temu,posto sam vec navuko dosta ljeta na grbacu zivot me naucio da sa lijepim rijecima i djelima imas manje problema sa susjedima.
A i djeca u vrticu uce tri zlatne rijeci:molim,hvala i oprosti.💞
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
...A i djeca u vrticu uce tri zlatne rijeci: molim, hvala i oprosti.💞
Sve rjeđe, moj Hotela, nažalost.
To ti je došlo s "demo( n)kracijom": država se petlja gdje nebi trebala, a tamo gdje bi, okreće glavu na drugu stranu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Vrhunac mi je što mi je susjeda "hranila" krave sa nečime sa vrta.
Kolega i ja došli do grunta i vidimo da susjeda baca preko ograde nešto iz vrta.
Rezultat je da sam drugo jutro jednu kravu našao mrtvu,a drugu napuhnutu.
Nisu pokazivale nikakve znakove tu večer kada smo došli,samo smo vidjeli da su krave pored susjede uz ogradu a ona im nešto baca..
Ova druga napuhnuta je uginula nakon 2 dana borbe i krasnog iznosa veterinarskog troška.
Eto,toliko o ovoj sagi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Pa može i njoj konj krepati...ali ona očito nije razmišljala o tome
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Zvao sam ih i rekao da ne bacaju ništa kravama,susjed je rekao da koji je meni qurac,da nitko na vrtu nije bio.
Ja reko susjed jel vi mislite da ja vas zaj*bavam ili šta,baba je bila na vrtu i bacila im je nešto,kolega je bio samnom i vidio je.
Pa je pitao babu jel bacala šta,rekla je da je.
Zvao je i kolegu da pita šta je vidio,rekao mu je šta je vidio,od onda okreće glavu od kolege..
Htio sam da se napravi obdukcija ali rekao je veterinar da je prekasno da se šta napravi,ali je rekao da su nešto pojele..
Nakraju sam ostale krave sa malom teladi koje su bile doma pustio na pašnjak i od onda gubitaka nemam.
Isto tako susjedi kao da su u zemlju propali,nikada ih nema kada dođem obići grunt.

Edit: nisu konji krivi što imaju takve gazde,ali da je obrnuta situacija,mislim da bi me razapeli..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Sjeebala nas demokracija.
Nekad davno na brdovitom balkanu,ljudi su bili ljudi,komsije komsije tj. vise smo se druzili i pomagali jedni drugima.
U manjim mjestima jos Toga ponegdje ima ali sve manje.Steta sto mladje generacije ne poznaju tu zemlju,ja ceznem za njome i vjerujem da nas dosta ima al to su samo puste misli.:cry:
Zivimo bolje,lakse se dolazi do novca ali smo ponesto i izgubili.
Pitam se pitam,dali smo sretniji od onih ljudi u Amazoni(dok nije bilo pozara)kazemo za njih da su primitivci,no oni se prije pomole zivotinji sto ce ich ubiti a mi ubijamo iz dosade i unistavamo svkodnevno i zagadjujemo, pa ko je tu primitivan.
Aj da se vratimo na temu,posto sam vec navuko dosta ljeta na grbacu zivot me naucio da sa lijepim rijecima i djelima imas manje problema sa susjedima.
A i djeca u vrticu uce tri zlatne rijeci:molim,hvala i oprosti.💞
Hotela,,, brate čitaš mi misli...
potpisujem tvoj post,,, i znaš šta ???
Imo bi volju popit koju pivu u tvom društvu,,, živ mi bio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Komer, nisam mislil na osvetu, Bože sačuvaj.

Mislil sam na njihovu nepromišljenost, jer se to moglo njima dogoditi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sjeebala nas demokracija.
Nekad davno na brdovitom balkanu,ljudi su bili ljudi,komsije komsije tj. vise smo se druzili i pomagali jedni drugima.
U manjim mjestima jos Toga ponegdje ima ali sve manje.Steta sto mladje generacije ne poznaju tu zemlju,ja ceznem za njome i vjerujem da nas dosta ima al to su samo puste misli.:cry:

Pusti ti mlađu generaciju. Vase generacije su ucile moje da uce pa da ne moraju radit. I zato sad imamo generaciju nesposobnih mladih ljudi. Kad vec spominjes brdoviti balkan, ne tako davno bio je suludi sukob(forum je osjetljiv na takve stvari pa necu ulazit dublje) vase generacije.
Nije nas sjebo ni trump ni clinton ni demokracija. 90% si je svako kriv sam sebi zbog nacina kako tko zivi. Eno ti sjeverna koreja pa idi zivi tamo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh