• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Prijedlog za admine i moderatore. Mislim da je jako vrijedan ovaj popis dijelova što sam dao, dosta sam se dugo mučio da neđem...moj je prijedlog da netko tko to zna napraviti da sačuva trajnije negdje te pdfove jer se nikad ne zna što se može sa ovim serverom desiti.

u zadnje vrijeme susrecem sve neke dobre ljude na forumu hvala puno treba mi motorka za utorak tak da nevjerujem da ce mi itko moc to slozit do tada budem jos probao radit sa njom pa cu to zamijeniti poz i hvala!

ne preporučam ti da forsiraš sa njom jer ti osiromašena smjesa može u najgorem slučaju napraviti rupu u klipu...pozz i sretno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ne preporučam ti da forsiraš sa njom jer ti osiromašena smjesa može u najgorem slučaju napraviti rupu u klipu...pozz i sretno!

jos nesta ali ona samo kad je u leru crkne kad ju stavim na stranu kad pilim sa njom onda radi dobro da li to ima kakve veze??'
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jasno, ali ti je u cijelom području rada smjesa osiromašena i pila kad je osiromašena voli pri punom gasu pobječ u "iberturažu", odnosno povečaju joj se brijevi okretaja u neopterečenom stanju( ne znam dal primječuješ da imaš osjećaj da se pri punom gasu bolje vrti, dere se), a pošto ima u smjesi manjak goriva, a gorivom se podmazuje dolazi do povečanog trošenja. Zato je siromašna smjesa opasna kod 2 taktaša
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jasno, ali ti je u cijelom području rada smjesa osiromašena i pila kad je osiromašena voli pri punom gasu pobječ u "iberturažu", odnosno povečaju joj se brijevi okretaja u neopterečenom stanju, a pošto ima u smjesi manjak goriva, a gorivom se podmazuje dolazi do povečanog trošenja. Zato je siromašna smjesa opasna kod 2 taktaša

ja bi sad to naradije isao rastavit jebemu!Nisam dugo pilio sa njom a stari ima ms380 ova 056 je jaca za 20 -30 posto sigurno sporija je ali samo guta piljevinu pf da moram to slozit necu se zajebavat si jos napravim vece sranje nego je o sad ok uglavno hvala ti na informacijama javim kad popravim poz !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo pošto je ova tema do sada nosila ime ''motorna pila-stelanje karburatora'' sa ovom zadnjom raspravom ste mi dali ideju da je preimenujemo i da ona bude opšta tema za popravke,servis i održavanje svih pila , nebitan model i proizvodjač

a što se tiče JEFFYevih kataloga nisam ih otvarao ali najbolje čuvanje je da svako skine i sačuva u svom računaru pa ako linkovi padnu neko od nas će ponovo uploadovati , to bar nije problem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba skratiti lanac , gdje nabaviti zakovicu?
I da li postoje više debljina , imam lanac 404 ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kolko ja znam ima samo 1,6mm debljine, a zakovice mora imati svaki ovlašteni štilov servis jer se MS880 serijski isporučuje sa tim korakom. Ma ima svaki servis...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam ja .404 al ga nemam kam stavit ;)
Kad imate igraćkice a ne pile :supris:
Ja kupim ako je povoljno ...problem bude nastal jer ga budemo zapili kod primopredaje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mala remingtonka prešla na višu instancu .
Sad služi da naući djecu zanata ...
Mahnite joj majku mu ,dobila je novu priliku
 

Prilozi

  • Fotografija-0100.jpg
    Fotografija-0100.jpg
    88.2 KB · Pregleda: 446
  • Fotografija-0101.jpg
    Fotografija-0101.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 436

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
:eek:, ne vjerujem očima....mislim da sam i ja tomu kriv:finga:....ovak bar bude vječna....a i možda negdje, nekoga nešto nauči!!! hebo te, ona je u šaraf ista onoj mojoj alpini!!!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ako je za znanost onda ne žali ipak su dijeca u pitanju pa da na dijeci šparaš:roll:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nema smisla rezati vergazer, nebi se ništ vidlo, presitno je. Pogotovo jer ne možeš rezati više ravninski. A današnja deca znaju sve, a na kraju ništ korisno, tak da bude dobar primjer:D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
:eek:, ne vjerujem očima....mislim da sam i ja tomu kriv:finga:....ovak bar bude vječna....a i možda negdje, nekoga nešto nauči!!! hebo te, ona je u šaraf ista onoj mojoj alpini!!!
Prevaril sam vas , odnosno nisam ..ali sam probal ,ovo i je alpina .
Remington je okončala preko sekundarnih sirovina .Ustvari bile su potpuno iste ali je amerikanac imao manji promjer klipa (neš ti talijane) i vijke u palčanom standardu .
Ostalo je nekaj djelova ....da saćuvam?
 

Prilozi

  • Fotografija-0102.jpg
    Fotografija-0102.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 360

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Cimaš nas ti malo:supz:, jel....ma nemoj ništ bacati, stavi u škrneclin i čuvaj, ak ništ drugo, meni daš:D...vidiš, da sam barem znal, sad sam neki dan muku mučil kaj nisam mogel nači colovog vijka, pa buši, narezuj, pripasuj....:mad:...gledam ovu tvoju centrifugu....baš sam danas dal delati novu oprugu, valjda bude dobra, ako ne, znam gde ima:rolfer::rolfer::rolfer:, eh da i dellorto vidim
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo upravo sam dobio u dijelovima Husku 61....ležaj radilice sa strane magneta ima takvi loker da to nije za povjerovati...Inače pila sa zanimljivim riješenjima i zadovoljavajućom kvalitetom izrade, samo je rađena od nekog čudnog materijala. Iz vana je u boljem stanju nego iz nutra:madmana:....kao da ju je benzin pojeo. Moje pitanje je kakva je to pila, kolko vidim dijelova ima.
Ima ko kakav priedlog kako da očistim rezervoar u kojem ima užasno puno prljavštine i oksida:supris:...benzin i tucanik možda, jer ak to ne složim nema šanse da ispravno radi i nema se smisla zezati sa ostalim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh