• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: mehanička radionica za pile

kvačilo ima maticu broj 14 ili 15, no tu blokadu ne znam kak ostvariti, možda nešto metnuti nutra kroz rupu od svjećice i onda uz pomoć šrafcinge stegnuti?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: mehanička radionica za pile

Ima šaraf u obliku svjećice s nosom koji uđe u cilindar i blokira klip. Bilo bi dobro da je plastični, čujem da hoće klip puknuti od metalnog, možda bi bilo dobro s druge strane na zamašnjaku malo pridržati ključem. Na kuplungu je vjerojatno lijevi navoj, ptipaziti i na to!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

tam gdje buš kupil lančanik to ti budu napravili badava
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Pa zajmjena lancanika na svakoj motorci je jednostavna i relativno brza,ima osigurac koji skines i sve ide van samo nesmije kocnica biti stegnuta,a kad se lamele mjenjaju onda se otpusta matica.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: mehanička radionica za pile

Kakav osigurač? Možda misliš na neke nove modele, ovdje da bi "sve išlo van" morala bi ići i radilica :(giggle):
tak je kak vele koko i puknuti, ali nemam taj adekvatni alat, a motorka mi treba sutra, nadam se da ne bude gužva tu u servisu vjutro i da budu mi to složili
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Blokadu radilice možeš odraditi s komadom gumenog crijeva , ili komadom štrika .
Samo pazi da ga ne gurneš u spoji kanal:icon_wink:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

puno hvala na odgovorima,,,prije 2 mjeseca dobila je novi klip,karike,lezajeve,semeringe,karburator,crijeva,,filtere e sada ako je to moglo otici za 2 mjeseca onda jbg,,,a nije puno radila jer imam 2 velike motorke pa ova samo sluzi za oko kuće

evo forumasi da vam javim da se moja mala 023 sama popravila,,,ostavio sam ju preko vikenda na miru,i jutros je upalila iz prve kao da se nista nije ni desili.....puno hvala na pomoći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: mehanička radionica za pile

Blokadu ja kada mi treba rješavam komadom kvalitetne špage koja se ne ljinja
Mada rijetko koristim blokadu jer matice na radilici odvrćem pneumatskim pištoljem za odvrtanje , njemu ne treba nikakva kontra :8):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

evo forumasi da vam javim da se moja mala 023 sama popravila,,,ostavio sam ju preko vikenda na miru,i jutros je upalila iz prve kao da se nista nije ni desili.....puno hvala na pomoći

tak ste ju dobratno zalijali kaj se moral taj benzin ispariti van iz cilindra i mora palit oče il neče ako je ostalo ispravno..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Pusti je da prespava
..
..
.
.
okrenuo se magnet ..
..
.
..
mogu tako nabrajati do sutra
opet puknuti mora sam sebe cirirati

evo forumasi da vam javim da se moja mala 023 sama popravila,,,ostavio sam ju preko vikenda na miru,i jutros je upalila iz prve kao da se nista nije ni desili.....puno hvala na pomoći
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Opet se bude zalijala i stala samo je pitjnje vremena.to stajanje preko vikenda nije rjesenje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Posto je novi fergazer trebalo bi ga nastelat tvornicki i stavi novu svjecicu nebus pozalil.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

Pozz društvo !!! rasturil sam komplet motornu pilu stihl 024 ide novi klip i cilindar... Zanima me znanje iskusnih članova za sastavljanje motorne pile? Zanima me dihtung na cilindru,dali da stavim dihtung ili samo diht masu ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Daj malo opisi kaj ti se desilo da je moral ici novi klip i karike?
Inace ide samo dihtung bez mase.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

Ma uliveno krivo gorivo u motornu pilu,pa je zaribala,gledao sam na you tube da stavljaju diht masu umjesto dihtunga ,ali to rade Ameri... Ja ipak vjerujem da je najbolje dihtung bez ičega,ali ipak tražim mišljenje iskusnih dok mi stignu djelovi...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

dosta je samo dihtung...kolega,samo se zapitaj koje kvalitete diht mase koriste ameri,a koje možeš kupiti ko nas...tak da je tu velka razlika..
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Da ne polemiziramo,jer uvijek netko ima bolje iskustvo s masom ili pak s dihtungom.Mišljenja san da ako je bia dihtung ti ga stavi opet.A ako pak hočeš experimentirat probaj stavit neku od najboljih masa koje imaš na ponudi.Preko e-bay možeš sve, dobavit kroz nekoliko dana.Tamo postoje neki cement tekučine ljubičaste boje i rade čuda,koristi san na vodovodnim i sanitarijama taj i zapanjilo me.Piše da drži pritisak do 30 bara i više,ja nisam virova pa reko da probam,neku posudu polipija stim i nepusta,poče se gasit kompresor.Ito 20 min. poslije što san nanil kistom na izlaz iz te boce.A to je uobičajni recimo za sanitarije i ima ga na svakom uglu unjih.Kutija od alata mi je u vikendici pa nemogu ti točno sve napisat.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

Društvo hvala na savjetu!!! Ipak sam danas naručio komplet dihtunge... Samo me zanima dali je možda potrebno stavljat možda diht masu oko semeringa na radilic???
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

ma nigdje se ne stavlja diht masa,na radilicu dojdu semeringi i lageri i to je to
 
Na vrh