• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Nemora se opče mjenjat pa kad pukne odu komadiči lančanika u kanal vodilice pa i nju odma mjenjaš pa nije 120 nego 600 kn ,pa ti zguli donji dio lanca di ulazi u vodilicu pa i brusi i popravljaj lanc ak se može ili novi a on je oko 150kn.
Ljepa igranka.

@Huskvarna365 zašto si 8 lanaca več u dvije godine promjenio?
Jel ih brusiš ručno ili strojno?
Jesi kad moral skračivat kojeg?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Nemora se opče mjenjat pa kad pukne odu komadiči lančanika u kanal vodilice pa i nju odma mjenjaš pa nije 120 nego 600 kn ,pa ti zguli donji dio lanca di ulazi u vodilicu pa i brusi i popravljaj lanc ak se može ili novi a on je oko 150kn.
Ljepa igranka.

@Huskvarna365 zašto si 8 lanaca več u dvije godine promjenio?
Jel ih brusiš ručno ili strojno?
Jesi kad moral skračivat kojeg?

oficir kada ja radim sa pilom ostrim je turpijom i to nikome nedam da radi,,,e sada kada ide samnom prijatelj u sumu onda on nepazi sa pilom pa bude malo u geler,,malo po zemlji i odmah ga zezne,,e onda nosim u trgovinu da mi strojno poravnaju al oni obicno skinu previse zuba.......da vas pitam koliko kosta vodilica (mac) 43cm,,3/8 1.5mm..kod nas u bosni je oko 220kuna orginal ali upitna je kvaliteta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

oficir daj ne dramatiziraj , pišeš kao da ih ti prizvodiš pa da ih više prodaš mjenjaj kod svakog brušenja lanca .
Razlika je jel nešto pukne ili se zdrobilo ..
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Koja je svrha zamjenjivog lančanika ako u kompletu mjenjate i zvono?
To je bacanje novaca ....


husqvarna365 , jel i kod tebe lanac počeo glodati priležeču osovinu na koju je nataknut kao na slici od val777 ?

puknuti nije se pocelo glodati,,nego sam bio u trgovini kupovao motorku,,pa sam se sjetio da to kupim i da zamjenim:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Neznam ti točnu cjenu takve vodilice od husky.
Od stihla je sa zvjezdom na vrhu oko 250 bez zvjezde oko 450kn kako gdje.
Kad se jedan ili više zubi ošteti jače trebalo bi sve zube oštrit na dužinu zuba tog oštečenog ili ti najmanjeg u tom redu zubaca.
Uprotivnom trese i cuka.
Da zemlja i kamen su mu največi neprijatelji,a i suharci ga zatupljuju i griju jače nego sirovo drvo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

da je stari kvalitet lanaca nebi se bas tako brzo tupili. ovo sad je ko repa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Da zemlja i kamen su mu največi neprijatelji,a i suharci ga zatupljuju i griju jače nego sirovo drvo.
Bravo oficir , to nitko od majstora neće rači , u friškom drvu ima puno vlage tj . vode , to hladi lanac .
I sad kad se pile suha drva pomočnik treba poljevati vodom isto kao i kod bušenja čelika , da svrdlo ne poplavi .
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

da je stari kvalitet lanaca nebi se bas tako brzo tupili. ovo sad je ko repa.

ma i gore od repe,,,bar kod nas.a ni turpiju vise nemozes kupiti da je dobra
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Bravo oficir , to nitko od majstora neće rači , u friškom drvu ima puno vlage tj . vode , to hladi lanac .
I sad kad se pile suha drva pomočnik treba poljevati vodom isto kao i kod bušenja čelika , da svrdlo ne poplavi .

Netreba poljevat nitko samo je dovoljno kad se pili deblje suho na profi ili nekim boljim pilama pojačaš ulje za lanc do kraja smanjiš trenje i manje se
grije,dok kad piliš punim rezom ako koristiš motorno ili rabljeno ulje ne pomaže jer se ne veže za lanac.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

ajde mi ti onda reci kolko bi mi lanaca vec skurili da se trošeno ulje ne veže za lanac i ne podmazuje ga? a pile,se drva gdje i nemožeš vodilicom ga u krug cjelog presječi...baš smo prije 2 godine takva dva hrasta pilili i lancu nije bilo ništ i sve uredno podmazivano..

to valjda sada te nove "gospodske" pile rade tj.podmazuju na "fina" ulja nova iz dučana...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

najbolje jos kad odes zimi po mrazu seci drva ko neki kod nas. pa okale lanac pa ga mozes svakih 15min ostriti. i posle kazu 2 lansa menjaj zvezdu. ma 12 lanaca mozes promenuti sad ovih novih dok ode zvezda. zvezda na vodilici predvidjena da se podmazuje tj njen lezaj. prvi put cim sam je podmazao rascvatila se ko majska ruza. vise nista nemenjam dok neotkaze skroz.sad su predvideli i testere za jednokratnu upotrebu ali ko bi im se novaca vise nadavao. iskoriscenje delova do maksimuma jedino pomaze ako mislimo sta zaraditi ili nas posluziti. a imam i jednu testeru koju niko pokvario nije a radi ko prvog dana
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

to valjda sada te nove "gospodske" pile rade tj.podmazuju na "fina" ulja nova iz dučana...
Ma sigurno ,a ko je moglo vrtiti osam hiljada u autu pa može majku mu još koju minutu na lancu .
Ionak odleti s lanca kad dođe na vrh vodilice .
hm.. zato se valjda i donji diov vodilice više troši :(giggle)::(giggle):
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: mehanička radionica za pile

prsten lančanika košta 60kn
lančanik sa prstenom zamjenski 140kn
vodilica rolomatik sa zvijezdom 220-250kn
u slučaju motorke o kojoj se raspravlja potrebno je zamjeniti i lančanik jer je oštećen i prsten novi kad se stavi na takav lančanik ima lufta i špana lanac i nemožeš dobro rezati imam iskustva na 365 i372xp to mi se dešavalo jer sam mjenjo samo prstenove a ne i lančanik
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

hrvoje vidim da imas husky 365,,kako si zadovoljan sa njom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

forumasi da vas pitam smije li motorka biti u uspravnom polozaju,,pravio bi neke nosace za motorku koji se montiraju na traktor i ona stoji uspravno...pa dali smije to biti tako
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

neznam na duže vrijeme kaj bi bilo,al na krače nebi smjelo biti ništa ,pogotovo ako je karburator niže od cilindra pa da nemože nikako gorivo nutra da ju zalije...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

nece joj biti nista. mozes okretat kako hoces.gorivo nece pod padom ici pa ce uci u motor. membrana joj je pumpa za gorivo ujedno i samo dok radi moze ici gorivo.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

nece joj biti nista. mozes okretat kako hoces.gorivo nece pod padom ici pa ce uci u motor. membrana joj je pumpa za gorivo ujedno i samo dok radi moze ici gorivo.

hvala puno
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: mehanička radionica za pile

hrvoje vidim da imas husky 365,,kako si zadovoljan sa njom

u principu sam zadovoljan iako slabo radim ja osobno s njom moji pomagači s njom rade ja radim sa 372xp i u zadnje vrijeme dosta sa stihl ms660 jer smo radili debela stabla
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

u principu sam zadovoljan iako slabo radim ja osobno s njom moji pomagači s njom rade ja radim sa 372xp i u zadnje vrijeme dosta sa stihl ms660 jer smo radili debela stabla

hvala na odgovoru,,a da te pitam za misljenje,,ima dvje pile husky365 i stil044 te su mi za sjec debela drva i piliti na furke,a imam i jednu novu mal stil ms180 to mi je za krosnju...a sada bi uzeo neku srednju za malo tanja drva koja su velka za 180 a mala za ove dvije...imao sam i husky353 ali nazalos pala mi je sa prikolice i negdje zavrsila
 
Na vrh