• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Moja ms170 isto prvo paljenje treba malo vise puta potezat spagu kasnije normalno pali na zub mene to ne dira bitno da upali i kasnije normalno radi!!


Imam pitanje uvezi nje pocela mi je u zadnje vrijeme malo slabije bacat ulje na lanac di joj je smijestena uljna pumpa i kolko je odprilike nova??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Jsi joj npr u acetonu dobro očistio usisnu mrežicu?
Pumpa ti je sa donje strane, čini mi se da ju pokriva dio drške.
Vadi se na način da se uvrne alat(mislim da je M5) i isčupa van.
Alat napraviti nije problem, ali treba biti jako pažljiv jer se dosta sile primjenjuje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Nisam jos nista diro oko nje samo sam primijetio da je pocela slabije bacat ulje na lanac pa da pitam di je koje cake i ako je pumpa ako ko zna kolko bi bila nova da mi rece mijenjo sam ono crijevo gumeno ispod sta je od ulja nisam previse obraco paznju di bi bila pumpa budem ju sad da ulovim vremena opro ispuho pa cu onda malo detaljnije pregledat ju!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: mehanička radionica za pile

pitanjce,dobio malu stilku 170 al bez auspuha,doči če i on kroz koji dan,e sad kolko ju je pametno upalit bez auspuha,čist ono upalit da vidim dal radi dok ju malo pretresem
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

moze krace vreme raditi ali ne i da se sece. nema stabilan rad i nemoze se ustelovati najbolje bez auspuha. mora da ima odredjen otpor na izduvu da bi radila kako treba. mozes ti raditi i bez njega al to nije dobro ni za nju ni tebe. trebace tamponi za usi
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: mehanička radionica za pile

Upalio bi ju samo na tren,tj ak ju uspijem upalit uopče,stajala je pila zadnjih godinu-dvije,inače prije radila al je korisnik greškom ulio dizel u nju pa nakon kaj mu je krepala skidao nešto auspuh i čistio i na kraju ga nije vratio ni probao zapalit pa se i u međuvremenu zametnuo. sutra ču ju rastavit,ispregledat i probat upalit,pa onda ak kaj treba novog kupit a i taj auspuh če se nač negdje kod čovjeka u garaži. Pošto je došla đabe isplati se uložit koja kuna u nju pa nek se nađe za granje obrezivat
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

odvrni svecicu i naspu u karburator malo jace mesavine nek proguta. naspi malo jacu mesavinu u rezervoar oko 3% i iskurblaj par puta. zavrni svecicu i probaj paliti. bar ces znati sta je i kakva je i nek odradi malo. malo jaca mesavina ce je bolje podmazati ali i bolju kompresiju napraviti u startu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: mehanička radionica za pile

Nafta ne bi smjela napravit štetu bilo bi dobro oprat karburator i promjenit membrane .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

nebi trebala a membrane nediraj .jedino ako nedaje znake zivota onda. fabricke su sigurno mnogo kvalitetnije od zamenskih. probaj prvo iskurblaj i probaj upaliti.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: mehanička radionica za pile

Motorka cijela rastavljena,očišćena ispregledana i sastavljena,našao se i auspuh tako da je kompletna.
E sad,upalio ju,al po mojoj procijeni vuče negdje falš zrak,ima jaki ler gas koji nemrem poštelat,tj smanjit i nemogu poštelat da ljepo prima gas,to je onaj fergazer sa jednim vijkom za štelanje.Guma između fergazera i cilindra mi je nešto sumnjiva pa ču kuppit za početak nju,a kasnije ak če trebat puknem nove ležajeve i semeringe
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav imam motornu pilu Husqvarnu 136 i zanima kako da podesim dizne na karburatoru naso sam na netu da je HI-3/4 a LO-1/4 e kako da to sad nastimam ako moze pomoc
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

pa zavrni dizne do kraja(zašarafi) i onda za tolko otpusti određenu diznu(šaraf)
znači H otpustiš za 3/4 kruga a L za 1/4 kruga...
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

znaci kada zavrnem do kraja dizne i onda H da otpustim 3 kruga od pocetka a L 1 krug od pocetka jeli tako da uradim
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Da tako bi trebalo,sa svim manje više se tako radi.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Re: mehanička radionica za pile

HI-tri četvrtine kruga ,LO-jedan krug i još jedna četvrtina kruga (čist filter zraka,čist filter goriva u rezervaru i bez falš zraka)
 

antpokas11

Novi član
Tu od
14 Lis 2013
Poruka
3
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav! Novi sam na forumu, imam problema sa stihlovkom 08s:fiery:, prastara motorka! Imam sljedeći problem: motorka jako teško upali nakon što duže vremena nije radila odnosno ne upali! Svaki puta raskopam fergazer i natopim membranu u benzinu, nakon toga u pravilu upali. Kad se ugrije lijepo radi na leru, odlično prima gas i ima snage. Također teže upali nakon posla kada se ohladi malo više (oko sat vremena)!? Hvala unaprijed na pomoći, ne znam više što da radim!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: mehanička radionica za pile

Pa kupi nove membrane, i vidi da nije napuknuto impulsno crevo ako ga ima
 

antpokas11

Novi član
Tu od
14 Lis 2013
Poruka
3
Re: mehanička radionica za pile

Promijenio sam membrane prošle sezone, nema impulsno crijevo!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

uff, to čudo je prastaro, tak da može biti sve, od paljenja, raspljinjača do kompresije.
Jel zaljeva svječicu dok je ne možeš upaliti? za početak, probaj tren prije nego je uopće počneš paliti(uvjet je da motor nije potoljen), ubrizgati malo benzina kroz filter zraka direktno u rasplinjač.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Sada već malo bolje razumijem ljude ubiec jer sam i ja sinoć bio u stanju da ubijem čovjeka golim rukama
Naime , radi se o sledećem , skoro negdje mi se rapsao magnet na huski CD285 , nisam više htjeo da se zeam sa tim magnetom nego sam se bacio u potragu drugog koji sam našao kod jednog majstora
Kupio sam taj magnet i ujedno od njega tražio da da izvrši inspekciju klipa i radilice , on je rasklopio i rekao da se samo eventualno karike mogu zamijeniti što sam i prisato
Magnet je meni dao i da sklopim ostatak motorke , kada sam sastavio magnet na motorku ustanovio sam da nije isti ugao predpaljenja jer iako su magneti isti na oko primijetio sam da je kajla na drugom mjestu u odnosu na polove

E od tada nastaju muke :mad:
Odnio sam kompletnu motorku tom majstoru sa ukazivanjem na problem koji je na moje oči stavio taj novi magnet onako bez kajle što bi se reklo od oka , upalio je motorku i odjendom je nešto zalupalo u njoj , rekao je da ostaim i da će je on srediti
Ajde rekoh ni ja ne volim da mi neko diše za vratom dok radim i neka je čovjek uradi na miru i polako
Kada sam otišao ponovo po motorku ona nije imala nikakav rad , kompresija nikakva a in mene ubjeđuje kako je to dobro , ma kitu dobro znam ja po potezanju špage koliko otpora treba da pruži motor od 85ccm :(devil):
Ja onakav ljud uzmem motorku platim njegov NErad i odem , sinoć kada sam rasklopio motorku umalo nisam pao u nesvijest , nisam mogao da vjerujem da ima tolikih idiota koji se zovu majstorima

Kao prvo , svi vijci koje sam ja krvavo tražio u kvalitetu su zamijenjeni nekim mekim idiotskim koji će se svi poodrvtati nakon jednog rezervoara
Drugo , jedan od 4 vijka koji drže stublinu nije koraka koji mora da bude nego je zavrnut preko navoja , isto tako i jedan vijak koji drži ručku za lijevu ruku
Vraćen je moj stari magnet koji je raskliman , tačnije rasturen i trčkara i udara po paljenju
A najgore od svega je to što je frajer ubacio klip kojemu je otpao komad ispod donje karike , ma ni to nebi bilo najgore nego je frajer skinuo donju kariku i ostavio samo jednu

Ja nemam strpljenja da dočekam sutru ujutru da odem i najeebem mu se majke , biće dobro još ako mu i glavu ne razbijem sa onom motorkom
Kazna za fizički napad ej 200 eura , toliko sam spreman da platim jer šteta koju sam pretrpio je daleko veća od toga
 
Na vrh