• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

@Savoris o vo kaj si navel je jedna velika katastrofa i obavezno kad dođeš k njemu nemoj ga odma tuč nego ga trži da pred tobom rastavlja i ukazuj mu na greške i neka to plati novo i neka složi pred tobom!
to nije majstor i nejdi više k njemu!
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: mehanička radionica za pile

Kaj su na husqvarne stavljali i dvije karike?.Još se nisam susrel s tim.:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

@Savoris o vo kaj si navel je jedna velika katastrofa i obavezno kad dođeš k njemu nemoj ga odma tuč nego ga trži da pred tobom rastavlja i ukazuj mu na greške i neka to plati novo i neka složi pred tobom!
to nije majstor i nejdi više k njemu!

Radit će između dva batinanja

@jurek , radi se o malo starijoj motorci CD285 pa vjerovatno zbog toga su dvije
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Na koliko okreta šarafa se štela fergazer na štilovki staroj 026???
Ima L,H i treči HL.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

nemoj me drzati za rec ali mislim da je H negde 1+1/4 a L negde 1+1/2.davno mi je drug imao tu i cini mi se ta serija da je otprilike tako. ove novije su na krug oba vijka.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Najbolje dotegni ih dokraja i otpusti za krug upali pilu i onda pomalo otpustas da vidis kak ti najbolje radi!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Fora je u tome kaj sam ih stavil na jedan krug i ništa.a čimi mi se da su oba bils na jedan i pol kak viva veli,al nsam siguran u membrane jer nije htjela palit ni tak poštelana,samo sr malo javi i nebi ju više kresnul,svječica je nova i daje jaku plavkastu iskru,sve sam ispuhal i očistil čak i cjeli ispuh i auspuh i friška je mješavina.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Jesi ju probo palit na 1 i pol kruga palit jel hoce i kak radi meni je stara homelitka najbolje radila na 2kruga!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da ona je bila poštelana negdje na jedan i pol i probal sam i samo trzne i više ju nebi dobil ni s čokom ni bez nema šanse.
Još ju bum pojačal na šarafima i ako nebu niš idu nove membrane i moralo bi to biti to.
Ta motorka je bila u šumariji i frend ju je dobil sva je izvana uništena al ima kompresiju dodta otpora ima na štriku.
Sad sam se sjetil,kad sam ju čistil i ispuhival filter zraka je izvana bil čist a kad sam ga otvoril iznutra je bilo dosta fine piljevine nije mi jasno kak a filter je
cjel? možda ga je ta piljevina poštopala?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Onda ju jos odsarafi i dobro ispusi morala bi radit dosta je njih s losom kompresijom preslo meni preko ruku i lijepo su radile dok nisi krenuo prema drvu onda je gotova puno caka ima za zamaskirat malo losije da bude bolje!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ma frend ju sad ima več duže i ovog prolječa je super radila i ima snage i sad najesen više neče ni trc ni mrc.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Membrane nove gore sve dobro ispuhat i dobro pregledat da di ne vuce zrak i ako je ostalo kak velis mora radit!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Tak se i meni čini druge nebu samo ju moram poštelat dobro,moje velike se štelaju na jedan okret oba šarafa a te male više ni sam neznam a njihove priručnike nemam.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Nekad ne funkcionira po prirucniku moja mala homelitka poslje generalke sve sredeno na 2 kruga je morala bit odsarafljena da radila kak treba a jel bilo i prije generalke tak neznam jer nisam ju bio diro jer je bila pod garancijom!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da i ja sam nedavno slagal stihl 360 i na tvornički nema snage i nema i kad sam pojačal jedan šaraf za pola a drugi za 2/3 mala je gutala drva i na leru ko
vurica tak da ču se vjerojatno morat poigrat s štelanjem kad složim membrane.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

ako se samo javi i vvise nece odvrni H jos pola kruga slobodno. ako ni tad neprihvati membrane ili semerinzi zezaju.mozda i karike. te koje odrade dosta naizgled mozda imaju kompresiju ali dal dovoljno to je pitanje.cim oslabi zezancije.a sto manja testera tim zezancije ceste. svaka sitnica ih zeza.filtei su cudo .kod mene toliko dobro dihtuje da u karteru ima piljevine. morao sam doradjivati vezu izmedju filtera i karburatora jer tuda mi uvlacila piljevinu. sitnu i finu piljevinu provuce kroz pore filtera
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Dal je imal karb usebi ono sito-filter od žice.Ako si več rastavlja,popravlja motorne pile ondak bi mora imat nekih spoznaja.Stavi drugi karb za probu,budi maher pa nauči motornu pilu da diše kako tebi paše.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Nisam još skidal karburator nego sam ju očistil tek i probal upalit.
Danas ga raskapam i idu nove membrane i lančanik pa čemo vidjet većeras.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Evo danas sam kupil membrane,dihtunge,oprugu.polugicu i iglicu(set) 130kn.
Lančanik i igličasti ležaj 147kn.
Složil sam sve očistil još od raznih naslaga i piljevine,naštelal H vijak na 1.1/4.L vijak na 1.1/2 kruga i nakon tri potezanja je kresnula i radi ko vurica prima dobro gas i ima snage u drvu,malo sam smanjil ler i pila je za pet!!!

Stara okrugla membrana je bila katastrofa tvrda ko kamen i dihtung na drugoj se počel raspadat to još nisam videl,valjda jako dugo to nitko nije diral.
Prvih 8 god ju je Vinkovačka šumarija koristila a zadnjih 8 god frend reže masline i krči oko istih na moru.
Izvana izgleda užasno al radi ko vurica i ima snage!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Eto znaci sitnica ju je zezala bitno da si ju uspio slozit i da radi kako treba:(y)::(y):
 
Na vrh