• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
377
Re: mehanička radionica za pile

motorka radi, ali gubi snagu.. ima sigurno 15-20 god starosti... do sad sto je rađeno na njoj su uglavnom bili filtri, ciscenja i takve stvari...
motorka je za veća drva, al jednostavno počne gubiti snagu (guši se) i treba mi par min za ispilit veće deblo.... lanac je u ok stanju...

ugl, sam nisam sposoban servisirat, tako da ako može preporuka za nekog bio bih zahvalan...

pozdrav
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Dal ti je Karlovac predaleko da ju odneses u servis??
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
377
Re: mehanička radionica za pile

uvijek je mogu poslat poštom :icon_thumright:
nego, ti servisiraš ili imaš nekog trećeg?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ja samo svoje servisiram imas u Karlovcu Colibri servis iz mog kraja ljudi nose tamo na popravak i zadovoljni su evo ti broj pa nazovi i pitaj 047-600-550
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav

Imam Partner P65 stara 34 godine i pila je ko grom, osim jedne mane...

Slabo podmazuje lanac.

Pumpa je u redu, ali podrošio se pipac koji iz bloka motora "bode" u pumpu i pokreće ju da pumpa ulje.

Kad skinem pumpu van, vidim da je pipac potrošen na vrhu. Inače je od plastike i kad okrećem radilicu ima hoda samo oko 2 mm.

Što pokreće taj pipac i da li se on može zamijeniti bez kompletnog rastavljanja pile?
Pretpostavljam da radilica ima na sebi neki brijeg po kojem pipac klizi i da se taj brijeg nije potrošio.
Pumpa inače dobro radi kad ju ručno "bodem" i baca puno ulja, ali pipac je očito prekratak i ne ulazi dovoljno duboko.

Da li je hod od 2 mm dovoljan da ide dosta ulja na lanac ili se i brijeg na radilici potrošio pa zato tako mali hod?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Re: mehanička radionica za pile

Vidim da nitko ništa ne piše....

Rastavio sam sve i otišao u jedan servis gdje mi je tip htio uvaliti rabljenu pumpu pod novu.

Trebam samo o-ringove za pumpu i raditi će dalje, ali tip tvrdi da ih nema...

Pila je Partner R421T P65 professional. Da li znate nekog tko bi imao novih dijelova za nju, tipa oring i osovinica pogona pumpe ulja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Re: mehanička radionica za pile

O ringove možeš naći u nekakvim setovima gumica za hidrauliku , ili kod nekoga ko se bavi hidraulikom
Standardna ''majstorska'' priča
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Evo danas se zaso malo igrat oko 051AV promijenio membrane oprugu spage i onaj okrugli dio na magnetu i nastelo mala spremna ceka rad!!






 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Koliko te koštalo sve to?
Jesi ju postelal i probal kak radi?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Oko 150kn cini mi se sve postelana dobro radi prima dobro gas a kad se vremena ulovi i malo posusi ide u sumu!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Pa to je jako jeftino,meni je za 064 membrane i dihtunzi 160kn.

Jesi joj zazor na platinama i svjecici pregledal?
Sto veći zazor manje max okretaja (trokira).
Pregle joj sada i ispusni kanal i auspuh da nije zahuljen garezi.(jer voliš vise ulja deti):icon_e_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Nisam nista jer kad sam membrane zamijenio i ovo slozio odmah sam ju iso palit zategnuo ona dva sarafica otpustio krug i pol i samo malo jos korigiro sarafice kak mi je ljepse radila i bolje primala gas!!
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: mehanička radionica za pile

Zabunom je umjesto mješavine nalito čistog benzina umjesto mješavine. Motorka se ugasila i odbija upaliti. Jel joj ima pomoći ili da ju samo bacim negdje u podrum?
Inače riječ je o Partner 352.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Trebalo bi ju raskopat i vidjet da cilindar nije dobio ris.
Ako nema ris a vjerojatno da je i klip dobio tak da bi trebalo u najboljem slučaju novi klip karike i ležajeve naravno ako možeš nac dijelove da nisu kina.
Vidi dali ti se isplati to slagat.
Al bez raskapanja Niš nebus znal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da raskopaj al polako i pazi da ne strgas kaj.
Poslikaj oštećenja ako ih ima.
Najvjerojatnije je pukla karika i poderala klip.

Evo alat za skidanje ležajeva radilice Kosta 100€ al bi se dalo doma nekaj skemijat sa brusilicomi oobičnim radapcigerom.
https://www.youtube.com/watch?v=q38HUzr043c
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

od cistog benzina nebi trebalo radilici da bude nista .ali je pitanje klipa i karika dal nisu sprzeni i stubline. pogledaj ako ima usisni deo od karburatora do stubline dal nije prosupljio ili napukao od temperature. kod mene je to bio slucaj .ali ipak je najbolje skini stublinu i pregledaj sve. napamet se nista nemoze reci
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: mehanička radionica za pile

Rastavio sam sve i klip i cilindar imaju po sebi onako kao malo zaderano ali nije to toliko strašno (po mojoj skromnoj procjeni). Karika je čitava i možda bi bilo dobro da sam imao drugu, ali eto, nemam. Rastavio sam sve, očistio podmazao dvotaktolom klip i cilindar (onako malo prstom), sastavio sve nazad i pokušao upalit. Kompresije ima, ne sad kao da je nova ali osjeti se dosta otpora. Dobio sam ju da radi par sec i onda se ugasi.
Može biti da je problem i u karburatoru jer moram i njega preštelat budući da sam prčkao po njemu dok nisam skužio šta se zapravo dogodilo.
Uhvatio me mrak pa ću sutra probat vidjet hoće radit kad preštelam karburator.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: mehanička radionica za pile

L i H stavljeni na krug i pol, nakon toga malo korigiranja i radi kao da ništa nije bilo. ;)
Hvala na pomoći.
 
Na vrh