• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ako se ne razumiješ,otfuraj u servis,već nabadaš par dana za to vrijeme si mogel napilit ohoho.
Mislim da če trebat novi fergazer.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav. Imam jedan banalan problem sa motorkom Dolmar ps-33 . Prilikom zavrtanja cepa za ulje malo sam jace zavrnuo i cep se prepolovio. Jedna polovica je ostala ruci, a druga u motorci. Pokusavao sam lijepiti, ali ne uhvati dobro. Najveci je problem sto nema nigdje cepa za ovu motorku.

Da li zna neko kako bih ovo mogao popraviti, kojim lepilom zalijepiti, neko inovativno rjesenje??
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Re: mehanička radionica za pile

Pokušaj naći od neke druge pile, valjda će se potrefiti od koje.:(devil):
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Probao sam od nekoliko pila, ali ne odgovara. Ostaje mi samo da uzmem komad plastike i otokarim navoj.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
Re: mehanička radionica za pile

Jesil bio u Živinicama ima par vrhunsikih majstora, onda ima jedan u Maslama, Kehonjić, Ja bi probo sa teflon trakom omotati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Re: mehanička radionica za pile

Ajde slikaj taj čep kako izgleda možda ja imam ako paše od starijih modela
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

@nimrennermin Sutra cu u Zivince, pa cu probati potraziti.

@savoris Slikat cu sutra, cep je veoma mali.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Re: mehanička radionica za pile

Ako već ideš sutra u Živinice , na raskrsnici gdje se skreće za Banoviće , odmah pored nadvožnjaka ima jedan čovjek što prodaje polovnu robu iz uvoza i znam da ima dosta motorki u rashodu , zove se Osman
Potraži njega moguće da ćeš tu naći
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: mehanička radionica za pile

Potrosim jedan rezervoar goriva sa husqvarnom 61ff i ugasi se normalno. Naspem gorivo, upali ali nece gasa..ugusi see. Nece da upali bez čoka ni naopako..upali sa cokom i radi s njim,vratim ga ugasi se. Je li dodam gas ugasi se..moram pazljivo dodavati gas i radi pod gasom te se najednom ugusi ko da nestane goriva...u cemu je problem? Nisam radio s njom do sada..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Meni smrdi ne nekakvo smeće u rasplinjaču, ovak na prvu....
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: mehanička radionica za pile

Prije par minuta sam istresao gorivo i pokusao dohvstiti filter goriva..uopste nije spojen na crijevo.. Znaci trosila gorivo bez filtera i ugasila se kada je bilo pri dnu goriva.. Sta sada? I da..filter zraka je na jednom mjestu pocijepan.. [emoji107] [emoji35]
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: mehanička radionica za pile

Kupi oba filtera, promijeni, očisti karburator od smeća i naspi svježu mješavinu.
Onda podešavaj kad otpišeš sve ostalo što dovodi do problema u radu.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: mehanička radionica za pile

Ispuhati karburator kompresorom detaljno? Da li smijem kompresorom produvati crijevo u rezervoaru? Radila extra, pali hladna na dva poteza i puca od snage..potrosi gorivo i sad upali ali kratko radi i gusi se...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Ja ne volim koristiti kompresor za propuhivanje rasplinjača, a nipošto ne, ako si slučajno mislio to napraviti bez rastavljanja istog. Isto tako nema nekog smisla niti propuhavati crijevo. Meni se od svega najboljim pokazalo čistač kočnica ili raplinjača u spreju.
Ak ti je ispao filter sa crijeva onda pretpostavljam da crijevo nije u bajnom stanju. Jel guma kao žvaka?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Re: mehanička radionica za pile

Pitanje , moja partnerica hladna upali i radi na povečanom gasu, a kad se ugrije više se nemože upalit, jel to siguran pokazatelj da semerinzi radilice nevaljaju.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: mehanička radionica za pile

Ja ne volim koristiti kompresor za propuhivanje rasplinjača, a nipošto ne, ako si slučajno mislio to napraviti bez rastavljanja istog. Isto tako nema nekog smisla niti propuhavati crijevo. Meni se od svega najboljim pokazalo čistač kočnica ili raplinjača u spreju.
Ak ti je ispao filter sa crijeva onda pretpostavljam da crijevo nije u bajnom stanju. Jel guma kao žvaka?
Pokusat cu sutra nesto da odradim. Ne znam koliko je tesko skinuti karburator... Cuj, crijevo jeste kao zvaka..razvlaci se i ne dopire do van rezervoara..
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: mehanička radionica za pile

Vjerovatno je ranije skraćivano (do zdravog) kako bi držalo filter, mada to je guma i svaka nekada mora da se promijeni.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Pitanje , moja partnerica hladna upali i radi na povečanom gasu, a kad se ugrije više se nemože upalit, jel to siguran pokazatelj da semerinzi radilice nevaljaju.

Smjesa po svoj prilici je siromašna i onda kad se pregrije stvori se parni čep u gorivu. Mogu biti semerinzi i svi spojevi na motoru, a može uzrok biti djelomično začepljena dizna u rasplinjaću pa čak i loš filter goriva, mrežica u rasplinjaču, npr.
Najelegantnije je dati pilu provjeriti na zrakotjesnost kučišta.

Pokusat cu sutra nesto da odradim. Ne znam koliko je tesko skinuti karburator... Cuj, crijevo jeste kao zvaka..razvlaci se i ne dopire do van rezervoara..

15rdw5d.jpg

rubu54.jpg
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: mehanička radionica za pile

Pitanje , moja partnerica hladna upali i radi na povečanom gasu, a kad se ugrije više se nemože upalit, jel to siguran pokazatelj da semerinzi radilice nevaljaju.

i moja je partnerica prije palila kak sam htel, i nije joj nikakav gas smetal. S godinama se počela mijenjati. Savjet: najdi noviju partnericu
 

Najnoviji postovi

Na vrh