• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Visokonaponski kabel se u bobinu ušerafi , dakle iz bobine viri nešto kaj izgleda kao vijak za drvo ili lim .
Opet nemoj uprti ko sivolja .makni taj kabel pa uvrni običnu licna žicu .
Ako je to problem nabavi novi kablić pa makar na auto otpadu , samo pripazi , oni obično budu deblji pa ga treba stanjiti na ulazu u bobinu i tamo gdje prolazi između rezervara i ..tamo negdje .
I nemoj okidati na prazno , od toga mogu nastati samo problemi .
Podmaži malo klip , koliko vrtiš mogla bi zaribati i prije nego vidi benzina ,xd
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Ako se neda ler gas uštimati, a posebno kak kod tebe da variraju okretaji na leru....znači da negdje falšira. Prouči forum, pisalo se već mnogo puta.

ne variraju oni dok radi na leru...nego nakon piljenja trupaca i kad pustim gas ne vrati se uvijek na iste okretaje...nekad su viši nekad niži gli da ne krepa
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

I koja je razlika:icon_rolleyes:. Čim ti pustiš gas motor bježi u ler. A kod tebe je nestabilan, odnosno pojačan.
Nastavi tak još malo, pa budeš kupoval motorku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

Ili falsira ili smesa za ler nije dobro podesena.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

jel zna neko zašto bi motorka mijenjala okretaje na lergasu? onako radi jemput ovak drugi put mi vrti lanc...msm dođe mi da zid naravnam...

Ovo gore su kolegine rijeci od neki dan.....dakle jasno kao dan.:(wasntme):
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

I koja je razlika:icon_rolleyes:. Čim ti pustiš gas motor bježi u ler. A kod tebe je nestabilan, odnosno pojačan.
Nastavi tak još malo, pa budeš kupoval motorku.

nije da je full nestabilan ali zna biti...ma kakva nova ova radi još...neznam kak bi podesil ler gas...strah me da nebude presiromašna smjesa...sad je malo pojačana
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Ovo gore su kolegine rijeci od neki dan.....dakle jasno kao dan.:(wasntme):

ma krivo sam se izrazio...znači okretaji na koje se vrati nakon pilenja su stalni samo nisu uvijek iste jačine
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ajd procitaj ovu zadnju recenicu i ako ti je jasno sto si napisao, onda svaka cast.
Meni, a niti ikome drugome nije.
Ja ti sam velim da sa tim simptomom nebudes dugo radil, e onda ti nebude nist drugo preostalo nego da ju zavitlas u zid.
Ler gas u ovoj situaciji nebudes podesil nikad pa niti tad, barem dok ne otkrijes gdje falsira.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

nije da je full nestabilan ali zna biti...ma kakva nova ova radi još...neznam kak bi podesil ler gas...strah me da nebude presiromašna smjesa...sad je malo pojačana

Možda si nismo baš razumjeli, ali htjedoh ti reči da ti več radiš sa siromašnom smjesom.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Možda si nismo baš razumjeli, ali htjedoh ti reči da ti več radiš sa siromašnom smjesom.

nije siromašna...barem se meni ne čini tako,pa ne kužim gdje bi vukla zrak sve sam provjeril,inače pila na visokim okretajima ima snage ko blata
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

nije siromašna...barem se meni ne čini tako,pa ne kužim gdje bi vukla zrak sve sam provjeril,inače pila na visokim okretajima ima snage ko blata
i to ti je znak da radi na siromašnoj smjesi ..provjeri broj okretaja na punom gasu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Daj prije svega izvadi dolazno crijevo iz rezervara ka fergazeru,mužda ima rupicu.
Provjeri sve spojeve i dosjede.
Rastavi fergazer i ispuši sve rupice i kanale,piljevina je zeznuta pogotovo ako je ušla nekako u fergazer.
Membrana ako nije savitljiva i mekana ne radi dobro,ne navlači gorivo kolko treba.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Pila falšira i to je to. Simptomi su školski. Sumnjam na semeringe kad gas varira, čas normalno, čas pojaćano. Ali more na svim mjestima gdje su spojevi, a vlada izmjena tlaka. Daklem semerinzi, kučište, Spoj rasplinjaća i cilindra, spoj cilindra i kučišta.
Kad bi ti sad rekel da ju daš napumpati nekome tko se kuži, gledal bi me u čudu.
Semeringe neki put možeš eleiminirati na način da ih posprejaš sa WDom npr. Samo obično nema pristupa, pogotovo pod magnetom.
Gotovo sam siguran da se dere ko mutava na ful gasu.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

ne dere se ko mutava na gasu...onako gli da ne ostvari full okretaje.malo je pojačana smjesa da bude jača u trupcu,da i crijeva za dovod goriva su malo korodirana...znam ja kako se provjerava dali pušta,nemam ja ni alata ni volje za to,i nije da stalno mijenja okretaje,zna promjeniti,i kako god okrenem motorku u radu ona radi istim okretajima(na koje deđe poslije gasa) znači stalni su okretajni na koje se vrati nakon gasa,samo nisu iste jačine ali su konstantni,nezz kak da objasnim...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ajd, nosi je u neki ozbiljni servis nek ju na pumpaju malo.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

nedam lovu da gli krepa mi u rukama,zadnji puta zbog membrana mi htjeli raditi generalku na drugoj pili,nedam...
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

nGI0Gfm.jpg

ovak mi zgleda membrana
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

to je za hitit , obavezno prereži da ne padne ideja da je opet ugradiš
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
to je za hitit , obavezno prereži da ne padne ideja da je opet ugradiš

stavil sam ja nazad sam da ne zabim kak je bilo...ona druga ništa bolja...

kolko košta otprilike D 10 wat membrane? u dučanu mi kaže 90-130kn to nije malo preveč?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

To je ta cjena,kako di,al cjeli set.
Dvije membrane,dva dihtunga,iglica.
 
Na vrh