• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Meni ovo jope smrdi na fals luft.....ne znam koju put vec :icon_axe:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

Moguce lako jer imaju gumano crevo izmedju karba i stubline koji hoce stopiti se ili napuci.Vecinom je tako na kinezima .I ja sam je menjao i imam jednu u rezervi samo sto se drugacije manifestovalo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ma cim on nekontrolirano dize okretaje i radi jedino pod cokom mora biti to. Sad je samo pitanje gdje.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

jel zna neko zašto bi motorka mijenjala okretaje na lergasu? onako radi jemput ovak drugi put mi vrti lanc...msm dođe mi da zid naravnam...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ko bi točno mogel znat kaj je tebe ostavilo???
Daj simptome točno?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

jel zna neko zašto bi motorka mijenjala okretaje na lergasu? onako radi jemput ovak drugi put mi vrti lanc...msm dođe mi da zid naravnam...

Ako se neda ler gas uštimati, a posebno kak kod tebe da variraju okretaji na leru....znači da negdje falšira. Prouči forum, pisalo se već mnogo puta.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Stihl 051 struja

Pozdrav svima, prije par dana sam nabavio staru stihl 051, i reko idem ja vidit dal to opce radi! znaci ovako: motorka ima sve osim fergazera nema ali ja imam tako da mi to nije problem, kompresija je odlicna ili sam ja slab da nemogu zaverglat brzo :icon_e_wink:
jedino sto me muci je struja, motorka ima bobinu izvana onak, a ispod magneta nema nista,probo sam bobinu na sebi i dobro trese ali kada stavim svijecicu onda nema iskre, dali ko zna sta bi to moglo bit, dali je ta motorka mozda imala platine i kondenzator ispod pa su bili izvađeni? hvala
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Re: mehanička radionica za pile

Vidi da ti se ona žica za gašenje nije spojila negdje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

visokonaponski kabal probio ili svecica ,druge nema.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
žica za gasenje je odrezna tako da opce nije spojena na prekidac gore, vidio sam ne dodiruje se sa nicim, visoko naponski kabel? to je kabel kaj ide sa bobine na svijecicu jel tak?

evo par slika
 

Prilozi

  • Photo 2891.jpg
    Photo 2891.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 103
  • Photo 2892.jpg
    Photo 2892.jpg
    36 KB · Pregleda: 91
  • Photo 2893.jpg
    Photo 2893.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 92
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Daj zašarafi kabel i lulicu sa nekog drugog stroja i novu svječicu pa probaj,pa češ znat jel do kabla ili svječice.
Možda je samo kondenzator.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

nadam se kad upikneš svječicu u lulicu da svječicu nasloniš na "masu" , tj. bilo gdje na kučište , najbolje na cilindar jer na njemu nema boje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Re: mehanička radionica za pile

sutra cu isprobati drugi kabel i opet stavit na bolju masu..
dali ta motorka onda treba imat kondenzator ili ne? i jel ima ova zica od gasenja kakve veze?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

i jel ima ova zica od gasenja kakve veze?
otkloni bilo kakvu sumnju pa skini s čela magneta 4 vijka na odvijač ..tako skineš "šalicu" preko koje se pali i ispod nje je zaštitni lim, kad njega makneš budeš vidio da li ima kaj ispod magneta ili ne .
Ako nema onda je ovo žica za gašenje , malo ne na sumlnjivom mjestu ..tko bi to sve pamtio
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Re: mehanička radionica za pile

oke vidit cu, a kaj ak bi ispod trebalo biti. slika, ta (kocka) makar kolko sam ja vidio danas nikakva zica mi nede u bobinu odozdola.
 

Prilozi

  • 075_coil_001_medium.jpg
    075_coil_001_medium.jpg
    6.9 KB · Pregleda: 97

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

To je bobina koja nebi trebala da ima ista veze sa platinama tj beskontaktni sistem paljenja. Ali opet proveri iza magneta kad skines ima li sta. Taj kablic tanki sa bobine sto ide na prekidac pa sa njega na masu. to je za gasenje. Gledaj da nezakaci masu negde taj tanki i u kom je polozaju prekidac. Deblji visokonaponski kabal priblizi masi na 3-4mm i iskurblaj i vidi ima li varnice, ili stavi svecicu na njega pa na masu i kurblaj
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Iza magneta je ova potkova(čip/polulektronika). To je stara verzija i ona je došla poslije platina. Kasnije je taj čip došao sa vanjske strane, a najkasnje je elektronika bila integrirana sa bobinom. Znači sve verzije osim ove zadnje moraju imati ukupno 3 izvoda sa bobine. Znači svječica, elektronika, gašenje. Pretpostavljam da ne znaš godište pile.
Ma bilo je čitav niz kombinacija paljenja ipak se proizvodila 35 godina.
Ostalo postupit kak su dečki več napisali.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Re: mehanička radionica za pile

Ovako, pogledo sam dali ima ista ispod magneta, ispod nema ništa niti platina niti ovoga crnog modula niti kondenzatora, nista osim the pločice na kaj se pripaše to sve mislim. nisam mogao skinut magnet jer sam negde pogubio izvlakac magneta.. no dobro glavno je da sam vidio da nema nista ispod, a sad, ja imam bobinu na koju nede nikakav kabel odozdola, ona ima samo izvod to jest onaj visoko naponski kabel i onu malu zicu za gasenje koju sam izoliro dobro.dali je to onda novija bobina? bez kondenzatora i tog modula, evo par lika od bobine, skinuo sam lulicu i onaj federic iz kabla i reko idem probat golu zicu prislonit na rezervar koji ovak i onak nema farbe na sebi i pocne iskrit ko ludo! ja zataknem federic nazad na kabel i opet baca jos bolje iskre, ja onda uzmem svijecicu i stavim i na trenutak sam vidio kako mi je bacilo malu iskru ali nisam bio siguran dali je to dosta.
onda maknem opet sve i probam golu zicu na drugom mjestu i onda nece, opet vratim na rezervar i onda oce.? dali je to onda kabel puknuo negde a ja kad sam ga rasklimo pa se mozda dobio malo? hvala svima na informacijama
 

Prilozi

  • Photo 2895.jpg
    Photo 2895.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 69
  • Photo 2897.jpg
    Photo 2897.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 62
  • Photo 2898.jpg
    Photo 2898.jpg
    79.2 KB · Pregleda: 71
  • Photo 2896.jpg
    Photo 2896.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 88
Na vrh