• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zavisi od modela....znam da za WT postoje dvije mjere:icon_e_confused:
Odi na stranicu od walbra i probaj usporediti.
http://wem.walbro.com/distributors/servicemanuals/

Sve je stavljeno kak treba,pogledal sam na netu da nebi krivo del,stegnuto jako,impulsna cjev nalježe dobro kad gorivo dojde v frgazer,membrana je ista kao i stara

Meni se ipak cini da si ti nest zeznuo u koracima...a koji su bili simptomi prije zahvata?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

99% je WA serija jer je jedini bez čoka ..mada priključak inpulsa i oblik polugice leptira je malo dugačiji nego ovdje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Periferiju rasplinjaca definiraju oni sitni brojevi poslije oznake WA. Ali to nije bitno. Vjerojatno si otvoril manual i skuzil kak mora bit, dakle ravno sa onom donjom ravninom. Kod Walbra upravo to odredjuje na koji nacin se stela. Naime gore spomenuti WT ima ili tu ravninu, ili ako nema, onda ide 1.4-1.5mm ispod vanjske ravnine tijela rasplinjaca. :icon_e_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
iskreno nisam niti skrolal do dna mauela , smo sam gledal prve slike ,hihi .. thx

Planiram takvog jednog welbra ugraditi na "štrausa" tj popularni trimer ?
Gadi mi se ono okreno plastično ugrađeno na njega ..još više jer se ne znam priravnati njemu radi podešavanja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Mislis onaj siber rasplinjac? Sa plasticnim siberom(walbro wyl).
Inace, imam dobra iskustva sa njim. Mozda je malo kompliciraniji. Primetil sam da je to jako cesti rasplinjac na japanskim strojevima i njihovim klonovima.
Kaj da velim, sretno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

kod mene puce klip na pola pre neki dan.posle 7god rada besprekornog izdade me vilager. srecom klip i karike su bagatela oko 850 din ili 7 eur otprilike.ali kvalitet je i takav posto sa novim karikama nece u stublinu. zasad stare vrse jos posao dok malo klip nelegne pa cu nove doraditi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Puce klip i cilindru nista.....onda si imao srece. Dijelovi su stvarno bagatela, jel to kopija kopije:(giggle):
Kak ti neide karika u stublinu, ako je to ono sto ja mislim, zasto nebi pobrusio krajeve karike.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

srecom je pukao deo klipa ispod druge karike i podglavio se pod radilicu. upalio i ostavio da se zagreje malo kad sam kvrc i ugasi se .nikakvog ni cudnog zvuka niti kog djavola. delovi su jako jeftini kao i same testere ali takav je i kvalitet. karike cu i zbrusiti samo sto me je vreme brinulo jer ga nisam imao pa sam na brzaka stavio stare jos dobre i ispresecao nekih 10 metara komsinici. najavljuju kisu pa mi glavu probi a neznam kud cu pre od posla.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

ma nisam niš zeznul,simptomi su mi bili i kad bi upalila okretaje dobila ali snage niti malo,rastavil sem ju i vidim da fali šraf na kučištu radilice,i u kučištu smetja svakakvog,očito da je to problem,hvala svima na pomoći
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Cak mi se motalo po glavi, al opet si mislim kakav to propuh mora biti da nemoze stvoriti impuls. Tko zna jel se nije deformiralo kuciste, ak je tak radila neko vrijeme:icon_e_confused:
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

neznam kakav propuh,ali semeninzi su gotovi a za kučište mislim da se nije deformiralo jer zgleda sasvim dobro dok sam očistil sve,a za impuls imala je kad je gorivo nasaugala v frgazer ali kad bi stavil prst na rupu de jemle mješavinu z frgazera tam nesam ama baš niš osječal dok bi povlekel špagu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ako su semerinzi gotovi,nemas kaj razmisljat,zbog njih cjela pila lose radi teze pali i nema snage...
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

tak sam si i ja mislil da zbog toga ne djela dobro,ali pod zadje je više ne htjela niti vužgati tak da mislim da bi se više problema trebalo rješiti semerinzima i dobrim brtvljenjem
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Slobodna diskusija o pilama

Zna li neko gdje se podesava stangas na H ili L? Okrece mi pila stalno pa da regulisem.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Re: Slobodna diskusija o pilama

Imas jos jedan saraf za stangas,tako da ako dobro radi nema potrebe da diras dizne,samo malo izvrni taj treci saraf
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Slobodna diskusija o pilama

Ovisi koja je pila,neke nemaju taj treci saraf.
 

Josin

Novi član
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
4
Membrane motorne pile! POMOC!!

Dobio sam motornu pilu steel m440 ali nece upaliti upali i krepa svijecicu zamoci iskru ima membrane mi izgledaju citave karburator je ociscen i natopio sam u benzin membrane ali nece upaliti upali i krepa pod velikim gasom i jako otpustenim sarafima H i L pa ako neko ima neko pametno rijesenje neka kaze ! Hvala unaprijed
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Membrane motorne pile! POMOC!!

Prvo dobro ispusi fergazer,promjeni membrane i postelaj fergazer na tvornicko.
Sipaj svjezu mjesavinu i mora palit,ako je ispravna.
Kad sve slozis Prije paljenja odvrni svjecicu kapni par kapi dvotaktola u cilindar i lagano povuci konop da se ulje razmaze po cilindru,vrati cistu i suhu svjecicu unuta i pali.
 
Na vrh