• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
E ovako, napravio sam. Sa sig ne mogu reci sta je ta no bio problem, ali sam sve detaljno procistio. Cijeli sam karb rasrafio i kompresorom ispuhao. Membrane su po meni u dobrom stanju. Onaj mali plovcic sam takodje ispuhao. Malo je bilo truncica ispod onih poklopaca dje dodju membrane. Zamijenio sam ona dva crijeva koja dodju na pumpici. Zamijenio svjecicu, ocistio filter goriva. Sve ponovo ispuhao kompresorom. Sastavio segu i radi sada fenomenalno, cak mi se cini da bolje prima gas. Kad smo kod mjesavine pravim je kako je fabrika preporucili 35ml na 1 l benzina...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Evo novog problema. Nakon što sam sve uradio kako sam gore napisao, sa pilom nijesam pokusavao da šegam, samo sam je isprobao na prazno i prima gas kao luda ne gasi se sve je ok. Ali nazalost danas kad sam uzeo da presegam jednu gredu, pocinje da se gusi... Cim izvadim mac iz drve opet primi gas, ali se gusi u drvi to mi se takodje nije do sada desavalo.

Molim za pomoc ako je neko imao iskustva.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ne moze svako imati ulatrazvucnu kadu ☺️☺️ nema tu vise goriva brate . Postoje o e dizne za stelovanje obrtaja, "majstori" kazu da se na njima ne steluje smjesa vec samo veci i spori obrtaji masine....
Ali zanimljivo je da prima gas super, bas too ali ci. Je spustim u drvo samo se kao ugusi lanac zakoci...
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Na karbu imas diznu sa znakom L i diznu sa znakom H. L(ow) ili ti mali obrtali a H(igh) ili ti veliki obrtaji. L diznu okreces kada radi nemirno na malom gasu,kada se gasi i kada ne mozes kretati da joj dajes gas a H diznu okreces u smeru popustanja u ovom tvom slucaju jer testera nema dovoljno snage kada je treba da pocne da reze drva,okrenes za cetvrtinu kruga i probas kako reze,pa opet ako nije dovolno,kad nadjes odnos da ima dovoljno snage ostavis tu, izrezes neka drva i vidis da eventualno ne treba dostelovati stroj
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hvala, pokusacu to . Ma kakvi auspuh brate pila je u dobrom stanju nema garezi nema nista...
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ne moze svako imati ulatrazvucnu kadu ☺☺ nema tu vise goriva brate . Postoje o e dizne za stelovanje obrtaja, "majstori" kazu da se na njima ne steluje smjesa vec samo veci i spori obrtaji masine....
Ali zanimljivo je da prima gas super, bas too ali ci. Je spustim u drvo samo se kao ugusi lanac zakoci...

Ja sam isto imal pred par godina. Koplet razkopat i ultrazvučno čišćčene i nove membrane.
Opcija ti je novi original karb.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Dajte kakav karburator novi, treba malo poštelati karb ništa drugo. Ako dimi kada se zaguši onda pritegni vijak, ako ne, otpusti.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Najlakse je zamijeniti karb.. mada sam misljenja da se tu nema sto pokvarit sem tih membrana. Znaci da odvijem H diznu za cetvrtinu kruga a?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Najlakse je zamijeniti karb.. mada sam misljenja da se tu nema sto pokvarit sem tih membrana. Znaci da odvijem H diznu za cetvrtinu kruga a?

Ak ga neznaš popravit. Proble je u finome prahi kaj ti ne pusti dovoljno goriva i na kraju ti ribne.
Al kaj ja zanam.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav.kako vi preko ljeta"konzervirate motorne pile" proljetos sam kupio makitu jako malo je radila ispilia 2-3 metra drva.radila je dok nije ostala bez goriva i tako je bila čitavo ljeto jučer sam je palio i guši se jel moguće da su oišle već membrane??'uvik koristim sviježu mješavini i husqvarnino ulje,zimus sam i na husqvarni mjenjao membrane ali to me ne čudi jer husqvarna je stara 10-ak god....
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Konzervacija pile:
1. očistiti od svih nečistoća
2. naoštrim lanac
3. ispraznim svo gorivo
4. upalim pilu i pustim je da radi dok ne potroši preostalo gorivo iz rezervoara
5. izvadim svjećicu i ulijem 1 žličicu ulja u cilindar pa povučem špagu za startovanje polako da se ulje rasporedi po cijelom cilindru
6. uvijem svjećicu na cilindar
Tada ide na skladišno mjesto.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav odlučio sam malo oživiti malu jonsered 2137.promijenio sam komplet klip,cilindar karike,novi karburator ali ne mogu naštelati gas pila se guši,na leru radi odlično L diznu sam odvrnuo za jedan krug i 1/4 tako sam probao i h diznu i više i manje od tog ali i dalje se guši...probao sam i s starim karb.ali ista stvar...jeli može biti da negdje vuče falš zrak na primjer na semeringe radilice njih nisam mjenjao ali sam koristio diht masu kad sam sastavljao
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
L diznu ili ti L(OW) obrtaje tj niske obrtaje regulises sa njom.Posto kazes da na ler gasu radi odlicno vrati gde je bilo(ZAVRNI ZA 1/4 kruga) a H(IGH) diznu ili visoke obrtaje isto tako zavrci (JER TI SE GUSI-PREBOGATA SMESA)za manje od cetvrtine kruga drzeci sve vreme desnom rukom gas i turirajuci trazi najbolji odnos snage i ubrzanja. Kad mislis da radi lepo testeru probas u radu
 

Najnoviji postovi

Na vrh