• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,838
Jel imao netko ovakav slučaj, stihl ms290 karburator walbro ne reagira uopće na okretanje H dizne, zavrnem ju do kraja, odvrnem i stalno jednako radi, L dizna i štelanje gasa reagiraju. Pročistio sam utor od H dizne sprejem izašlo dosta crnog van, ali nije pomoglo, ne znam što bi još napravio, al očito H dizna nema odjednom nikakvu funkciju pa jasno nemam ni gas.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Moraš skinuti karburator, rasklopiti,očistiti sa mrezice prljavštinu i produvati na kompresoru da istera i to crno što ti izlazi iz H(igh) dizne tj dizne visokih obrtaja.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ako te zapasuje kvar usred šume a počeo si piliti drva oćeš li tražiti uz kadu ili ćeš produvati karburator sa crevom za duvanje guma i nastaviti rad?
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
Prošpricat čistaćem kočnica, po mogućnosti bez acetona je najbolja opcija.
(ili naravno čistaćem karburatora)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,838
Puhao sam ga kompresorom otad je gore stanje, wd-om pročistio H diznu tj taj utor, stavio nove membrane i ništa, pripremiti ću mu neku kupku, ima na internetu savjeta.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ako te zapasuje kvar usred šume a počeo si piliti drva oćeš li tražiti uz kadu ili ćeš produvati karburator sa crevom za duvanje guma i nastaviti rad?
Ak misliš mene, ja uzmem drugu pilu to stavim na stranu.
Karb se ne produva sa kompresiranim zrakom, taka je preporuka.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Kad se pregleda karburator onda treba prilikom otvaranja dobro gledati gdje ima gorivo. Na potisnoj menbrani ako nema goriva postoje simptomi, ne dolazi iz rezervoara ili membrana ga ne prosleđuje dalje (loš filter zapušen, puklo crijevo ili oduška pravi vakum rezervara ) ovo posljednje rijetko. U koliko su ovi gore uredni, onda je problem u prosleđivanje goriva i tada membrana ne obavlja svoju funkciju. Da bi membrana potiskivala gorivo mora da ona bude u dobrom stanju da nije uvrnuta il poškorana i da na nju djeluje podkompresioni zrak ( zrak na malu rupicu iz radiličnog prostora). Ako ima goriva I u menbrani sa klackalicom svo ovo gore je uredno i netreba ništa dirat već je problem u diznama. Takođe karburator se nemoze poštelatii i neće motorka radit ako između karburatora i cilindar negde nije dobar spoj ili ako je loš podkompresioni prostor. To su neki orjentiri. Koliko to neko moze prepoznat toliko je uspešan da popravi kvar.
To što se navodi uvz čišćenje to ima smisla samo za skidanje naslage al oksida, sve ostalo je badava. Kompresor dobro dodje kad je rastavljen karburator pa malo filter puniti i kroz dizne.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,838
Vjerojatno je ostecen/zalijepljen nepovratni ventil na glavnoj dizni.
Jel to ona na feder kaj se diže i spušta, vrh je nekakav crven, ne znam jel mora biti takav ili čist, uglavnom H dizna ne reagira nikako, potopiti ću ga u tekućinu za čišćenje kočnica preko noći, ako neće ni sutra kupujem novi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Jel to ona na feder kaj se diže i spušta, vrh je nekakav crven, ne znam jel mora biti takav ili čist, uglavnom H dizna ne reagira nikako, potopiti ću ga u tekućinu za čišćenje kočnica preko noći, ako neće ni sutra kupujem novi.
Pojasni kakve je imala simptome rada. Recimo hoće da upali ili ne, radi na leru dobro il loše, neće da primi nikako gas, radi na leru sa povećanim gasom al nema snagu i nemoze da pređe u radni režim. Dali ti ide dobro gorivo iz rezervara. Ako vuče zrak falš zrak neće radit dobro. Daj neke detalje koje si uočio osim dizne.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,838
Dakle prvi put ju upalim tako da ubacim malo goriva u motor i na čok, u leru radi pojačano jer ne mogu dobit neki normalan rad bez H dizne. S L diznom i gasom štelam koliko se može dobiti ili se ugasi ili radi jače, H dizna kak sam reko ne reagira, ali gas ima kao da se guši, ne mogu dobiti onaj jaki gas. U karburatoru ima goriva i na jednoj i na drugoj membrani. Ovako izgleda ona dizna što se spušta i podiže feder. IMG_20211120_160502.jpg
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ne reaguje h ili ti na engleskom high dizna ili ti dizna visokih obrtaja što sam ti već rekao al ti pametujes po svom a nestrucan si! Skini karburator i odvrni h diznu i i produvaj kanal h dizne da odcepis zagusenje a i ceo karburator. To crveno što ti zoveš dizna nije dizna. Da ti stvari budu jasnije oko l i h dizne pogledaj video da ne pišem bez veze
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pa sto ti ne radi testera ako si ispuhao kako treba? Da si gledao video sa razumevanjem video bi da testeru digne na visoke obrtaje i razremeti l(ow) diznu.Testera i dalje radi na visokim obrtajima,cim obrtaji padnu testera se gasi. Vracanjem l dizne na pocetno stanje testera normalno pali ali je potrebno trgnuti dva-tri puta da navuce gorivo za l diznu. Posto ti h dizna ne reagira na odvrtanje-zavrtanje da se zakljuciti da je zacepljen kanal h(igh) dizne. Demontiraj,rasklopi kompletan karburator,uzmi deo od hemijske olovke ako nemas pistolj za vazduh i stvavi na ulaz h dizne na karburatoru i vidi jel ti imas odusak vazduha na kraju kanala h dizne. Ako je kanal odcepljen i sklopis kako treba,nastelujes dizne testera bi trebala raditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh