• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Tko i ja neki dan tražim vijak kotača za svoju kosilicu odnosno vijak koji drži komplet mehanizam za dizanje i spuštanje kosilice. Odem kod servisera kaže neda mi se tražit odite kod tokara, (kaže on meni i kod kojeg tokara) i on če vam napraviti vijak za par eura. Ja tamo kad tokar kaže može ali 10 eura i još moram čekat..... Samo da me odkantaju.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
A da odete na lokalne sajmove? :unsure:
Ja idem... Meni je to ugodno s korisnim.

Nisam imao nikakvu namjeru ikad o tome pisati, ali hajde, samo riječ dvije, o zaribanoj motornoj pili mojeg oca.
Služila ih je (njega i mamu, oni su bili pravi rušitelji u šumi, od drva do velikih hrastova, za krovište kuće itd.) Hrastove su pilili na ruke, tad motorku nisu imali, ni novac nisu imali, samo mladost i želju za nešto si izgraditi.
Otac je imao benzin za B&S kosilicu i Honda frezu, u jednom kanisteru, mješavinu za motorku u drugom, sličnom, dvotaktol u jednoj flaši, lancol u drugoj, sve u šupi ispod cerade, skriveno od pogleda. I jednoga je dana mladić od cca 80 ljeta natočio čistog umjesto mešunga. Pila je zaribala i stala.
Ja sam nju rastavio na proste faktore dok su ga odbili iz 2 servisa, da poprave. Cilindar je bio izgreban kao od češlja, klip isto tako.
Još i danas tata neda zahititi sve to u smeće, možda se jednog dana to bude popravilo, a kupio je drugu novu motorku. Ta nova je bila cca 4-5 put upaljena i stoji, stoji, stoji, besposlene dane broji.
Neki dan je gledao moju motorku dok sam rezao "švarkline" i glasno komentirao, a zakaj sam ja kupil novu pilu, ti imaš svoju novu???
Svejedno, ne staru zaribanu, neda zahititi... Ne želi ni platiti popravak u protuvrijednosti 1200 kuna i tako to nama prolaze dani.
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
Nisam imao nikakvu namjeru ikad o tome pisati, ali hajde, samo riječ dvije, o zaribanoj motornoj pili mojeg oca.
Služila ih je (njega i mamu, oni su bili pravi rušitelji u šumi, od drva do velikih hrastova, za krovište kuće itd.) Hrastove su pilili na ruke, tad motorku nisu imali, ni novac nisu imali, samo mladost i želju za nešto si izgraditi.
Otac je imao benzin za B&S kosilicu i Honda frezu, u jednom kanisteru, mješavinu za motorku u drugom, sličnom, dvotaktol u jednoj flaši, lancol u drugoj, sve u šupi ispod cerade, skriveno od pogleda. I jednoga je dana mladić od cca 80 ljeta natočio čistog umjesto mešunga. Pila je zaribala i stala.
Ja sam nju rastavio na proste faktore dok su ga odbili iz 2 servisa, da poprave. Cilindar je bio izgreban kao od češlja, klip isto tako.
Još i danas tata neda zahititi sve to u smeće, možda se jednog dana to bude popravilo, a kupio je drugu novu motorku. Ta nova je bila cca 4-5 put upaljena i stoji, stoji, stoji, besposlene dane broji.
Neki dan je gledao moju motorku dok sam rezao "švarkline" i glasno komentirao, a zakaj sam ja kupil novu pilu, ti imaš svoju novu???
Svejedno, ne staru zaribanu, neda zahititi... Ne želi ni platiti popravak u protuvrijednosti 1200 kuna i tako to nama prolaze dani.
Nisi Ti na ruke "gulio" hrastovinu - ne možeš ni shvatiti "božanstvo" motorke. Neka je takve zaribane, skuplja je od tih novih.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Nisi ti niti malo shvatio poantu što sam natipkao, svejedno. Kako je gore, na sjeveru, što radiš tamo gore???
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
Nisi ti niti malo shvatio poantu što sam natipkao, svejedno. Kako je gore, na sjeveru, što radiš tamo gore???
Jesam, shvatio sam, ok, svejedno :) Na sjeveru bilo neke oluje prošlih dana, cijelu sedmicu motorka u rukama, sanira se šteta. Vrti se okolo, bosanski seljak glumi speciajalistu u parkovima, fontane, žbunje, bilje, velebilje, ponekad ispadne i kakav hrast ili breza pa se i to riješi i tako to. Mi Bosanci imamo običaj reći; Dobro je, jebi ga!
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Pozdrav, na Oleomac 240 mi ovako izgleda zvono kuplunga, zubi su skroz urezani od lanca, pila neupotrebljiva. Bauljam po internetima, ali nigdje naći zvono s 8 zuba promjera 62.5 mm. Većina je 7 zuba i većeg promjera. Ima li nade? Zna li netko gdje bi mogao pitati za to zvono?
20230304_200934.jpg
20230304_201029.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Mozes li iscitati kataloski broj? Inace zastupnik za OM je Hongoldonia
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Nema na zvonu nikakve oznake, a nekakav servisni priručnik nisam uspio naći.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas mi se dogodil da mi se moja Jonsa 2159 dva puta ugasila kad sam otpustil gas. Oba puta je bila okrenuta na desnu stranu. Inače vruča upali samo potezanjem špage, ali ovaj put sam moral dati polugas (čok van i unutra). To je bilo pri kraju posla u šumi. Kad sam nakon cca 1,5 sat došel doma, upalila je normalno pod čokom i kasnije normalno radila. Vrtel sam je u rukama u različite položaje i samo je malo promijenila zvuk kad je gornja strana bila ispod.
Do sad, nije na njoj mijenjano ništa osim vodilice i lanaca.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
@DGimt meni su za oleo mac flaksericu sve bez problema riješili u MVV Bedekovčina, oni imaju i servis i mogu svašta naručiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Možda je samo smet došla pa ju je kasnije progutala....
Ja to nebi diral ništ pošto dalje radi ko i prije.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala svima na odgovorima. :ppozdrav:
Iz odgovora zaključujem da more biti više toga.
Dok se ne bu ponovilo kak veli @vlč.puknuti, posluhnul bum @MUHA i ne bum niš diral. Svječicu bih si vjerojatno već mogel kupiti rezervnu. Makar pila ne dela godišnje puno drv, ipak je stara prek 10 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh