• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Po meni je iglica pušta i tada je ostala otvorena, kada je otpušten gas nacurilo je previše goriva i ugušilo je. Dok je bila ugašena pritisak iz rezervoara natiskao goriva pa je trebalo polu-gas, odnosno više zraka da upali.
Promjeniti membrane, iglicu, svjecicu..

Odnosno, vjerojatno je otvrdnula membrana i nije otpustila iglicu, tako može i ostati zatvorena pa će se pila zalijetati, tj. ne dobivati dovoljno goriva.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Po meni je iglica pušta i tada je ostala otvorena, kada je otpušten gas nacurilo je previše goriva i ugušilo je. Dok je bila ugašena pritisak iz rezervoara natiskao goriva pa je trebalo polu-gas, odnosno više zraka da upali.
Promjeniti membrane, iglicu, svjecicu..

Odnosno, vjerojatno je otvrdnula membrana i nije otpustila iglicu, tako može i ostati zatvorena pa će se pila zalijetati, tj. ne dobivati dovoljno goriva.
Hvala na pokušaju da mi se pomogne. :ppozdrav:
Slabo se razumijem u pile, ali pokušavam neke stvari shvatiti logičnim razmišljanjem.
Zakaj se to dogodilo isključivo kad je pila bila u desnom bočnom položaju kad sam otpustil gas, a kad sam je normalno držal, nije se gasila?

Kad je pila hladna palim uz povučeni čok. Kad je topla samo povlačenjem špage, a kad je napol topla, moram čop potegnuti van i vratiti pa tek onda potegnuti špagu. Kaj se potezanjem i vraćanjem čoka događa u pili, ne znam, ali kad upali radi na višim okretajima nego kad je upalim toplu bez ikakvih radnji prije povlačenja špage.

Nemoj ti sad tu nekaj kad je muha reko..

I tebi zahvaljujem, ali ne na ovom postu. Muha je rekel svoje mišljenje i na njemu mu hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je pravi primjer kad uzmeš lakse rješenje jer ti tak više odgovara..da je netko rekao da ju pehneš nogom ti bi je pehnuo nogom..To sve skupa ništa ne znači..može ovak još godinama.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne vidim razlog da nekaj prčkam ili trošim peneze na servisera dok dela. A kaj da sad potrošim npr. 50-ak eura i onda mi se to isto dogodi. Cijenim da su svi savjeti dobronamjerni, ali da nitko nije 100% siguran o čemu se dela. Ak se bu još to isto pojavljivalo, bum reagiral.
Pitanje sam postavil jer me zanimalo ima li tko slično iskustvo. Da je imal, njegov savjet bi bil na prvom mjestu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je u pravi si ..
Večina nas bi isto tak ali nerado to priznamo.

Imao sam i ja takvu junačku popišanku..vjerjjem da je svatko od nas koji malo razumijemo tematiku imao taj slučaj.
Pogledaj filmove basar servis svaki put kad testira pilu okrene je "na rušenje" da vidi da li mjenja zvuk..to je osnova..samo ne govori o tome..vjerojatno nakon toliko vremena to radi nesvjesno..ali takvi smo mi majstori.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala na potvrdi mojeg razmišljanja. :ppozdrav: Doduše mislil sam da se možda još nekaj događa, ali izgleda da je samo to.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Pogledaj filmove basar servis svaki put kad testira pilu okrene je "na rušenje" da vidi da li mjenja zvuk..to je osnova..samo ne govori o tome..vjerojatno nakon toliko vremena to radi nesvjesno..ali takvi smo mi majstori.
Mozda da vidi da li kad je bocno vuce fals zrak....ili kako radilica lezi u tom polozaju
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,113

Negdje u mojoj staroj glavi je ostao jedan post sa komentarom da "stručnjaci" buše auspuhe na motornim pilama. I ja sam jedan od tih ¨stručnjaka¨ koji je na svojim pilama (Stihl 064, Husqwarna 357 XP i Husqvarna 137) povećao izlaz na auspuhu i unutar njega dodatno izbušio saće i sad pile puno bolje primaju gas i imaju, na moj osjećaj, veću snagu.
Sad sam se malo potrudio da pronađem na youtube-u klip gdje je napravljeno paralelno ispitivanje nekoliko prerađenih auspuha u odnosu na originalno ugrađeni. Možda nekome pomogne.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam na ms 660 nakon puknuća radilice (naša krivica) malo otvoril auspuh vidim da to puno ekipe radi pa ajde budem i ja nek ima još više viška snage . Rezultati se itekako osjete. Sljedeće su ms 261c i ms400c samo trebaju iz garancije izać.
 

Prilozi

  • IMG_20230208_092023.jpg
    IMG_20230208_092023.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20230207_181129.jpg
    IMG_20230207_181129.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20230206_181107.jpg
    IMG_20230206_181107.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 59

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
A koji je bio uzrok? :oops: Pila je kao nova
Pretegnut, preagresivan lanac?

Koliko dođe nova originalna radilica za nju?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Uzrok je bio stari rastegnut lanac i šuplji orah pun zemlje pa je prilikom piljenja zemlju i piljevinu nabilo ispod zvijezde na vodilici podosta puta čak smo nekoliko puta i vadili dolje vodilicu jer nije mogla okrenuti. Pila je jaka i tada je radilica napukla. Skroz je pukla prijatelju kojem sam prodao pilu u normalnom radu na prvom odlasku u šumu. Pila je jako malo radila 3 lanca nije poderala, ali eto svaka škola košta. Cijena radilice i seta dihtunga 300 eura.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Mahle na švedskom proizvodu ??? Inače pila je odlična i zaribala je zbog normalno čistog benzina.
 

Prilozi

  • IMG_20230812_093130.jpg
    IMG_20230812_093130.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20230812_093104.jpg
    IMG_20230812_093104.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 25

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Jonsered 625 II slabo podmazuje lanac, na pola kao prije. Bila normalno radila, čak ulje curilo i dok je mirovala, uvijek malo prije potrošila ulje nego gorivo. Stajala oko 1 godine i sad iz čista mira štedi ulje za lanac.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,601
Čini se da smo uspjeli smoriti 572xp, desava se kad joj se pusti gas da ga ne smanjuje onako fino kao prije nego kao da nije pusten, tek nakon nekog vremena a pod lerom se zaletava i nakon nekog vremena kao da pukne iz auspuha i ugasi se. Da li bi bilo do semeringa? Inace fino pali, normalno ima snage, nem agusenja u radu ili nesto slicno, ima netko ideju da li se isplati popravljati ili tjerati dok ne izdahne pa na policu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh