• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mehanizacija u programu ruralnog razvoja

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Koliko se za sad može vidjeti najveći interes za sufinanciranje iz PRR je za mehanizaciju.
Mislim da bi možda bilo dobro se da u ovoj temi raspravlja o novoj mehanizaciji i opremi.Koji modeli, kojeg proizvođača traktora bi bili najisplativiji za nabavu ( s obzirom na cijenu ako u obzir uzmemo i subvenciju, na kvalitetu, cijenu servisa i održavanja, mogučnost iskorištenja..... ) te isto tako i za novije i modernije prikljućke.
Isto tako ovdje bi oni koji su već prikupili neke ponude mogli iznijeti cijene i uvijete iz ponude za mehanizaciju i ostalo.
Ako ima zainteresiranih pišite, ako ne nek se briše.:drink:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Za svako informiranje oko mehanizacije,prvo u lokalnu agenciju da vam provjere bodovno stanje,jer po onom što se jučer čulo kod nas na predavanju to bude jako klimavo i komplicirano.Čisti ratari su u hebenoj poziciji,trebaju biti dobro potkovani sa količinom zemljišta,kupovina kombajna za usluge vam se ne priznaje ,uglavnom nije to tako sjajno kako to prezentira ovo nesposobno ministarstvo poljoprivrede.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kaj se kupovine traktora tiće ja mislim da je najbolje kupiti traktor kod zastupnika koji je u tvojem kraju, ipak imaš servis i rezervne djelove na dohvat ruke.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Tako bitno jel 5 ili 150 km od tebe. Nije to kombajn pa da se rjesava kvar po noci da ujutro bude spreman. Bitnije je da je zastpnik pouzdan i likvidan pa ces danas sutra imati servis i dijelove, a ne kao neki zastupnici koju su preko noci zatvorili trgovine i ostavili kupce na cijedilu.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Tako sam ja kupionovi case da mi servis bude blizu a zatim firma propala a u ovih 5 god mi nije ni trebao
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
a gle price su razlicite, ja sam kupio Hurlimana zbog blizine servisa, prijatelj mi kupio john deera. prosle godine mi u sezoni sjetve krepao traktor , kroz tri sata rezervni dio je bio nabavljen i montiran. kolegi krepao john deere i dva dana je traktor stajao dok nije rezervni dio dosao. za to vrijeme ja posijao 15 ha kukuruza.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ma nije to bila usporedba modela traktora već kaj znači dok ti servis na 5 km ili 250 km :D:
 

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
ma nije to bila usporedba modela traktora već kaj znači dok ti servis na 5 km ili 250 km :D:

Ovisno o kakvom se kvaru i potrebnom dijelu radi, kvaliteti servisa, cijeni i samoj usluzi....
Znaju oni koji su dalje biti puno bliže...:D:

p.s. Bjelovar je na nekih 85km od Varaždina....
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Je 85 km, ako imaš helikopter kak gospon Todorić. Inače je malo više po cesti.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Je 85 km, ako imaš helikopter kak gospon Todorić. Inače je malo više po cesti.

Tema je dobra. Malo vise linkova i detalja ce dati bolji pristup elaboraciji. Mene zanima koje su prednosti stocara pred ratarima koje spominje kolega ajkula.

Cestovna dionica Bj-Vz je 86 km od centra do centra cak i duzom relacijom...tako da helic nije potreban. :)
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ja sam trazio par ponuda,Deutz serija 5, 109ks 34.150Eu..102ks 32.150Eu,minus 4%,plus pdv.Osnovni model,ima puno nadoplateza opremu.Cllas 100ks 50.000Eu,plus pdv..Zvao lateran,za Landini,rekao da cd me zvati,al mj dana jos nis,zvao ga ponovo,al se ne javlja..
 

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
Je 85 km, ako imaš helikopter kak gospon Todorić. Inače je malo više po cesti.
Mislim, stvarno :( ...treba do Bjelovara pa se zna...u slučaju Ludbrega 60-65km, ovisno kud se ide.

A što se Deutza 5 (ima c, d, g i p seriju) i Claasa, ovisno u kojem su rangu- pretpostavljam da je Claas viši rang i sa više opreme pa u suštini ispada povoljniji od Deutza.
I takva je situacija kod svih traktora ali i kod ostale mehanizacija...
U biti, koliko para toliko i muzike...
I Hurlimann se stalno prezentira kao potpuno isti, a jeftiniji od Deutza, a kad se stavi ista oprema, mjenjač itd..., situacija se mijenja, a opet nečete dobiti isti traktor. Zna se hijerarhija u SDF-u...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Cisto informativno pitanje, kolika je cijena traktora cca. 150ks ?

...i ako mogu dodati s obzirom na razliku cijena i proizvođača koji bi novi bio best buy u toj kategoriji i recimo u kategoriji 80-90 ks
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja sam trazio par ponuda,Deutz serija 5, 109ks 34.150Eu..102ks 32.150Eu,minus 4%,plus pdv.Osnovni model,ima puno nadoplateza opremu.Cllas 100ks 50.000Eu,plus pdv..Zvao lateran,za Landini,rekao da cd me zvati,al mj dana jos nis,zvao ga ponovo,al se ne javlja..


Aj napiši koji točno modeli Deutz ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh