• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

žabac kaže:
Predviđeno je da se na tih desetak tisuča getriba potpuno rastavi izmjene svi ležejevi da se izmijeni ako je možda što poderano i da se pri ponovnom sastavljanju podese svi zazori između zupčanika , sinhrona itd. I onda getriba vozi sljedečih desetak tisuča bez greške
nije to malo preveliki trošak raskopavat ako sve funkcjonira ? to je onda reparatura mjenjača a ne održavanje
 
Ž

žabac

Guest
Re: MF 3080

Upravu ti je u tome stvar . Jer kada on počne iskakati iz brzine, (samo jedne) mora se mjenjaticijeli sinnhronski sklop koji košta poprilično eur.
Dok su ležajevi ne koštaju i pola iznosa sklopa. A do iskakanja ti dolazi upravo zbog istrošenosti ležajeva i povečane zračnosti u njima.
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: MF 3080

Moj MF ima 10000-11000 h i nikad mi ne iskače iz brzina. Jedino što mi se zna desit otprilike svaki 20tak radnih sati da dok ga stavim u brzinu i pustim kvačilo on ne uzubi nego zakrči i onda ponovno stisnem kvačilo i pustim i onda je ok, ali to me uopće ne brine ...
 
A

Ado

Guest
Re: MF 3080

- Prodaj ga rješi se muke - -" Nisi se vjenčao sa njim" - Ado-
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: MF 3080

DF&Torpedo kaže:
To ti je otišao osigurač iznad akumulatora (skriven negdje kraj hladnjaka)!!!! Imao sam taj problem kad sam imao MF 3080, kod mene ti je bio problem što je traktor imao dva mala akumulatora paralelno spojena 12 V. Na jedan je bila spojena ta elektronika mjenjača, a na drugi ostala struja (svjetla, žmigavci...), i dok sam stavio jedan akumulator te žice nisam spojio pa mi je osto bez te elektronike. Možda si i ti stavio jedan akumulator pa ti je to promaklo kao i meni, u Francuskoj MF-ovi imaju dva akumulatora bez veze, jer su paralelno spojeni pa je izlazni napon 12V, kao i kod jednog akumulatora. Ali svakako provjeri taj osigurač pod haubom, kraj hladnjaka (kilera) negdje neznam sad točno gdje.
A jednom mi je otišao regler na alternatoru, isto mi je elektronika "štekala"... :oops:

I Ursus ima 2 akomulatora, a ja neznam koji je na šta spojen, ja nemam elektronski mjenjač i strašnu elektroniku koje se Bobo boji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

imam pitanje imam doma 3080 i upali mi se lampica od getribe kao da mi je filter zastopan a nije. i od tad stalno svijetli i kad traktor skoči na nekoj grabici ili nešto baci mi ga u spore brzine i više ga nemogu prebaciti u brze dok mi se lampica ne ugasi ili ili dok ne otkopčam žicu na kompjuteru pa ju zakopčam i u brzima je a nekad mi ostane u sporima i dok svijetli ta lampica nemogu ga prebaciti uopče pa molim tko zna što bi moglo biti da mi pomogne hvala unaprijed.
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

e majstore to ti je otišao indikator pritiska ulja to je isto i kod mene bilo probaj stavit novi i vidjet češ da je problem rješen ne mora biti orginalan od njega on ti stoji oko 700 kuna kupi prekidač za kocnice hidraulični od golfa jedinice za dvadeset kuna potpuno je isti nalazi ti se s desne strane na sredini traktora iza stepenica ide na njega dvije žice s stopicama
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

lovrenčić kaže:
e majstore to ti je otišao indikator pritiska ulja to je isto i kod mene bilo probaj stavit novi i vidjet češ da je problem rješen ne mora biti orginalan od njega on ti stoji oko 700 kuna kupi prekidač za kocnice hidraulični od golfa jedinice za dvadeset kuna potpuno je isti nalazi ti se s desne strane na sredini traktora iza stepenica ide na njega dvije žice s stopicama
budem probao to je ono ispod mjenjača na getribi za brzre spore brzine jel tako ako se ne varam?
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
[quote="lovrenčić":n5m76tel]e majstore to ti je otišao indikator pritiska ulja to je isto i kod mene bilo probaj stavit novi i vidjet češ da je problem rješen ne mora biti orginalan od njega on ti stoji oko 700 kuna kupi prekidač za kocnice hidraulični od golfa jedinice za dvadeset kuna potpuno je isti nalazi ti se s desne strane na sredini traktora iza stepenica ide na njega dvije žice s stopicama
budem probao to je ono ispod mjenjača na getribi za brzre spore brzine jel tako ako se ne varam?[/quote:n5m76tel]
da sdesne strane na kučištu mjenjaču pored neki cijevi za hidrauliku ili šta je to probaj ga prvo odpojit pa češ vidjeti dal stalno svjetli a kad ti se to desi možeš za silu i te dvije žice direkno spojit pa če njegov modul mislit da ima pritiska ali kad ga ugasiš moraš ih odpojit jer če mislit da je pumpa u radu
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

lovrenčić kaže:
[quote="kikic MF":20tp5m5y][quote="lovrenčić":20tp5m5y]e majstore to ti je otišao indikator pritiska ulja to je isto i kod mene bilo probaj stavit novi i vidjet češ da je problem rješen ne mora biti orginalan od njega on ti stoji oko 700 kuna kupi prekidač za kocnice hidraulični od golfa jedinice za dvadeset kuna potpuno je isti nalazi ti se s desne strane na sredini traktora iza stepenica ide na njega dvije žice s stopicama
budem probao to je ono ispod mjenjača na getribi za brzre spore brzine jel tako ako se ne varam?[/quote:20tp5m5y]
da sdesne strane na kučištu mjenjaču pored neki cijevi za hidrauliku ili šta je to probaj ga prvo odpojit pa češ vidjeti dal stalno svjetli a kad ti se to desi možeš za silu i te dvije žice direkno spojit pa če njegov modul mislit da ima pritiska ali kad ga ugasiš moraš ih odpojit jer če mislit da je pumpa u radu[/quote:20tp5m5y]
sve sam probao i kupio indikator al ništa i dalje svijetli al mi ga nije danas bacao u sspore al pošto svijetli mislim da hoče? kaj da mu radim? več sam lud od njega. :madmana:
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

a neznam majstore onda valjda nemaš pritisak ulja on nebi smio svjetlit probaj ga spojit direkno te dvije žice skupa staviš a ako dalje svjetli unda je problem u istalaciji tamo ispod stepenica se nalaci modul i na konektoru ti znadu biti spojevi koridirani ili odma pored njih a naprjed s desne strane iznad akumulatora imaš dva usigurača jel su čuitavi i dali kroz njih prolazi struja ? daj da to rješimo inače sam ja deplomirao n a njemu jebo sam se tri dana po 14 sati
ali sad je u redu i radi več dvije godine
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: MF 3080

MF 3125 ima tko kakva iskustva ?
jel on ima istu getribu ko 3080???
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

lovrenčić kaže:
a neznam majstore onda valjda nemaš pritisak ulja on nebi smio svjetlit probaj ga spojit direkno te dvije žice skupa staviš a ako dalje svjetli unda je problem u istalaciji tamo ispod stepenica se nalaci modul i na konektoru ti znadu biti spojevi koridirani ili odma pored njih a naprjed s desne strane iznad akumulatora imaš dva usigurača jel su čuitavi i dali kroz njih prolazi struja ? daj da to rješimo inače sam ja deplomirao n a njemu jebo sam se tri dana po 14 sati
ali sad je u redu i radi več dvije godine
SORY kaj se nisam prije javio al sam riješi problem. bila je pštečena žica na instalaciji pa je zato svijetlila al je isto bio i prekidač više me ne baca u spore.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

marko hurlimann xa86 kaže:
MF 3125 ima tko kakva iskustva ?
jel on ima istu getribu ko 3080???
e neznam zavisi iamš dvije vrste getribe al kolko znam on bi trebao imati nešto drukčiju getribu. a koja je getriba sa transportnom brzinom ili klasični sinhron mjenjač?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: MF 3080

neznam kakva je getriba..
pa pitam jer sam prije naišao na takav traktor i jako mi se svidio pa ako naiđem na još koji mislim ga kupit.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

marko hurlimann xa86 kaže:
neznam kakva je getriba..
pa pitam jer sam prije naišao na takav traktor i jako mi se svidio pa ako naiđem na još koji mislim ga kupit.
pa zavisi bolja je getriba s transportnom brzinom duže ideju tako sam čuo to imaš na jednom mjenjaču 4 brzine a na drugom za naprijd neutral i nazad a imaš koje imaju A i B te su kao obične getribe A su ti sporije a B su brze i tak imaš i nazad A i B samo piše R za nazad na jednom mjenjaču a na drugom isto 4 brzine i elektromagnetski ventil i napneš mjenjač skroz u lijevo i onda imaš pužne brzine isto A i B. ako si me polovio kaj sam ti mislio reči.
:D :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: MF 3080

kikic,koliko imas powera na mf-u?
ako je 1 power,onda je ova getriba s transportnom brzinom kako ti kazes 16x16
a ova druga 32x32
nije li bolje ova sa 32? imas veci izbor brzina..
a u trajnost nebi htio ulazit..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

..ja.. kaže:
kikic,koliko imas powera na mf-u?
ako je 1 power,onda je ova getriba s transportnom brzinom kako ti kazes 16x16
a ova druga 32x32
nije li bolje ova sa 32? imas veci izbor brzina..
a u trajnost nebi htio ulazit..
ja imam ovu 32x32 da ima veči raspon brzina za rad al ima taj mjenjač na dodir koji prebaciva u spore pa ako nemaš dosta veliki napon struje nemaš ni spore brzine. a i taj s 32x32 getribe ima jaču snagu na kotačima nego ova 16x16 al sam čuo da su duljeg vijeka te 16x16 nisu tolko kvarljive, al ja opet mislim da je to stvar do šofera. ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: MF 3080

znaci samo 1 power imas?
na mom je isto 32x32
jesi primijetio kad sretnes nekoga tko ima seriju 30xx koje je prvo pitanje?

kako je s elektronikom :lol:
2 puta su me to vec pitali :D
 
Na vrh