• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: MF 3080

Serija 30xx jedna od meni nejljepših traktora:
i343814_673833080masseyferguson2.jpg
i343813_458553080masseyferguson1.jpg
i343812_206683080masseyferguson1.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

uf ovaj na prvoj i drugoj sliki imaju odličan utovarivač. svaka čast 4 podizna cilindra kaj je rijetko za vidjeti
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Re: MF 3080

pravi traktor imal sam priliku vozit jednog 3070 dost mi se dopada sam kaj sam dosta ljudi čul da imaju problema s elektronikom ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

nisu problem nikakva elektronika ni ništa nego ostalo. počevši od ulja u getribu kaj ide pa do filtera koji se mijenja svakih 500 sati i manje ako nije original mf-ov itd. elektronika odlazi kad nije zaštičena. ja sam složio lim i meni nemre ništa više pokidat elektorniku jer mi je trgalo žice na kukuruzovini od brzih sporih. i ti traktori moraju biti 100% u redu od mehanike da bi elektronika štimala. elektronika na rijetko kojem traktoru otiđe. ja sam stalno krivio elektroniku na tom traktoru al nikad nije bila kriva nikakva elektornika. štopali su mi se kanali od ulja filteri nikad nikakvo ulje nije za taj traktor osim originala s pravim diskozitetom ulja i original filteri i sve 100% od mehanike. i sve je super. ja nikad problema s elektornikom osim indikatora brzih sporih brzina on je otišao i njega sam promijenio i sve super. al zato sam ga sjebao s uljima i kojekakvim filterim. pa sam naručiuo ulje iz njemačke za mf original koje me koštalo 350e i filtrer original i nema problema nikavih. mislim barem kod mene
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
nisu problem nikakva elektronika ni ništa nego ostalo. počevši od ulja u getribu kaj ide pa do filtera koji se mijenja svakih 500 sati i manje ako nije original mf-ov itd. elektronika odlazi kad nije zaštičena. ja sam složio lim i meni nemre ništa više pokidat elektorniku jer mi je trgalo žice na kukuruzovini od brzih sporih. i ti traktori moraju biti 100% u redu od mehanike da bi elektronika štimala. elektronika na rijetko kojem traktoru otiđe. ja sam stalno krivio elektroniku na tom traktoru al nikad nije bila kriva nikakva elektornika. štopali su mi se kanali od ulja filteri nikad nikakvo ulje nije za taj traktor osim originala s pravim diskozitetom ulja i original filteri i sve 100% od mehanike. i sve je super. ja nikad problema s elektornikom osim indikatora brzih sporih brzina on je otišao i njega sam promijenio i sve super. al zato sam ga sjebao s uljima i kojekakvim filterim. pa sam naručiuo ulje iz njemačke za mf original koje me koštalo 350e i filtrer original i nema problema nikavih. mislim barem kod mene

ok ,naj se srditi al moram ti reči sam ovo...kvragu i z takvem traktorom za kojeg moraš potrošnog materijala naručivati čak iz Njemačke :scratch
ak je do toga onda bi si rađe uzel nekog IMT-a... u njega moreš sipat koje god očeš ulje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: MF 3080

Ma zemeš si 577 DV, to ti je isto skoro ko i 3070, nemaš boljeg, svakakvo ulje je dobro, samo da ga ima u karteru :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: MF 3080

ŠANANA kaže:
Ma zemeš si 577 DV, to ti je isto skoro ko i 3070, nemaš boljeg, svakakvo ulje je dobro, samo da ga ima u karteru :lol: :lol: :lol:
haha daleko je 577 od 3070 8) 8)
a ovo kaj veliš za ulje vrijedi i za rezervoar. 8)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: MF 3080

ŠANANA kaže:
Ma zemeš si 577 DV, to ti je isto skoro ko i 3070, nemaš boljeg, svakakvo ulje je dobro, samo da ga ima u karteru :lol: :lol: :lol:

da ima jedan moj susjed starog 560...taj opće ne mjenja ulje,sam rabljeno prileva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

ovako IMT nikad nije u rangu s nekim mf-om pogotovo ne 577 i 3070. 3070 je 90 ks i puno manji potrošač i bolji traktor od IMT-577. tak da su usporedbe nemoguče. a nisam ja kriv kaj je država u banani pa nemože uvest ulje izvana za odgovarajuču tipu traktora. ako je traktor namjenjen za jednu vrstu ulja nemožeš ulijevat kakvo očeš. jer tim tak i tak smanjuješ vijek traktora.
ovo kaj ljudi sipaju u imt pokazalo se da ih nije briga za traktor i tjerat će ga dok će ić kad neče u staro željezo al nekom kome je traktora imalo žao pa nek bio i IMT čuvat če ga i duže če ič nego ovako.
ja sam u 3080 nalijevao transhidraol jd50 al je prerijetko nije bilo dobro. pa sam stavio transhidraol 85. pregusto nije bilo dobro i previše vodika ima prevodeno je inino ulje pa tak par puta dok si nisam sjebao lamele kardanske i pumpe. pa sam to sve promjenio stavio novo ulje original mf-ovo i filter i to je sasvim 10 traktor od onog na početku.

@mike sori al al tako je. daj ti nasipaj u svog zetora ulje bilo koje pa ču te pitati nakon nekog vremena kako če ti se čut getriba i kako če ič i kako će se mijenjat. potrošni materijal npr ulje imaš i kod nas samo kaj je kvaliteta koja ne valja niti za ništa. mf serija 30 ima sinhroniziran cijeli mjenjač i radi na principu elektonike koja je osjetljiva na neko neodređeno ulje i ostale pizdarije. taj traktor radi na principu stalnog pritiska ulja iz getribe koji stalno mora postojati jer traktor drukčije neče ići. blokira itd. imt ti ostane u brzini malo izlupaš po mjenjaču trzneš s kuplungom i to je to ako preradi dobro ako ne popraviš ga u prvoj šupi šerefcigerom(odvijačem) i to je to. dok mf serija 30 je jako osjetljiva na to i vrlo su precizni traktori jer mf je prvi koji ima jednu od najboljih preciznih elektronočkih senzorima vođenih hidraulika na svijetu prema tome to mora raditi nema boga i nije vrijedno to uspoređivati s imt nikako a vi recite kaj got hočete
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: MF 3080

A ma ja sam od zajebancije napisao onu usporedbu, imt niti za 1000 godina nebi moga u usporedbu s mf-om, da je meni samo jedan iz serije 30xx
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: MF 3080

ŠANANA kaže:
A ma ja sam od zajebancije napisao onu usporedbu, imt niti za 1000 godina nebi moga u usporedbu s mf-om, da je meni samo jedan iz serije 30xx
Pogledaj prvu sliku kaj je snaga ;)
a ima samo 110ks :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: MF 3080

Ma velim ja da mi je :p :p :p
To je vjerojatno 3090, ma strojčina, nije sigurno njemu teško s onim plugom, na 25 on dere zemlju ko lud, još i utovarivač naprijed, da ga ne osavlja, a i bolji je grip na prednjoj vuči, ma san snova čovječe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
ispravak to je 3080 105 ks na sliki gore
Tako je dodao sam mu ja koji konj :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
@mike sori al al tako je. daj ti nasipaj u svog zetora ulje bilo koje pa ču te pitati nakon nekog vremena kako če ti se čut getriba i kako če ič i kako će se mijenjat. potrošni materijal npr ulje imaš i kod nas samo kaj je kvaliteta koja ne valja niti za ništa. mf serija 30 ima sinhroniziran cijeli mjenjač i radi na principu elektonike koja je osjetljiva na neko neodređeno ulje i ostale pizdarije. taj traktor radi na principu stalnog pritiska ulja iz getribe koji stalno mora postojati jer traktor drukčije neče ići. blokira itd. imt ti ostane u brzini malo izlupaš po mjenjaču trzneš s kuplungom i to je to ako preradi dobro ako ne popraviš ga u prvoj šupi šerefcigerom(odvijačem) i to je to. dok mf serija 30 je jako osjetljiva na to i vrlo su precizni traktori jer mf je prvi koji ima jednu od najboljih preciznih elektronočkih senzorima vođenih hidraulika na svijetu prema tome to mora raditi nema boga i nije vrijedno to uspoređivati s imt nikako a vi recite kaj got hočete

:lol: nemaš se kaj ispričavati,naravno da je IMT svjetlosnim godinama iza MF-a i ovo o uljima stoji,ak se na nečem nesmije šparati to je onda mazivo...samo htel sam reči da me malo iznenadilo to da mu moraš sipati baš ta određena ulja kojih kod nas nema
ja u zekana trpam u motor INA Super 5 ,a u getribu INA Transhidrol 85 i zasad je sve u redu, traktor ima blizu 3 000 rs
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: MF 3080

u motor i ja stavljam inino ulje super turbo al pretežno još gledam ulja za radne strojeve jer je on uvjek pod opterečenjime pa ne volim šparati jel me to s veremenom i košta.
a inino ulje za mjenječe poluautomatske uopće nije kad sam imao transihdraol 85 i jd 50 poderalo mi je kradanske lamele i štetu napravilo samo radi te jedne glupe sitnice. i nejde ga baš malo 60 litara tak da me par puta samo izmjena koštala preko 1500eura i još djelovi koje mi ulje sjebalo jebi ga tak da ne vjerujem ništa ininom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: MF 3080

koliko je jak ovaj 3050, ima sigurno oko 70 konjića!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: MF 3080

ŠANANA kaže:
koliko je jak ovaj 3050, ima sigurno oko 70 konjića!!!
80ks. kikić MF če potvrditi ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh