• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 61xx

  • Temu pokrenuo mirsadbih
  • Datum prvog posta

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: MF 6140

ŠANANA kaže:
To je ubiti ono glavno, on je velik, odnosno i težak i on mora iskoristiti tih svojih 95, odnosno 100 ks, a ne ko ovi današnji traktori, kaj su pre lagani za svoju snagu i onda je malo u banani dok treba povući i zapeti negdje ;)


Da ali ovi novi su manji potrošači,a ak ti je prelagan , opteretiš ga utezima. Stari imaju svoju težinu koju ne možeš smanjit pa su i veći potrošači
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: MF 61xx

markano, daj mi reci, jel se taj traktor vrtio u oglasniku prije? poznata mi je slika od nekud, a ne mogu se sjetiti gdje sam ju vidio..
mozda se varam, ali nebi rekao.
i daj jos nabaci koju sliku traktora i kabine..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: MF 6140

toma84 kaže:
ŠANANA kaže:
To je ubiti ono glavno, on je velik, odnosno i težak i on mora iskoristiti tih svojih 95, odnosno 100 ks, a ne ko ovi današnji traktori, kaj su pre lagani za svoju snagu i onda je malo u banani dok treba povući i zapeti negdje ;)


Da ali ovi novi su manji potrošači,a ak ti je prelagan , opteretiš ga utezima. Stari imaju svoju težinu koju ne možeš smanjit pa su i veći potrošači
Nije istina..Teži traktor manje troši od lakog u nekojim poslovima..
Zamisli oranje teži neče proklizit dok če lakši jako vrtit na mjestu pogotovo ako je malo vlažnije,pa onda če i više goriva potrošit..
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: MF 61xx

Ja mislim da je tezi traktor bolji svakako...ako je laksi samo klizi i moras metati utege na njega sto mu samo povecava vjerojatnost da ce se strgati....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: MF 61xx

u oranju.. ali u ostalim poslovima ce sigurno nesto vise potrositi. transport (iako i tu kile nekada dobro dodju), sjetva, prihrana i ostale lakse operacije. i naravno, odlazak do birtije :blackeye
sad, kolika bi bila razlika u potrosnji, tko zna. ali sigurno je ima..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: MF 61xx

tibor88 kaže:
u oranju.. ali u ostalim poslovima ce sigurno nesto vise potrositi. transport (iako i tu kile nekada dobro dodju), sjetva, prihrana i ostale lakse operacije. i naravno, odlazak do birtije :blackeye
sad, kolika bi bila razlika u potrosnji, tko zna. ali sigurno je ima..
Za takve poslove takav traktor nije namijenjen..
On je namijenjen da se radi s njim a ne da se odmara :D
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: MF 61xx

Pa za sjetvu ti bas nije veliki traktrjedino za kombinaciju al opet ti onda treba tezina a i za sve ostalo....ma uglavnom bitno da on napravi svoj poso...hehe..:)
 
M

MF6130

Guest
bok...ja imam MF 6130...i za sad traktor je odličan nemamo zamjerke...ako imate nesto reci o njemu otvorio sam temu pa mozete ponesto reci o njemu..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ti imaš 16x16 mjenjač ili 24x24. to si piksirao dolje na onoj osovinici koja ulazi u getribu. to sam i ja radio to im je boljka svima. ja imam 32x32 brzine getribu i elektronika nikad pipnuta. sve reagira a zezala je ispočetka al našom krivnjom. palio sam drugi traktor i stavili smo na žicu kablove od drugogo traktora i malo je žica oštečena bila pa je zezao kontakt bio. i ja sam žicu odrezao stavio nove spojnice spojio i idemo dalje. sreča što sam vidio gdi je problem jer inače bi nekolkiko dan mozgao i isprobavao što je dok nebi otkrio ;) al na sreču sad ide ko bombon. i trebao bi kolko je novih djelova na njemu. sad barem znam da mi je 100% i da imam praktički skoro "novi" traktor



Šta ste piksirali i zašto?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nema kikica jako dugo na forumu pa ti vjerojatno nece odgovorit.
koliko sam shvatio, piksirao je onaj dio gdje mjenjaci izlaze prema dolje iz kabine i ulaze sastrane u getribu. tamo zna imati lufta. neznam kako bi to objasnio ali pogledaj si na traktoru pa ces odmah vidjeti na sta misli.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
i šta ako ima lufta tamo,dali onda nastaje neki drugi problem ili?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
jel ko posjeduje mf 6170 ja sam juče kupio takav pa me zanima malo i po koji savijet bi mi dobro došao
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko znam nitko na forumu nema tu seriju.
mehanika je vise manje ista kao na 30xx seriji tako da pretpostavljam da imaju i iste boljke..

koja je godina traktor? kupljen kod nas ili vani? moze li se znati koliko si dao za njega? i slobodno sliku nekakvu zakvaci.
cestitam na kupnji ;)
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
koliko znam nitko na forumu nema tu seriju.
mehanika je vise manje ista kao na 30xx seriji tako da pretpostavljam da imaju i iste boljke..

koja je godina traktor? kupljen kod nas ili vani? moze li se znati koliko si dao za njega? i slobodno sliku nekakvu zakvaci.
cestitam na kupnji ;)

1996 g. iz uvoza je dao sam 13500 e.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/dscf2509s.jpg/]

Uploaded with ImageShack.us
dscf2507w.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
koliko znam nitko na forumu nema tu seriju.
mehanika je vise manje ista kao na 30xx seriji tako da pretpostavljam da imaju i iste boljke..

koja je godina traktor? kupljen kod nas ili vani? moze li se znati koliko si dao za njega? i slobodno sliku nekakvu zakvaci.
cestitam na kupnji ;)

ako se ne varam ti imaš mf treba mi mala pomoć oko vanjske hidrulike imam vučnu tanjuraču sa dvosmjrnim celindrom za dizanje i spuštanje točkova kad uključim crijeva mogu dizati samo u jednom smjeru. imam 4 utičnice a dvije ručke
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
vjerovatno si krivo uštekao,moraš uštekat crijevo jedno ispod drugog koliko vidim.
sa jednom ručkom samo radiš.

btw. jako lijep MF,cestitam na kupnji! :)
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
vjerovatno si krivo uštekao,moraš uštekat crijevo jedno ispod drugog koliko vidim.
sa jednom ručkom samo radiš.

btw. jako lijep MF,cestitam na kupnji! :)

jesam ali neće ručicu povučem prema staklu i dignem tanjuraču u zrak kad povučem prema sicu spusti se dok ima tereta na točkovima a neće da ih podigne u vis
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pogledaj kakve su ti uticnice i oni pipci,znaju se istrosit pa ne zeli dizat ili spustat.
Lijep traktor :)
 
Na vrh