• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 61xx

  • Temu pokrenuo mirsadbih
  • Datum prvog posta

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Je razlika, ali kako naletiš, može ti za popravak MF-a trebat jedan 577 :) Je da je to traktor milju generacija ispred IMT-a, ali je škakčljiva kupnja ako ne znaš u kakvom stanju mjenjač i morot. Manje više sve je iz uvoza i to Francuske di se baš ne drži do strojeva previše...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
isti motor kao na 3050, samo je jos dosta tezi. ima malo preko 4 tone.
ako ima 40kmh getribu, vjerujem da je to prilicno nevesel traktor. fali mu ipak jos koji konj..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
isti motor kao na 3050, samo je jos dosta tezi. ima malo preko 4 tone.
ako ima 40kmh getribu, vjerujem da je to prilicno nevesel traktor. fali mu ipak jos koji konj..


lajkam od rijeci do rijeci ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
isti motor kao na 3050, samo je jos dosta tezi. ima malo preko 4 tone.
ako ima 40kmh getribu, vjerujem da je to prilicno nevesel traktor. fali mu ipak jos koji konj..
U pravilu da ali..

AKo netko traži slab a težak traktor to je upravo takav model..
Jer nekome možda treba za nosit prskalicu,rasipač koji su malo večih zapremnina i onda takav "težak" traktor dolazi do izražaja..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U pravilu da ali..

AKo netko traži slab a težak traktor to je upravo takav model..
Jer nekome možda treba za nosit prskalicu,rasipač koji su malo večih zapremnina i onda takav "težak" traktor dolazi do izražaja..


to je dobar traktor i za staviti utovarivac na njega nazalost skupi djelovi i dosta se kavari jer nije on tu dosao sa nekih 5000r/h vec sa 15000 ili 20000r/h u tome je najveci problem:cry::cry::cry:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
U pravilu da ali..

AKo netko traži slab a težak traktor to je upravo takav model..
.

u jednu ruku si u pravu, ali u opet se nebi sasvim slozio s tobom..
brat je bio zainteresiran za taj traktor ali sam ga odgovorio.
ima 6130 na njuskali. poprilicno skuplji, ali pustimo to sada na stranu..
sa svojih 85ks ce sigurno obaviti sve poslove sa manje naprezanja nego taj 6110 i potrositi manje goriva a uvijek ce imati rezerve snage.
moj 3050 nije imao snage da zavrti sva 4 u blatu nego je nakon nekog vremena trebao odmora na kvacilu da se zavrti motor pa opet dok ide. a to je kod jaceg modela veliki plus.
ne kazem da taj model ne valja. veliki je to radnik, jako veliki, ali kada bi vec mogao birati, izabrao bi jaci model jer sam probao takav ali sa manje kila..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka cast, odlicno ulje i jedno i drugo i original filteri. Miran si 1000 i kusur sati. Isto ulje i ja lijevam. Original filter hidraulike jeftiniji vec nekakvi zamjenski sto ga nude ko tobož "povoljnije".
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
@ Kićo kakav ti filter uzmeš za 3080 za hidrauliku ?
Original ili ?

@ Banijac 82, koje si ulje uzeo za hidrauliku ?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nepaše mi za 3080, moj je 3635 i malo je veci filter hidraulike. Ulja ide 80l :tractor::icon_scratch:
Uzimam samo original, isto i naftni i uljni, nema šanse da ću stavit zamjenski. Sve ima svoje zasto.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
JD 50 je sasvim okej ulje kao i Super turbo, sa Shelovim Harvelom ces mozda radit 200 radnih sati a sa Turbom 150 bez greske. Decki iz MF_ovog servisa su mi rekli da ta ulja sasvim zadovoljavaju e sad da je ovo skuplje bolje vjerojatnio da je. Sto bi ti tek rekao kad bi vidio sto sve ljudi stavljaju u svoje traktore... ili jos gore uopce ne mjenjaju a strojevi da se raspametis. Ima svega.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma motorno ulje je dobro,Perkins sve guta :)

Ali ni ja nebi baš ulijevao INA ulje u getribu,nekak mi ne ulijeva povjerenje..Ipak više vjerujem original ulju ili neko tipa Shell..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
motorno kolko dobro kolko nije ajde sad, jos nekako, ali transhidraol vise nikako..... svi oni kazu i toce ina u getribe, njima bolje imat ce posla...... ja sam prvo stavio ina trakto stao poceo blokirat sim tam, poweri se ukljucivali, traktor je ludio, dok jednom prilikom nisam primio slucajnu za cilindar od hidraulika, odma koža ostala na njemu, ulje se pregrijavalo, pogotovo ko radi s utovarivacem i hidraulikom dosta kao ja npr, i nakon 50 sati eh poceli kvarovi jedan drugog veže, a s prijasnjim uljem sve radilo dobro, poslje jos par puta ljudima ja ured no natocio isti problemi se poceli dogadati...... inino ulje nema viskoziteta za getribe jer ga bumpe skure i par puta izgubi svoje svojstva....... kad sam bio u njemackoj u servisu mf-ova svaba je reko striktno originalno ulje ili zamjena elf, drugo sve je za ljutu silu......takvi sta ne mjenjaju ulje nece dugo ni raditi s njima, samo kad pocneju od reda....... nisam jednog poserafio...... ja sam jesenas kupio u njemackoj ulje za getribu i filer onaj najveceg protoka sve me doslo 320e stavio nutra, radi 15 sati ruku na getribu možes držat nije se ni zagrijala posteno, a prije komotno ispeces jaja na oko......... opeko sam se ne jednom na inu i ne samo na transhidraol, i sad kako su cijene 300 i cener kuna za 10l th ne hvala...... to je samo moje iskustvo i misljenje hvala
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vidi ovako, imam susjeda koji ima MF 3080 i u getribi ima Transhirdol 85. Ima problem sa getribom da nekad nece u brzih u spore ili obratno. Nakad ga zeza volan nekad kardan. Reko sam mi milijun puta da to izvadi van i ulije JD50 ali on jednostavno ne radi niti 100 sati godisnje i nece. Stariji je covjek. Imam jednog prijatelja koji u Jonya 2003. godiste samo JD 50 lijeva i sve okej. Kod mene je JD 50 nekih 800 sati od kako imam traktor i nema brige sve radi i negrije prekomjerno getribu. Jedan kolega opet u MFa 6190 isto lijeva JD 50 i radi s njime isto oko tri godine i nema problema. To su samo moja iskustva. Nije isto obicni transhidrol ili ovaj JD50. Decki nemojte se zavaravat da su ova strana ulja daleko bolja od Ine, razlika je mozda u nijansama.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
meni je kićo dao savijet za jd 50 a motorno sipam već 12 godina u druge traktore i nemam nikakvih problema i imam poverenje u inu. ti si kupio u njemačkoj i to je kvalitetno a takvo ulje kupljeno u hr je upitno jer na istočno tržište završi otpad sa zapada. filtere sam kupio orginal
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
godinama radim s mf-ovima što popravci drugih i svojih, moj je bas na 50-tki blokiral i pregrijaval se, na 85 je bilo bolje, ali opet ne ni približno, i poslje stavio original kupljeno kod nas nije bilo problema, i na ininom ulju mi je spigo lamele kardanske i od prednjeg pogona........ sad sam jesenas bio u njemackoj pa sam kupio 60 litara + filter i jos moram uzet 20l zalihe kad cuic uskoro. i
super ako vam radi i nemate problema, ja sam imo losa iskustva s tim i opcenito ljudi kojima sam održavao mf-a i vise nikad, inu u getribu....... nikakvu......... zašto inino ulje za kocnice ne valja pojede gumice, sigurno radi kavlitete......
neka je ono po specifikacijama i gradaciji isto, ali nekoj kvaliteti ni slicno, a to sto pise na naljepnici :icon_lol: vjeruje ko vjeruje papiru, to pola stvari nije ni vidjelo, cuo direktno od prve ruke sa linije :icon_winkle:
ina prije 15 godina i sad neusporedivo......
mf-je ipak stroj koji radi na principu pritiska ulja i konstantne cirkulacije ulja time dolazi i do puno veceg habanja djelova i puno veceg trenja.
skrenut cu s teme ali iskustvo sam imao na MB actrosu sleperu, doso jer se zdrobio diferencial, sve se slozilo po mjerilima i parametrima kako mora biti stavilo se unutra i covjek inzistirao stavit inino ulje iste gradacije kao i mečkino original....... natocili unutra vraca se on na slepi za 3 mjeseca otkinuo 6 zuba na diferencialu, a zubi poderani kao da su 50 godina vozili, diferencial je bio original mečkin, pa smo tražili reklamaciju, naravno svaba doso uzeo diferencial i ulje koje je bilo unutra i zvao kroz par dana reklamacija ne prolazi i kakvo smo to emulziju natocili, to nije ni za ruke mazat a kamo li tocit u diferencial, ali naravno gradacija "kao ista" naravno ponovo 20 000knu za drugog i to je to, gazda ne pristaje na original ulje nego ponovo ina, i ponovo nakon 2 mjeseca ista prica, i naravno postupak sve isti, ali ovaj put mi garantiramo i stavljamo mečkino ulje, evo dan danas dolazi na servise, ali problema vise nema, i od tud smo saznali pravu ina kavalitetu, a skupo je skoro kolko i kvalutetno ulje, pa vidite....... ali i to sto kazes, njemačka kvaliteta i nasa neusporediva je.
skrenuo sam s teme skroz, samo vam dajem savjet ako je ikak moguce cim vise ju izbjegavajte, nije tolko jeftinija kolko ce kostat popravci s vremenom :icon_cry:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kod mene je JD50 u getribi od kako sam ga kupio i do sada nekih 800-850 sati sve radi bez greske. Necu ga izlijevati van vec ga ostavljem do 1200 radnih sati pa cemo vidjeti.
Reci mi tocan naziv tog ulja sto si kupio u Njemackoj?
Moram se jos nadovezati na tvoje rijecida se stroj grijo na 50tki a na 85 nije a bas bi trebalo bit suprotno jer ovi iz sevisa preporucuju ISTO ulje za getribu kao ulje za motor gradacije 10w-40. Znaci jos rijeđe od JD50. Tko sad griješi? Ako ovo pročita član Kiraj neka odgovori, njemu su isto preporučili jedno te isto ulje i za motor i za getribu.

Banijac, da je JD 50 toliko loš meni bi se do sada sigurno to već pokazalo na bilo koji način. Usput, JD 50 zadovoljava već godinama u John Deereu 6520 2003. godište.
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod mene i u john deeru i u masseyu transhidrol jd50 i bez greske rade i njenjaci i hidraulik a serviseri su mi rekli daje u redu bitno je samo orginal filteri..
 

Najnoviji postovi

Na vrh