• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 61xx

  • Temu pokrenuo mirsadbih
  • Datum prvog posta

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kakva su vam iskustva sa mjenjacima na seriji 61...sad sam pricao da traktor matketom...kaze pajdo taj mjenjac dina 4 to nije dobar?!
Mene zanima Ares...a to bi treba bit taj mjenjac
Tek sam sad vidio tvoj post
6100 serija nema dyna4 mjenjac, nego dynashift
Dyna 4 je full powershift mjenjac, a ovo sto ima 6100 serija je mehanicki mjenjac 4 brzine i ima 4 powera(ABCD), to se mijenja kraj volana i vecina ih ima el.reverzer, ali je potrebno stisnuti kvacilo kod promjene smjera, po meni to super funkcionira, brzo se okreces i sve, i jos 4 powera. Super traktori za svoje godine, milina je raditi s tim.
6200 serija ima Powercontrol mjenjace, oni imaju reverzer i powere u jednoj rucici rijesene i moze se kretati i mijenjati smjer voznje bez kvacila, i ima 4 brzine na mehanickom mjenjacu plus 4 powera, postoje i izvedbe 6100 i 6200 serije sa 2 powera
U 6400 seriji su powercontrol jos unaprijedili sa speedmatch funkcijom, koja je serijska oprema kod Dyna4 mjenjaca, ta funkcija omogucava da traktor sam salta powere kod saltanja grupe ovisno o potrebi
Dyna 4 ima isto 4 grupe i 4 powera ali je sve moguce saltati bez kvacila, i isto ima u jednoj rucici rijeseno reverzer i powere, s traktorom se moze kretati bez kvacila i takoder mijenhati smjer bez kvacila.
Po meni kao vozacu je to super mjenjac, mozes si ga prilagoditi da salta kak god ti hoces,brzinu u kojoj kreces isto mozes mijenjati ovisno o poslu
I ne bih se slozio da ne valja posto ga Mf vec ugrađuje preko 10 godina i kolko vidim i dalje ce ga ugrađivati i u buducim modelima.
 
Posljednje uređivanje:

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
@nino6110 mi na nasem maseju imamo samo c i d + brze i spore... jel to isto dayna ili?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Dobro...razumio sam.
Taj dyinashuft je vise mehanicki, ako jentraktor prolazio puno ruku, logicno je da bi moglo bit problema sa sihronima i slicnim...
Kod ovih full elektronickih/hidraulickih...sustav se donekle brine o tome.

Sta provjerit kod tih dynashift mjenjaca?
Ta 2. i 3. o kojoj on prica su vjerovatno neke polazne vucne brzine u transportu, mozda u sporom hodu pasu za neko oranje...iako mi djeluju sporo...
Znaci rekao si, poweri idu bez kvacila, reverzer, 1,2,3,4 i brze spore s kvacilom i to je to?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tek sam sad vidio tvoj post

6200 serija ima Powercontrol mjenjace, oni imaju reverzer i powere u jednoj rucici rijesene i moze se kretati i mijenjati smjer voznje bez kvacila, i ima 4 brzine na mehanickom mjenjacu plus 4 powera, postoje i izvedbe 6100 i 6200 serije sa 2 powera
U 6400 seriji su powercontrol jos unaprijedili sa speedmatch funkcijom, koja je serijska oprema kod Dyna4 mjenjaca, ta funkcija omogucava da traktor sam salta powere kod saltanja grupe ovisno o potrebi
.

I 6290,ima opciju da sam šalta power,ali samo noviji,recimo 2001god,nema dok 2004 ima..Ta dva modela sam gledao..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da to su onda te zadnje serije 6200 na koje su to vec poceli ugradivati
U 2.mjesecu sam gledao jedan 6465, 2006 godina sa ph i kardanom, isto je imao speedmatch funkciju, ali sam se previse dvoumio i otisao je, rekel sam da toga nebudem prebolio dok sam ziv, pa da ih imam i 10 novih....
Kolega zivisic tako je, poweri bez kvacila, sve drugo s kvacilo ako govorimo o 6100 seriji
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Gledao sam i ja kolega nino,isto sam kemijao,bi nebi,falilo mi je nekaj sitno para...ali bit će ih još...samo se pitam,zasto su kod nas toliko jeftini dok su vani skuplji poprilično..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ovaj nije bio na njuskalu, a zajebo sam se priznam, mogao sam ga kupiti, ali sam se nabrusio na novog, zbog natjecaja i mislio da ce to sve brze ici...i novi bi me kostao kolko i taj
A stvarno je bio lijep traktor ali sam se malo bojao da nebi bilo kakvih vecih kvarova, i rekoh necu...
Od natjecaja jos odgovora nema, a meni je moj MF 6110 premali za to sve raditi,i ja budem morao nesto do proljeca nabaviti, samo kj gledam po oglasnicima i nema nista ni slicnog kao sto je bio taj 6465...
A oglasnici kao sto je mascus, landwirt i sl.uopce po meni nemaju veze s vezom,neki demo traktori tamo vise kostaju nego novi isti takvi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ovaj je bio na njuškali ali je otišao i to još noviji,tj 2008god..ali idemo dalje.
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Ljudi koj antifriz da stavim u maseja? Da li ovaj kasican ili ide neki sa specificnim sastavom?
Stari je dobrano ostario i po boji bi reko da je na.kraju karijere... [emoji28][emoji16]
cf91da192d12edc5af4712ac7915674e.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To nije normalna boja, bez obzira koliko je star...
 

Najnoviji postovi

Na vrh