• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 61xx

  • Temu pokrenuo mirsadbih
  • Datum prvog posta

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
probao sam ali ne reaguje.Moracu da pozovem majsora da pogleda i resi problem...[emoji31] [emoji375]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Juce bio majstor. Kompijuter je ispravan i svi ostali osiguraci,konzola malo smrdi na zgoretinu. E sad problem je sto se na onom velikom dzeku koj se ubada u konzoli pojavljuju samo dve struje. Ako sam dobro razumeo majstora prva struja je stalna druga je kad se da kontakt a treca kad napuni alternator. Mi negde gubimo trecu struju. Za koj dan dolazi elektricar pa redom da pregledamo kablove....rucna pumpa pocela da reaguje...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod mene je bio slucan problem i bio je alternator ..
Alternator nije davao dovoljno struje i hidraulika nije radila.
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Danas doso elektricar i svi kablovi i dzekovi su isravni. Da li moze da predstavlja problem kompijuter ispod menjaca tj sa desne strane posmatrano iz kabine? [emoji676]
2dea7ccd33eab249383b8ddb494398c7.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Da li si provjerio alternator?
Barem na 3060 kada alternator da odredjeni napon pali se racunalo hidraulike..isto se i kazaljka od okretaja "probudi"..
Da li ti obrtomjer radi?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To je drugi komp. stavljen na taj traktor, to je autotronic 3, znaci neko je vec stavljao novi komp.
Problem bi se mogao lako rijesiti da se spoji na dijagnostiku, pa da,on sam kaze sto ga muci.;)
To je neka sitnica u pitanju koja te zeza, ne bih rekao da je u kompjuteru greska, a i taj kompjuter ja mislim da sluzi za mjenjac, duplu vucu, speru i kardan,a u kabini ispod komandi hidraulike kad se skine poklopac se nalazi jos jedan komp., taj je za hidrauliku.
Dvoje ljudi je vec spominjalo alternator, jeste li ga provjerili?
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
U četvrtak mi dolazi dijagnosticar da ga prikaci i pogleda. Cena pregleda je 100€ i 2000din za gorivo...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Da li si provjerio alternator?
Barem na 3060 kada alternator da odredjeni napon pali se racunalo hidraulike..isto se i kazaljka od okretaja "probudi"..
Da li ti obrtomjer radi?
Radi bez greske. Alterator ima normalan napon.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To je kompjuter za AUTOTRONIC funkcije nema veze sa hidraulikom..Prati žicu od akumulatora do kabine možda je u prekidu .imao sam takav problem..ima tu i 2 osiguraca
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
To je kompjuter za AUTOTRONIC funkcije nema veze sa hidraulikom..Prati žicu od akumulatora do kabine možda je u prekidu .imao sam takav problem..ima tu i 2 osiguraca
Te zice su pregledane i uredu su. [emoji15]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A osiguraci?
Naprijed kod filtera zraka, mozda nisu pregorili, ali ima korozije pa to zeza mozda?
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Celi taj deo oko filtera vazduha je pregledan i sve je uredu. Kaze komsa da naoravim dve poluge iz rucne pumpe ko na malog fergu...[emoji23] [emoji23] [emoji13]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Zovi Sinišu ELCOTEAM da pregleda..
On je iz Šabca.
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Ma ovaj lik iz okoline Pozarevca vec radio nekoliko traktora u okolini i svi ga hvale a i uspeli smo da se dogovorimo oko kompenzacije pa ce da ispadne mnogo jeftinije nego sto je trebalo da bude.Sinisa je poslednja ruka spasa...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
Majstor je bio pre par dana i problem je bila neka svetlo ljubicasto-roza zica koja voda od kompa.hidraulike ka nekom senzoru. Zica je ponovo spojena i sve radi kao sat. Hvala svima na pomoci. [emoji2]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Kakva su vam iskustva sa mjenjacima na seriji 61...sad sam pricao da traktor matketom...kaze pajdo taj mjenjac dina 4 to nije dobar?!
Mene zanima Ares...a to bi treba bit taj mjenjac
 

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
bre kod mene je problem samo po nekad reverzer, nekad nece odmah u rikverc ili napred. Kad prebacim iz rikverca u napred i polako pustam kvacilo on se desi da ostane u rikverc ali cim stisne kvacilo do kraja i opet pustim on prebaci kako treba. Inace sa menjacem do sad nismo imali problem jedino kad mi je izbacen iz brzine i prebacim reverzer u rikverc pa ga potom ubacim u brzinu oce da zakrci ali sa tim nemam vise problema...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To se i meni katkad zna dogoditi kad prebrzo saltam pa niti ne stisnem kvacilo dovoljno
A to moze biti i da onaj gumb ispod kvacila zeza ili onaj bijeli iznad pedale, treba plastiku skinuti onda se to vidi
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
On meni kaze da ti mjenjaci nisu dobri...da imaju problema sa 2 i 3 brzinom...a da serija 62...vise nema te probleme?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh