• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mikemekis

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
vidim da vas je dosta napisalo nekaj o sebi,pa rekoh sebi:"ajde onda i ja" :mrgreen:

zovem se Zlatko,mada me dosta ljudi zna pod nickom Mike(imamo wireless mrežu u selu),bavim se poljoprivredom,naravno,imam nešto krava,a uglavnom tovim bikove...također dok uhvatim nešto slobodnog vremena idem čistit kravama papke 8) ...obrađujem oko 30 jutara zemlje na kojoj uzgajam kukuruz,ječam,zob,lucernu,i nešto pšenice,od prirodnih livada sam jednu... :)
eto zasad toliko ak koga još kaj zanima nek pita :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dobro nam došao! ;)

daj reci kakav obrok daješ bikovima?samo okvirno koje komponente...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
abrkili kaže:
dobro nam došao! ;)

daj reci kakav obrok daješ bikovima?samo okvirno koje komponente...

trenutno jedu kukuruznu silažu,a dok to pojedu(negde 7 mj.)bude već sjenaže zobi
uz to dobivaju lucernu(sušenu i baliranu),i smjesu žitarica iz mojeg uzgoja naravno...kukuruz,ječam,zob,posije
od vitaminskih dodataka dajem samo kostovit...pokazal mi se sasvim dovoljan...
u zadnje vrijeme počinjem ozbiljno razmišljati o uzgoju graška(za zrno),mislim da bi s njime još poboljšao smjesu a nebi ga trebalo kupovati...jer moramo biti iskreni puno kupovati razne komponente za bikove baš i nema nekog računa pogotovo jer im cijena jako skače i pada pa nikad neznaš kak češ ih prodati,onda je najbolje ići polakše ali sigurno i sa što manje ulaznih troškova.
ako se uzme u obzir da jedno tele za tov dođe oko 4000kn,k tomu pojede još oko najmanje 2500kn u žitaricama, a za bika dobiš oko 8000kn tu onda zbilja nema neke prevelike zarade a mora u tovu biti godinu dana jedini izbor je ići na čim više komada pa se onda tu nešto nakupi zarade...a da i ne govorim da je sve teže doći do kvalitetnih telića jer selekcija ide u smjeru mliječnosti tak da su nam telići sve gori i gori.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
puno hvala svima na dobrodošlici (iako malo sa zakašnjenjem :oops: ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
doborodošel kompić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nigdar neje kesno :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike kaže:
jel si dobil poziva za pioneer v subotu
zutra rano (petak 13-pogledaj još jedanput) v 11 je kod nas v kloštru sastanak v domu, a jel buš došel???

kaj v sobotu :scratch :scratch :scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ŠANANA kaže:
Mike kaže:
jel si dobil poziva za pioneer v subotu
zutra rano (petak 13-pogledaj još jedanput) v 11 je kod nas v kloštru sastanak v domu, a jel buš došel???

kaj v sobotu :scratch :scratch :scratch
heh golf mi gecrk do idućeg tijena...kod mene v Mekišu v subotu v19 navečer je sastanek
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pak dojdi zutra z zetorom do kloštra :mrgreen:

viš to mi neje jasno, dani polja za cijelu okolicu su bili kod vas u mekišu, a sastanke su razdvojili mesto da su nas sve skup pozvali na jedno zborno mjesto, mamicu im njihovu, valjda bude koj zgodna ženska predavala
Bil sam čera na BC sastanku, ma jedna lepa cura je predavala, samo sem nju gledel, niš nesem ni čul kaj je govorila!!! :lol: :lol: :lol:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
heh sumnjam...Maletić to predaje uglavnom,a on baš i ne neka lepota :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike kaže:
heh sumnjam...Maletić to predaje uglavnom,a on baš i ne neka lepota :lol: :lol: :lol:
hehe, poznam ga, bil je on i na danima polja čini mi se :mrgreen:
 
Na vrh