• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

minijaturna goveda

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel to za kucne ljubimce?heeh mala goveda.

Za koju namjenu se koriste,isto mljeko ili daju med?

nisam znao da postoje takva goveda,svasta..:)
 
D

dmeter

Guest
codexnox kaže:
Jel to za kucne ljubimce?heeh mala goveda.

Za koju namjenu se koriste,isto mljeko ili daju med?

nisam znao da postoje takva goveda,svasta..:)
Za Poticaje :lol:

U nekim državama USA gdje imučniji imaju u pregrađima veče kuče na zemljištu 0,5-1 Ha država je udarila ogromne poreze ako nemaju najmanje 3 goveda jedna od namjena pošto zakon nije propisao veličinu goveda.
Mini Holstein normalno da daju mljeko i meso,Govedo su inače prije bila te veličine prirodno to jest 150-300 kg
Mini goveda daju 4-12 litara mljeka dnevno u laktaciji a jedu 1/3 hrane od velikih krava.

Podaci sa New South Wales Department of Agriculture in 1974 godine
mini Herefords krava je naprimjer 1,1 metar velika i teška 300-350 kg, tele se teli sa 24-30 kg i na mljeku dogura do 170 kg može se uzdržat 3-4 krave hektar
Evo i ostale mini krave
http://www.naturalhub.com/grow_meat_bre ... _small.htm
 
G

Gradacac

Guest
ne znam da sam ikad cuo za ovako nesto ali vrlo interesantno.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Da malo oživim temu, dakle radi se u stvari o normalnoj veličini goveda kakova su prevladavala i u našim krajevima sve negdje do 50 godina prošlog stoljeća. Samo je jedna razlika u odnosu na zapad, da mi svoje ne cijenimo i zatiremo kao da se sramimo što smo bili i šta su naši stari radili. Nedavno sam naletio na jedan članak u Gospodarskom od prije 100-tinjak godina, baš iz mog kraja novinar je posjetio sajam u Sunji i zatekao seljaka sa parom volova koji su mu bili do pasa teških ne više od 180 kg. staviću jednu sliku pa da vidite o čemu pričam, toliko za sada pogledaj ovog lika kako se pravi važan sigurno ima najbolje volove u selu

Uploaded with ImageShack.us ovo nije tema o Buši nego samo da se viidi da smo i mi bili mini odnosno da smo imali kravu za trku
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh