• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ima slučajno koja slika kako je spojena gas sajla? Nisam još gledao kako to izgleda na motoru koji sam kupio.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Imaš sreće da je nisam obrisao. Ovaj nije imao (baš ) pripremljeno z a sajlu zakučat , pa sam morao malo kemijat. Na poluzi (koja je inače za ručni gas) sam izbušio malu rupicu za zakačit sajlu a moršet sam improvizirao. Montirao sam gurajuću sajlu, to je ona jednožičana (uobičajena na Briggsu), jer inače bi trebalo neku šuštu uvaliti. Taj ručni gas ide baš na trdo, tako da sam samo laška (malo otpustio) vijak koji steže polugu ručnog gasa.
IMG_20220706_200517[1].jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ovo na auspuhu je bilo ili je dograđeno da dim ne ide prema čovjeku?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Dobra ideja, ja sam ga mislio odrezat i zamaknut u lijevo al je ovo jednostavnije za riješiti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ubacio sam i ja danas novi motor, pogonska remenica je 17 mm a gonjena je ostala 13 i za sad nisam baš zadovoljan s radom, bitno je da motor pali i radi a sad trebam dati potokariti stražnju remenicu jer kad sam isprobavao s 13 remenom ili imam stalan pogon i nemam odvajanje ili nemam pogona. Gas sajla i prekidač pripasani, distance ispod i sad samo remen i remenica treba, nije mi jasno da u 17 remenici ovaj 13 remen baš i ne proklizava nego stalno vrti koliko god malo bio napet.
 

Prilozi

  • IMG_20230325_120957.jpg
    IMG_20230325_120957.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 12

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Nemam običaj imati mobitel kad sam doma i radim, imam samo motor sa remenicom slikan.
 

Prilozi

  • IMG_20230325_085100.jpg
    IMG_20230325_085100.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 12

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Dupla remenica ? Koliki je je Fi remenice.
Kad sve ukomponiraš i osposobiš da dobro funkcionira, onda još (kao dodatnu opremu) uvališ jedan ovakav novi prototip pomoćnog kotača. Kotač je konstruiran po najnovijem tehničkom rješenju. Kotač ima dvije pozicije, prva pozicija je (kao na slici) to je transportna pozicija i druga kad ga se podigne u gornju poziciju za rad mtk. Ima i amortizer koji omugućuje lagodniju vožnju mtk (do njive, vrta itd..), tako da se ne umorite u vožnji i da kad bi trebalo početi kopati a vi već trudni!🥵
IMG_20230325_153935[1].jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Remenica je fi 80 dupla za 17 remen, evo iz druge strane iako nema se što spektakularno vidjeti. Ja nisam od onih koji zagađuju teme sa tisuću slika jedne te iste stvari.
 

Prilozi

  • IMG_20230326_092643.jpg
    IMG_20230326_092643.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 12

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ma jasno je da nisi! Samo ti je bitno da ti se nacrta što i kako.
A ča ćeš, nikima ni dovoljno ni 1001 slika da skuže banalne stvari.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Nije bitno, s forumom ili bez njega stvar bude složena, jednostavnije je i brže ako idem u takav posao s tuđim iskustvom nego da deset puta isprobavam kako bi trebalo ispasti. Neka se nitko ne srdi ali nisam ja baš početnik koji ne zna ključ u ruke primiti. Ako i ne bude dobro nije pre velika šteta, ima i drugih stvari u životu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
To je sad u fazi izrade tehničke izvedbe, potom slijedi nacrt, nabavka potrebnog materijala, pa tek onda izrada. Ipak je to malo kompleksnija stvar!

Ovog sad izrađenog je "pusy smog".😒
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Remenica je fi 80 dupla za 17 remen, evo iz druge strane iako nema se što spektakularno vidjeti. Ja nisam od onih koji zagađuju teme sa tisuću slika jedne te iste stvari.
Mogla bi biti spektakularna informacija (iako ti ja to ne želim) tamo za cca 2 mjeseca, u stilu pitanja: ekipa što bi moglo biti da moj novi motor nema više snage niti kompresije. Onda ti mi sugeriramo: pa skini glavu i pogledaj, a onda ti ustanoviš, uh jebemu pa više na klipu nema karika / klipnih prstenova.

A ne, neeee, nije ovo izmišljena bajka.
To je prošlogodišnja ili najdalje pretprošlogodišnja dogodovština iz života mojega prvog susjeda. Kupio je dečko novi motor u ZG, ja mu čak dao svoju remenicu, da ne mora izrađivati drugu. Sav ponosan je brundao tjednima i stao, postalo je: jao, jao, jao.
Onda je ipak kupio u servisu "originalne" karike i koštale su ga skoro kao zamjenski motor prije 2 mjeseca, naravno bez posla, to se tu ne računa.
Eto, tako, neki put nam i nije lako...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Koliko košta taj motor ne isplati se vjerojatno ništa na njemu slagati a i upitno je gdje bi nabavio dijelove za tu kinesko , poljsku kopiju. Za vrt ako odradi par sezona ja sam prezadovoljan, ošla su vremena kad se sa njim par puta godišnje prekopalo 400 čhv vinograda i tko zna još što. Shvaćam u neku ruku to gledanje s visoka, s bogatim životnim iskustvom ali stvari koje ja inače radim su puno složenije od ovog jednog motora i snaći ću se ja i s njim iako sam si kroz par pitanja htio olakšati nešto što ne radim svaki dan.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ovo je sad već negdje sedma verzija izvedbe pomoćnog kotača. Između ostalog može poslužiti i za Mio 300, pošto je to verzija sa amortizerom.😁
IMG_20230326_115326~2.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Da li je tko probao staviti centrifugalno kvačilo na mio 360? Ne mogu dobiti da se remenica getribe zaustavi i da koliko toliko mogu ubaciti u brzinu. Otpustim remen do kraja da ispada remen dolje ali uvijek vrti gonjenu remenicu, ubacim na silu u brzinu i malo kao da krene i onda proklizava, ako ga malo napnem da imam pogon onda nema šanse da ga ubacim u brzinu i uvijek ide. Probao sam i sa 13 i sa 17 remenom, običnim i zupčastim i nema baš neke razlike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh