• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Re: Mio 350

Jedan primjerak Mio 350, ne baš u sjajnom stanju.:(

h914wKm.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U ono vrijeme se nije puno razmišljalo o sigurnosti, kvačilo je uključeno kolko vidim sa slike, a ručka je otpuštena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Baš tako, srećom nije baš snažan pa u slučaju da krene na tebe, samo ga stisneš u zemlju pa se ugasi.:(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod njih je stalno spanovanje sa oprugom .ako pukne sajla ili se otkaci ostaje ukljucena ko i u ovom slucaju.Na F600-620 je sasvim drugacije i konta sistem od ovoga.Zato je zabuna Jer sve sa ovim tipom menjaca kad stisnes rucicu spaner ide dole i otpusta remen
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se osobno ne sviđa ovaj model.
Neznam kaj im je bilo da su ugrađivali tomosa tako slabog na svoje getribe?
Preslab motor za ozbiljnije poslove.
U plasteniku te uguši.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Isprobavali su razne varijacije ko i sve fabrike. Imali su i sa brigsovim motorom koji je po snazi malo jaci ,cini mi se 2,7kw. Isto igracka ,ali nekome ce posluziti gde je mekse ili da isitni zemlju. Bitno je da su menjaci dobri a motor mozes koji hoces staviti takoreci. ubacivao sam G200 u ovakvu gde je bas brigs motor bio.Stavljali tomosa pa nemoze da pipne. Onda se ja dokopam i ugradim moj motor sa honde i kad je probao tek video sta sve moze. Tast mi prezadovoljan
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Meni čak i nije problem sa snagom tomosa, da nije mušica.:icon_evil:
U mene je onaj od mišalice sa 1:3 redukcijom i dovoljno je jak, jedino je spor, kad je tvrdje.Prva.u mekše je ok,-druga..
Problem mi je sa uljnim filterom kojeg nemam, a ne kupuje mi ga se po cjeni pola kineske kopije od honde gx...
Tako da imam tomosa koji svaki put odradi posao ali ga svaki put triba rastavljat, propuhivat,itd,itd..
Kako reče vica, tomosove mušice.
Jedna od njih je i auspuh u facu, pa sam poslje rada s njim bolestan na pluća 3 dana.:icon_e_surprised:
A nezgodno mi nać kakvo kolino da ga zavarim na auspuh...:icon_axe:


Na mom istom ovakvom na pločici na njemu piše f420...:icon_fU:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Koji bi bio najbolji set up, odabir remenica za mio 300 ako bi se željelo ugraditi neki 4-taktni motor, izlaznog broja okretaja 3600o/min?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Pogonska je 80 mm, pogonjena (na mjenjaču) 125 mm u originalu.

YSF8Tk2.jpg


Tu su obadvije remenice, lijevo od f350, desno od f400. Možeš i ovu od f350 pretokariti na 17 (remen 17) ali ti je onda promijer nešto manji 115mm.

lvzfg5r.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znači, ako sam dobro shvatio, originalna postava remenica koji je na f300 odgovara i ako se ugrađuje spomenuti 4-taktni motor koji ima izvod sa radilice. Koji je redukcijski omjer u tomosovom reduktoru? Motor se vrti 5800o/min.
Obje postojeće remenice su jednostruke na ovom f300.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Omjer reduktora je 2 : 1, znači ako se motor vrti max 5800 onda se remenica vrti max 2900 (za manje od 700 okr. od četverotaktnog). Zato je pogonska remenica (dvostruka kod f300) manja 71 mm a veća 88 mm. Ako su na tom tvom jednostruke, znači da su mijenjane.

3yiv1Am.jpg


Ovo su u originalu remenice od f250, f260, f300 i f350, promijeri remenice na mjenjaču su 113 mm i 130 mm.

cmEYo7C.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
original remenica sa tomosa odgovara,bit će ti malo brži
To što je brži možeš raditi sa manjim gasom jer je neusporediv četverotaktni honda sa dvotaktnim tomosom
Tomos se pod malim okretajima uguši,a honda vuče i pod malo većim minimumom:icon_pidu:
Jedino ćeš morati rupu na remenici povećati za 1mm
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zahvaljujem na odgovorima. Prvi puta se susreo sa tim modelom, kod nas toga baš i nema. Nije moja kopačica u pitanju, to sam jednoj ženi slagal prošli petak, a motor se raspada od neodržavanja. Na kraju sam još i pofrezal ženi vrt jer joj sin slomil ruku:(giggle):. A kakve su zemlje ovih godina taj motor je definitivno preslab. Tak da budem joj predložil da se stavi neki 4-taktni motor.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Re: MIO standard F-400

Imam jedan problem.
Imam mio standard kopačicu sa tomos umo 6 motorom upali iz prve,ali ne postiže maximalne okretaje.
Naime,na minimum radi besprijekorno,ali kad se doda gas počne se gušiti toliko da bi se i ugasila ako ne popustim gas,a akomaknem gumu od filtera zraka onda dobije dosta okretaja,ali opet mi se čini ne do maximuma.
Ako vratim gumu od filtera i skinem donji dio filtera sa mrežicom i uljem opet se guši.
Filter zraka je čist,karike su nove,struje ima ko u priči,ispuhao sam gornje dvije dizne na karburatoru,i onu koja drži šaraf na lončiću.
P
robao sam šteleti zrak na prvom šarafu do filtera zraka,probao sam i ručno dodati gas na regulatoru,ali ništa.
Neznam više šta bi probao,vjerojatno je do karburatora,ali neznam šta.
Molim pomagajte.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: MIO standard F-400

Ocisti rupu u stublini gde je auspuh i najvise mi lici na semeringe na radilici da su losi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Re: MIO standard F-400

Taj karburator nema dvije gornje dizne ! Ništa od navedenoga nije razlog takvog nerada motora i kod tog motora " regulator gasa" nije u funkciji, tako da on ne može biti odgovoran za navedene simptome.:(nerd):
Nisi naveo koji model Mio Standarda ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: MIO standard F-400

Napisao je da je tomosov motor umo 6 u pitanju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Re: MIO standard F-400

Postoje tri različita modela Mio Standardovih kopačica sa motorom umo 06. E sad koji je od ta tri modela ? Koji su to modeli ? Koja je razlika od modela do modela ? Ako saznamo koji je model u pitanju, znati ćemo na čemu smo! :icon_butt:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Re: MIO standard F-400

Vica
Očišćen je ispušni dio na cilindru i u auspuhu,koliko se moglo očistiti.
Brgud
Nisam siguran točno koji je model jer fali poklopac,ali sam siguran da je neki model 300,e sad jel 300,320 ili 350 ne znam.
Uglavnom mogu ga opisati:ima fiksne ručke,nema brzina,motor stoji vertikalno,tj.cilindar,a mehanizam za pokretanje mu je sa desne strane.
Dizne ima jednu u sredini karburatora,a jedna je odmah do usisa zraka i može se na njoj štelati smjesa goriva.:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh