• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Probao sam ju danas, u vrtu, malo je nestabilna, ali se da s njom radit bez problema, s jed
nim parom motika, i svim nožima unutra okrenutim. Nestabilna je dok ne potone u zemlju..

Samo mi se opet javlja tomos problem. Loše radi plovak... Priliva kaplje ispod karburatora, prisauga ssm ga, pa sam odvida vidicu ispod da isteče gorivo prisaugano, i upade vidica pod motor... :icon_anal:

Čini mi se da bi mogao kinez i na tu frezu, kad me još koji put izneredi... :fiery:

Odriza sam brusilicom šipku mjenjača, 10cm, i graničnik, sad ju smotam ka od šale..

uMwY2Nz.jpg


Brtva redukcije drži...:(smirk):
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Aauuuu ! Baš si je smotao ! A gdje ti je filter zraka ? U tom položaju će ti curiti ulje iz mjenjača, naravno ako ga ima. :icon_pray:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Bilo ga je prije nekoliko mjeseci... Zašto bi curilo, i kud bi moglo curiti? Provjeriti ću ulje, noćas nije kap pustila. Samo malo negdje bali, pa je malo masna getriba. Više me brine kapanje mješavine, jer kaplje dobro.

Filter zraka je ono metalno sito, ka na APN3.. Malo je ciknuta plastika, šta ga drži, pa sam nataka na nju dno plastične kutije od ljekova, izbušeno. Stoji čvrsto. Mislim se stavit još metalnu spužvicu, onu od pranja sudja, kad ju natopi mješavina, bit će dobro..

Edit, smota sam ju u portapak izdanje.
Ovu mogu sam dignit i u portapak stavit, ima 50-60 kila.
I zbog toga je važno da ne pušta ulje u ovom položaju.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
Mjenjač na vrhu ima neku rupicu,za odušak valjda i tu će curiti ulje ako je u tom položaju,a i desit će se da će se dosta ukopavat sa tako malo motika u prhkoj zemlji:(wait):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Hvala na upozorenju. Pogledati ću di je rupica pa ću ju probati namašćati, i zavidat u nju vidu, da se može transportirati u ovom položaju.
Ili ću je već začepit nečim.
Ako se bude ukopavala, montirati ću kolo neko isprid. Ovako bi tribalo bit za kroz luk i kapulu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Nije neka rupica, nego je vijak M8 (ključ 13) i taj vijak je izbušen (služi kao odzračnik). Imaš dva takva vijka (na svakoj polutci, po jedan), nalaze se ispod prihvata za jaram (jaram je onaj okruglo - svinuti dio za prihvat ručki), na jednom od tih vijaka je rupa. Ako tu rupicu začepiš onda pospješuješ curenje ulja iz mjenjača (opet ponavljam, ako ga ima ?). Za radit sa ovako usko, stabilnost možeš popraviti da umjesto jednog graničnika dubine kopanja montiraš dva paralelna u obliku slova H.:icon_biggrin:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Palo mi je nešto slično na pamet.
Umisto crtala nešto.
Ali danas sam po relativno mokroj bašti proša 4 - 5 djireva, da se to uredno upravit. Valjda će biti i u polju tako.
Malo mi je teško pojmiti da zatvoren odušak pospješuje istjecanja ulja.
Djelovi u okretanju traže prostor koji diše?
Vidu moram vidjeti da bi skužio kakva je, jel se da pritegnit da začepi, i molat da diše.
Da nešto smislim, kako imat i pare i jare.. :icon_twisted:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Dobro si brgude primjetio za ulje..:(y)::(y):
Danas sam dosuja 7-8 deci..
Vidija sam vidu od oduška zraka, ona mi gleda nekako put mašine, iako je na vrhu i po sredini.
Ja sam vidija samo jednu vidu, na jednoj polutki.
Kad ju smotam na volan, kako je na slici, ne kaplje ulje kroz tu vidu, ostane sa gornje strane okrenuta.
Može se transportirat na volanu.
A i otkrija sam puno vidi otpuštenih.Posteza.One, niže, koje drže polutke getribe..
Morat ću to sve još provjerit jel će balit ulje tud, i to..

4TZp8DF.jpg


qmiuMG2.jpg


wM9cobi.jpg


OMT6tTz.jpg


Evo par slika kako je išlo frezanje s 1 parom. Zemlja je meka i isfrezana nedavno. Valjati će kroz kapulu.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Nevalja...:eek:
Ulje koje sam ulija,-je isteklo.
Freza je bila okrenuta normalno, na kolima je stajala,(iako ovako namotana), i getriba negdi pušta ulje, ali dio ulja ostane unutra.
Jer sam dolija 8-9 deci a ta getriba drži oko litre i po.

Sve inače, na njoj sad radi ok, getriba je ok, samo se bila razvidala, i sad pušta ulje.

Morat ću ju ogolit, oprat, da vidim di pušta, i sredit to nekako.:icon_hang:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Fali ti jedna vida na kućištu mjenjača (vidi se na ovoj zadnjoj slici, ispod zaštitnog lima). Potrebna količina ulja je 1,1 l.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pogledat ću.
Misliš li da bi moglo bit do te jedne vide?

Stega sam pristojno sve ostale...:icon_e_confused:

Neznam, morat ću još vidit, šta ću s tom malom frezom.
Jako je zgodna zbog mase, ali previše toga me dribla s njom.

Mislija sam se čak kineza za nju nabavit!
Ali me štufala, sad, s puštanjem ulja.

Taman sam nekako sredija "šesticu", ali ona je preteška za puno toga, ova mi je baš tribala.
Ništa, vidit ćemo, s vrimenom, šta s njom.
Pozz...:icon_pidu:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Pa vidit ćeš da li vlaži na tom mjestu gdje fali vida, a i vjerojatno pušta dole na pogonskoj osovini ?:(emo):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Nefali tamo vida, falila je prije slikavanja. Curi unatoč pritegnitim vidama.
Vidit ćemo kad bude više vremena, poskidat šta se da s getribe. Pa će se valjda nešto pokazat. Pozitivno je što je getriba radila uredu dosad, pa možda ne bude veliki trošak. Ona ima brtvu između dvi polutke?Izvjesno je rastavljanje, koje bi izbjegao ako se da. Molim boga da pušta na semeringe osovine kola.
Ali se bojim da nije...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Evo vijka za odušku, na mjenjaču, nalazi se na lijevoj polutci (gledano sa zadnje strane mtk).

vCJG7B8.jpg
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ima li brtve posridi, izmedju polutki?
Pretpostavljam da, ako ima, da ju minja i neka hermetika...

Al sve to traži rastavljanje...
Dodje mi da nadjem kakav vrlo gust hipenol, i da ga nadolivam...:mur:

Nemam minivoš, sad bi mi dosta pomoga da detektiram "rupu".
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Da, ima brtva i nigdje nema ni traga puštanja ulja. Po mom iskustvu koliko sam ih ja rastavljao i sastavljao, bilo ih je bez brtve (samo silikonirano) i sve takve puštale su ulje (između polutki). A nije bio samo jedan takav primjerak! Površine polutki su fino obrađene (glatke), i kad se stavi silikon (nakon stiskanja) sav silikon se istisne sa brtvene povšine (unutar i van kućišta). U taj mjenjač ne ide hipenol. Znači brtva, semerinzi i ulje 15W40.:x:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud kod takvog brtvljenja bez dihtunga,znači samo brtvenom masom ili nekom vrstom termo silikona ide postupak kojeg se moraš držat da bi brtvilo idealno odnosno dok ju netko opet ne rasklopi.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Kakav je taj postupak, i čega bi se trebalo pridržavati, i koje diht mase (silikone) bi se moglo koristiti u konkrektnom primjeru ? Opiši mi malo to me jako zanima. Bez naklapanja, molim !:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bez kakvog naklapanja?
O čemu ti to?
Kaj je tebi čovječe,daj se spusti na zemlju i budi normalan i realan!!!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh