• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Meni to tokar napravi za dvadesetak kn, a recimo obadvije za 50,00 kn. :8):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Nemogu krivit ljude, nebi ni ja za te novce tokarija, ima tu i ponesto posla, tvornica vjerovatno ima cnc, koji to full automatski, bez velikog truda za radnika, radi.
Ta cjena je sigurno za tebe, ali ne i za nekog ko slucajno zaluta.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Slozija sam kako triba, rucicu mjenjaca, bar mislim da jesam, bija sam krivo okrenija aluminijski komadic pod ruckom.
Sad se salta uredno i precizno, i ne ispada iz brzine.
Vecinom.
Ipak zna mi se dogodit, kad iz rikverca vracam u ler, da mi ostane nigdi, ispadne iz onog zahvata, u neki medjuprostor, i onda nemogu nista saltat.Tad s mrvu sile vratim onaj zub u polozaj za ler, a issaltam rikverc kacavidom.
To mi se i prije nekad znalo dogodit, dok mehanizam nije bija rastavljan.
Ako bas pazljivo saltam mogu to izbjec.
To sam jednom vec bija rjesija, ali se vise ne sicam kako.
Gledat cu i razmisljat, pa cu vidit opet sta tribam napravit.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Samo trebaš pratit položaj onog kljuna na izborniku, znači da kad ubacuješ u brzinu pratiš položaj kljuna i kad izbacuješ iz brzine da ti kljun bude u istom položaju. Na taj način smanjuješ mogućnost da ne izbaciš iz brzine, a da ti iskoči kljun (za ubacivanje- izbacivanje) brzina u međupoložaj !:icon_scratch:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Zasad pazljivije saltam.
Ispada prednji kljun, ponekad iz zahvata, kape od prednje osovine, kad idem iz rikverca izbacit.
Onaj straznji, koji pokazuje u kojoj je brzini, seta po vodilicama dosta precizno, reka bi, kako i triba, samo ponegdi je mrvu blizi limu.
Kako je to meni samo freza, i nemam transporta, rikverc mi ni ne triba.
Kad rijesim one vide, i to cu.
Probat cu tanku sajbu stavit na vidu, da aluminiski komadic pod polugom mjenjaca, naslonim na ubacenu sajbu umisto direkt na vidu, pretpostavljam da ce tad puno teze ispast iz zahvata.
Morat cu negdi nac sliku da vidim, mozda takva sajba tvornicki i ide.

Predlazem sticky temu s nacrtima i dokumentacijom strojeva, da ih je lakse nac, kad vec svaka verzija honde ima svoju temu...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Šajba na onoj vidi (gdje nasijeda aluminijski dio) može pomoći u slučaju da se ne može ubaciti u brzinu.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
diagram.gif


Cini mi se da su obe sajbe zavrsile "di je bilo potrebnije"...

Slucajno sam naletija na ove slike, ima ih jos, negdi bi ih tribalo polijepiti, steta sta ih nisam ima pri slaganju freze...
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Ove podloške broj 9 nikad ne budu gore, eventualno bude jedna tanja do segera br. 10, bude ponekad ona donja da segera (donjeg).:(emo):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Meni se cini da mi bas ta triba, da ce mi teze ispadat ako bude ta tu.
Onu do segera bi izbacija ako jednu moram.
Problem bude pri izbacivanju iz rikverca.
Teze ce ispast ako ju dam malo "od freze"...
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Primjerak iz 1986 godine, a izgleda kao da prekjučer sišao sa proizvodne trake.

KPEc02X.jpg


hskHXws.jpg


wHgXOKV.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ta freza je bas za takve vlasnike.
Za one koji nesto rade, pametnije je nabavit getribu, preslozit ju, i kineza stavit.
Jos kad bi kinezi loctite koristili, di bi im bija kraj...:(giggle):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Nece pasat popola, triba ti za reduktor, vanjska osovina, i oba zupcanika.
Ili tokarenje vece remenice po toj osovini.

Mene tenta da one vide probam dobiti varenjem udarne tiple na inbus vidu...:icon_scratch:
Ide mi registracija, ekskurzija, i jos par rodjendana...:icon_e_surprised:
----
Nesto sam ja cita, cega sad nema ovdi...
Tribam ic spavat...:icon_toilet:
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Ima tri različite mogućnosti radne širine 50/60/85 cm.
Na 30 cm može se suziti Tomosica.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Mozeš probat stavit kraće osovine i 1 par noževa, ali tako da presložiš noževe tako da svi "gledaju k frezi"..Dobit ćeš približno 30 cm, neznam točno koliko.
Ako si sadio recimo kapulu na špag, na 2 pedlja razmaka, tribalo bi ić medjuredno.
Kao šta Brgud reče; tribalo bi kod sadnje znat čime raspolažeš, i šta kako tribaš radit.
Inače te tome pouči-motika...

Poslikaj kako je stajalo prije rastavljanja noževa, da nebi bilo tetrisa kasnije...

Ja imam i najradikalnije mogučnosti suženja, imao sam dodatnih osovina, od rubnih tanjura, i jednu sam prikratija da mogu noževe postavit na same dalje rupe osovine koja drži kola i freze.
25cm mi je najuže šta mogu s njima frezati..
Recimo, djir kroz fažolet, kad je pedalj visok i nije se još raširio, obrani ga od trave bez prskanja otrova, i s minimalno ručnog čupanja..
Ali tribaju redovi bit ok, posijani.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pa brgude tu na slici se vidi da miriš noževe koji gledaju od freze.

On ima mogučnost rastavit ih, pribacit na drugu stranu ta dva, a na tu stranu stavit ona dva noža koja put van gledaju na drugoj strani...
Tad će svi bit okrenuti prema getribi i vatat će lipo manje, 20 i kusur, i bit će skoro ka tanjuri.
Takvi ne siku kapulu...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Naravno da se može tako složiti noževe, ali onda kopačica gubi na stabilnosti, ima tendenciju naginjanja lijevo - desno i teže je upravljiva (pogotovo ako je i bez diskova).:icon_e_ugeek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh