• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Sasvim očekivani odgovor od tebe ! Umjesto argumenata, prijedloga (što? kako ? s čim ? zbog čega ? itd...). Samo si trebao malo obrazložiti, svoj prethodni post (wery simply). Ali ne. Lakše je nešto lupiti, bez ijednog argumenta, prijedloga, sugestije.:icon_oak:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Da, ima brtva i nigdje nema ni traga puštanja ulja. Po mom iskustvu koliko sam ih ja rastavljao i sastavljao, bilo ih je bez brtve (samo silikonirano) i sve takve puštale su ulje (između polutki). A nije bio samo jedan takav primjerak! Površine polutki su fino obrađene (glatke), i kad se stavi silikon (nakon stiskanja) sav silikon se istisne sa brtvene povšine (unutar i van kućišta). U taj mjenjač ne ide hipenol. Znači brtva, semerinzi i ulje 15W40.:x:

Koliko košta brtva + 2 semeringa od osovina freza?
Jel se to da rasklopit, s ijedne strane, da sve unutra ostane složeno, i da se ne raspe?

Da je manja, napravija bi ja brtvu po uljanom otisku od debljeg papira, ali za ovoliku brtvu je to zayeb...:icon_e_confused:


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sasvim očekivani odgovor od tebe ! Umjesto argumenata, prijedloga (što? kako ? s čim ? zbog čega ? itd...). Samo si trebao malo obrazložiti, svoj prethodni post (wery simply). Ali ne. Lakše je nešto lupiti, bez ijednog argumenta, prijedloga, sugestije.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joj kako nevolim svadje, pogotovo kad sam i ja na neki način u raspravi...


Inače ni ja nevolim te kemije, mada bi u ovom slučaju možda mogle bit korisne.
Jednostavniiji bi bija popravak.Dvotaktni motori piaggio, se lipe hermetikom, kad se rastavljaju.Nisam ja, a mali koji mi je to radija je sad u Kanadi...
Neko vrime, dok mi je valja argonski aparat i ja sam varija aluminij, nemaš pojma koliko razbijenih kartera sam zavarija šta su prije toga, nekom zelenom kemijom, lipljeni...
Malo drži kemija, pa pusti...
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja dihtam sa ovakvim sivim koji kad osuši je ko guma i sa crnim koji ne osuši ostane mastan ali dihta super.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=CWU5cu3_vTQ[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sasvim očekivani odgovor od tebe ! Umjesto argumenata, prijedloga (što? kako ? s čim ? zbog čega ? itd...). Samo si trebao malo obrazložiti, svoj prethodni post (wery simply). Ali ne. Lakše je nešto lupiti, bez ijednog argumenta, prijedloga, sugestije.:icon_oak:
Evo jel vidiš kako je to,majstore,kad ti stalno nekaj prčiš onda je super i tražiš nekakve zahvale,a kad tebi čovjek vrati odma si uvrijeđen.

Uostalo abarth ti je dao link pa sve vidiš kako i šta.
Sada mu stisni ti zahvalu...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Imaš četiri varijante za rješenje tog problema.
1. Staviti originalne semeringe (cca 120 kn), i zamijeniti brtvu (koju možeš sam napraviti.
2. Staviti u postojeći prsten semeringe 25x42x7 (stanu dva u prsten), svaki cca 15 kn (zavisi gdje ih kupiš), + brtva.
3. Staviti samo jedan semering po prstenu + brtva.
Za 100 kn može se to napraviti. Za lakše izbiti prstene iz kućišta, treba rasturiti mjenjač. A može se isčupati semeringe iz prstena (bez izbijanja prstena iz kućišta), malo je teže.
4. Ova varijanta se odnosi na sugestiju od # oficira.
Možeš birati.:p:
# oficir Daj molim te, nemoj se kititi tuđim perjem, pitao sam tebe, ali opet je izostao odgovor. Evo ja sam predložio tri različite varijante riješenja. I ovu četvrtu tvoju, koju nadam se da se neće primjeniti!
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja se ne kitim tuđim perjem,mogao sam i ja stavit link sa googla,al nisam jer to možeš i sam nač.
Ja sam dihtal par getriba bez dihtunga i znam kaj i kak djeluje koji silikon ili diht masa,i ako fulaš u postupku đaba ti posao.

Al neću o tome pisat jer si nezahvalan i stalno nekaj zajebavaš i bez razloga podbadaš,daj se malo spusti na zemlju i budi manje napuhan i produži si fitilj,bolje če ti biti u životu.[emoji111]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Oficir i Brgud,vas dva se malo ohladite jedan od drugoga ili ću vam ubuduće postove ovakva tipa brisati bez obrazloženja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mtd001 da ti znaš koliko je mojih postova obrisano opal bi na rit,tak da prijatelju samo deri po tipki delite meni niš novoga.

I nema ljutnje,pa nismo sada na ispitu ili na razgovoru za posao.
Manje važno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Oficir i Brgud,vas dva se malo ohladite jedan od drugoga ili ću vam ubuduće postove ovakva tipa brisati bez obrazloženja.

Nadam se da možeš razlikovati argumentirane, konstruktivne, sugestivne postove od onih koji to nisu ! :(handshake):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Mtd001 da ti znaš koliko je mojih postova obrisano opal bi na rit,tak da prijatelju samo deri po tipki delite meni niš novoga.

I nema ljutnje,pa nismo sada na ispitu ili na razgovoru za posao.
Manje važno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Nadam se da možeš razlikovati argumentirane, konstruktivne, sugestivne postove od onih koji to nisu ! :(handshake):

Dečki,ajde malo pogledajte na što liči Vaša diskusija,na prepucavanja,ko da gledam sabor.
Kad netko traži pomoć ili mu kvalitetno pomogni ili šutiš. Ovakva prepucavanja ne vode ničemu. Ajde jednostavno prestanite režati jedno na drugoga,ZA POČETAK.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Netočan navod.
Svadju nije lipo čitat, ali se i iz nje sazna puno podataka.

Sad da to nije moglo bit sve skupa malo lipše, moglo je, prvenstveno njima ugodnije, ali mene uvrijedili nisu, a nešto su i odgovorili...
Zato-ne brisati!!:icon_twisted:
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Molim vas, koje ulje ide po pravilu u MIO 300 u getribu kroz onaj crni čep sa desne strane?
Ispušta se dolje u podnožju kod kotača to isto ulje, jel?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Motorno 15w40,bilo koje marke.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
I nemoj zaboraviti kontrolirati i nadoliti ulje u reduktor (ide isto ulje kao i u getribu), naravno ako je Tomossaki gore.:icon_sad:
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
E to! Hvala!
Tomossaki je gore da :D

Edit: Što može od motora još ići gore u slučaju da mi za mjesec dana počne srat u pola frezanja?
 

traktormk

Novi član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
1
Postovani,
radi se o miostandard 350 motokultivatoru. Pitanje je kako da montiram mali semering u reduktoru dimenzije 17x35x8(7) .Dali opruga na semeringu ide prema klipnjace ili prema zupcanike u reduktor. Bojim se da je montiram mozda obrnuto (gde idu brojke od semeringa)?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Može ići Umo 08 - desni, Umo 06 - lijevi + reduktor, Umo 08 - lijevi + reduktor (izrazi: desni - lijevi odnose se na smjer vrtnje motora).
Briggs & Stratton od 3 - 5 KS, Honda G 150, Honda G200, ili bilo koji drugi motor u rasponu od 3 - 5,5 KS. Evo nekoliko primjeraka motora, koji se mogu montirati. Što ti nije jednostavnije stisnuti onu ikonicu !:icon_e_wink:

To je semering koji dođe u blok prema kompresijskom prostoru (polutci radilice). Brojke dođu prema kompresijskom prostoru, a opruga prema zupčaniku reduktora. Znači semerinzi na Umo 06 (bez reduktora) dođu sa oprugom okrenuti prema kompresijskom prostoru, a u ovom slučaju sa reduktorom prema zupčaniku, dok onaj drugi prema magnetu obrnuto (opruga prema kompresijskom prostoru).:D:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Brgude di nabavljas one vide koje drze rucicu mjenjaca i onu koja drzi kumplug?
Koje su im otprilike cijene?
Moje su nikakve.Stavija sam nazad, jer nisam ima druge, ali su za minjat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Ako misliš na ovu vidu i onu drugu sličnu što drži polugu mjenjača, kod tokara i napravi mi drugu.:icon_razz:
 

Prilozi

  • DSC00510.jpg
    DSC00510.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 112

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Je, ta je.
Mislija sam da ima negdi kupit, ka rezervni dio, bila bi jeftinija.
Po nekakvom katalogu, za nekakvih 20-30kn, po komadu, sta je za komadic zeljeza, ili ti, jednu vidu, masala cijena...
Meni bi oba tokara iz moje blizine uzeli glatko 100-150kn za te 2 vide.
100,za 1, a, 150, za dvi...

Morat cu ih nabavit makar ih sam pravija od inbus vide, komada tondina i 2-3 matice + po elektrode.
Za 150kn bi se zayexava s tim.

Danas je palo probno frezanje malo vrtlica, lose sam nesto slozija.
Ispada iz brzine, a prije nije.
Getriba nije rastavljana.
Skinija sam lim vodilice, i salta po osjecaju, i ne ispada!!
Znaci da sam komadic u koji se stavi rucica mjenjaca, krivo okrenija...i onaj feder pod tim komadicem, lose nekako stoji..
Nema veze, probat cu drugacije kad nabavim vide.

Motor je dobre kompresije, ali za minjanje, nemam ja za Tomosa zivaca...:icon_butt:

Danas nece upali, pa preskoci feder, otvorim, slozim nazad, upali nekako, vari gas, ili se gasi, pali s nesto coka..
Pofrezam nekih 20 kvadrata pa se ugasi, kad probam malo smanjit gas..Kaplje gadno, sa spinice, i iz karburatora, otvorim spinicu gumica je ok.
Slozim ju nazad kako je bila, ne kaplje vise...:icon_e_biggrin:
Otvorim karburator, samo casicu odvidam od ispod, pogledam unutra, i zavidam nazad, ne kaplje ni iz karburatora...
Nakon toga opet preskoci feder koji mota spagu...:icon_axe:
Nakon 3 puta po 5 minuta frezanja i 5 puta po 20 minuta rastavljanja, vrtlic je pofrezan...
Dovedem gxvxo u garazu, ugasim ga..
Promotam se 10 sekundi po garazi, potegnem iz zayebaxcije, upali iz prve, radi mirno,lipo, netriba ju zacenit, da se ne ugasi...
Svake, ali svake godine, na 2 razlicita tomosa, s 3 razlicita karburatora, uvik isto.
Dok ne proradi kako triba, 2, 3 sata mehanike..:(devil):
Ic ce kinez cim ekonomija dozvoli, yebes slovenca, nije to za mene...
Did mi ih hvali pa svako malo vesla po pola dana odnekud...:(rofl):


Dobra strana danasnjeg dana je ta da nisam vidija masnu fleku od ulja pod njim, pa se nadam da drzi ulje, i da bar getribu necu morat rastavljat..
S ostalim cu valjda nekako na kraj.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh