• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Pozdrav!

Slažem f350 na kojoj je kihnul motor. Nabavljen je kineski benzinac 196cc 6,5ks.
Zanim me dal bi original remen 13 i remenice (70-88 i 113-130) mogle prenesti snagu bez previše proklizavanja ili da odma idem na 17?

Hvala! :icon_pidu:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
To je čak malo prejak motor za taj mtk. Samo za usporedbu F600Y ima motor 5,1 KS. Nekako najoptimalniji motor za taj mtk bi bio od 4 - 5 KS. Bit će dobar i taj, samo bi bilo dobro pojačati nosač motora i dobro ga stabilizirati sa mjenjačem.

Remen obavezno 17, remenice od F400 pogonska 80 mm - pogonjena 120 mm, možeš iskoristiti ovu remenicu koju imaš na mjenjaču (samo je pretokriti za remen 17) i isto će poslužiti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Tako mali motor a noževi veliki i sve se to ukopa !:icon_rolleyes:

IMG_20170329_141524_1.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vladimirec 81 taj motor ce to da tera ko od sale da se igra takoreci sa tim prenosom. Sasvim dovoljan bi bio i g160 sa 5,5ks ali nebi bilo lose i povecati malo pogonsku remenicu radi ucinka posto je jak motor koji to nece osetiti
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Pozdrav!

Slažem f350 na kojoj je kihnul motor. Nabavljen je kineski benzinac 196cc 6,5ks.
Zanim me dal bi original remen 13 i remenice (70-88 i 113-130) mogle prenesti snagu bez previše proklizavanja ili da odma idem na 17?

Hvala! :icon_pidu:

Taj kineski benzinac je 4.1 kw ili 5.5ks.
To što piše na motoru, je trgovački trik.
Imam specifikacije za sve benzince kineske, poslikat ću i staviti ovdje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Od viska snage glava neboli a niko nikog netera da svu snagu koristi nego malo manje po gasu. Vise ce ga ostetiti ako kakav koren ili slicno zakaci jer tad dolazi do lomljave .Sta moj menjac trpi to je takoreci preko svake mere opterecenje po svim osnovama .Ali treba voditi racuna to je normalno a tomos motor kod nas moze samo da ceprka i retko kad posluzi vise od godinu dve bez remonta. Jednostavno slab
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ne treba veća remenica jer se tomos vrtio na2800 okr,a ovaj novi ima 3000 do 3600 okr isamim tim je brži
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Racuna se izlazna brzina remenice koja je, a ne motora jer tomosov je redukovanih obrtaja tako da nepravi vise od 3000 na izlazu nikad. A GX motori idu do 3600 ali bih ga ja ubrzao jos malo . Snage ima i po meni nepotrebno ce biti deranje velikim obrtajima na gasu a to moze da odradi manjim obrtajima uz ubrzan prenos i vecu remenicu.Iskoriscenje i potrosnja su veliki plus u tom slucaju a i rad se ubrzava.To sam i kod mene radio sa kipor dizelom samo sto je tu bas drasticnija razlika za preko 2 puta je brzi sad i podnosi bez problema ikakvih
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Pa i napisao sam izlaznu brzinu remenice,jer tomos motor ima 5600 okr,a reduktor je 1:2,i to je 2800 okr :D:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Da li reduktor od tomosa ima unutra dvije osovine ili jedan zupčanik stoji na radilici?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Jedna osovina na dva ležaja, manji zupčanik je zavidan na radilicu.
 

23101988

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
2
Postovani. Imam problema sa kopacicom mio 300 sa umo 6 motorom. Problem je jer nece upaliti kad potegnem spagu. Spaga uopce nema otpor a uredno se vrati natrag. Starter sam pogledao i opruga je uredna. Jedino se osovina koju starter okrece rukom vrti na prazno i onako bezveze cvili/skrguce.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Karike,iliti kompresioni prsteni
Moguće je da ti se nešto potrgalo ili iskočilo iz mjesta u samom starteru,tj da ti on ne ozubi,ali onda moraš osjetit da ti to ide toliko lagano kao da ne dodiruje motor,tj da se motor ne vrti ni malo,
A ako se motor vrti pri povlačenju špage onda definitivno nemaš kompresije,e onda moraš skinut auspuh i probat vidit dali uopće imaš karike,sljedeći je cilindar i tako redom... :mur:
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Bok svima

Ovaj vikend sam kupio svoju prvu kopačicu, Mio Std 350 sa Tomosovim motorom :(rofl): Prilično uščuvana i u dobrom stanju, za vrt od 200m2. Za početak sam je dobro oprao, očistio i podmazao sve što sam izvana mogao dohvatiti. Ulja u reduktoru i mjenjaču ima, no promijeniti ću ih na proljeće.

Ako sam dobro pohvatao ulje koje se mora koristiti je 15W40, te u reduktoru ide 0,1 lit, a u prijenos 1,1 lit, right?

No, imam i jedan problem: kad sam preuzimao frezu, radila je normalno, no nakon pranja i čišćenja imam problema sa gasom. Naime, kad je palim i čok je zatvoren sve radi OK, no kad maknem čok motor ode u visoke okretaja, te zarapravo ne reagira na sajlu gasa. Nije do sajle, jer poluga gasa uredno pomiče polugu na karbu (nije da šteka), no bez obzira što je poluga na karbu u horizontalnom položaju (položaj lera), motor radi ko lud i ne ragira na promjene gasa.

Jel možda imate neki prijedlog što provjeriti? Inače, čovjek od kojeg sam ga kupio se bavi servisiranjem takvih motora i rekao je da će pogledati, al' volio bih probati naučiti neke stvari srediti sam :)

Thx.
Ivan
 

Najnoviji postovi

Na vrh