• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Bilo bi zgodno vidjet sliku...moguci uzroci: prerano podeseno paljenje, premrsava smjesa(Lose podesen rasplinjac, fals luft od nekud), premala toplinska vrijednost svjecice, naslage u kompresijskom prostoru (slicno kao prerano paljenje), los, ostecen navoj u kapi glave te se toplina ne odvodi dobro.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Fals zrak i garež nije,jer je sve nanovo uradjeno,kao se smjesa štela na onim malim bing karburatorima,s obzirom da nemaju vijak za štelanje,jedino na onom prstenu na iglici?
Svjećica je uvijek f 80 bosna ili NGK B8HS,navoj je ok,a paljnje nije nikad dirano,da li ga je s vremenom potrebno štelati,sve je dobro dotegnuto,tako da se sam nije mogao pomaknuti?
Kako se inače štela paljenje?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Thx.

Što se tiče kompresije, da li slučajno znaš za umiće koje su OK vrijednosti? Imam onaj vrag za mjerenje kompresije motora, pa sam na UMO-u izmjerio 6 bar-a, dok recimo na 2T-aktnom na Fuxtec-ovom bušaču rupa recimo 8 bar. Gledao sam po netu, al nisam našao koje su referentne vrijednosti.

Nije da imam problem, već jednostavno učim 2T motore na ovome :)
Dok nakon zaribavanja ponovo složim klip i cilindar na UMO-6 i mjerim s manometrom kompresiju smatram da je dobro dok postignem 10 bara.
Sa 6 bara ti budeš slabo frezao sa svim noževima / motikama.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx. Ocigledno je odradio dosta sati, pa se potrosio.

Ipak, jucer sam uspjesno prosao s njim oko 200 m2 vrta, ilovača, 4 motike. Sa 6 ne bi islo, al sa 4 se cinilo da se nosi - pogotovo sto sam prvi put frezao i nisam imao tehniku u rukama.

Razmisljam da kad se potrosi ili nesto ozbiljnije rikne da uzmem gx200 klon za 900 kn i pripasem ga gore.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ajde jedna mala pomo,pošto nema teme pitat ću ovdje
Radi se o motoru tomos 14 m(ko apn) i zeza me struja na svjećici,desi mi se da nakon kratkog rada pregori svjećica,stavio sam novu ngk svjećicu i nakon par km riknula,stuje ima na kapici i iskri kroz svjećicu dok je na probi odmaknuta malo od metala,ali kad je prislonim na njoj nema iskre,platine su naštelane,i na kablu trese ko ludo i iskra na kablu za vola ubit,ali svjećica pregori,ZAŠTO?:icon_hang:

Kondenzator stavi drugi i vozi
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav
Trebam pomoc. Zanima me dali je moguće ugraditi motor od mio 300(tomos) na frezu mio 250(briggs 2ks-pokvaren).
Hvala
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Možeš namontirati Tomosa ili bilo koji drugi motor da 4 ks. To što spominješ mio 250 (sa Briggsom) vjerojatno je model 265 (ako ima brzine). Inače Mio 250 u origi. verziji je sa Tomosom Umo 08.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Vjerovatno je 265. U oglasu pise mio 250. Ima slika ali se ne vidi. Vidi se samo briggs i piše 2 ks. Ne znam kakvo je stanje s dijelovima za taj motor. Veli tip da radi ali da triba promjenit karike.
Da ne vuče dobro.
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To je stari i potrošeni motor, djelova bi se našlo (ali je pitanje isplativosti), inače taj motor nema kuglične ležajeve na radilici nego piksle u bloku (i kad tu dobije luft nema mu pomoći).
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav
Evo napokon sam dobio ovaj mio 265. Uspio sam ga upalit ali ne jos testirat. Uglavnom nešto je rađeno na karburatoru. Tj.oprugice su mjenjane. Fali djelova. Sve sam to skinio.Mislio sam gas spojit direktno na leptir karburatora. Ocistio karburator. Sad me zanima dali netko zna koliko ulja ide u taj motor( briggs 2ks). Mislio sam stavit 15w40.
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Cca 5 - 6 dcl kad motor stoji vodoravno toliko da ne curi van.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav.
Potrebna pomoc. Znaci radi se o mio 265. Vec prije napisano da ima getribu od f400 tj. 2brzine i rikverc. Radi se o tome da dosta teško upada u prvu brzinu dok u ostale ide iz prve. Sve je bilo u redu dok ja nisam skinuo motor s freze. Nakon povratka potrebno je nekoliko puta prebacit sve brzine da bi upala u prvu. A kad upadne ne proizvede isti onaj zvuk kao kod druge i rikverca.
Molim pomoc.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Ne znam kakve bi veze moglo da bude izmedju skidanja motora i menjanja brzina!!!

Proveri onaj žičani osigurač za skidanje rucice menjača. On ako se malo vise pritisne hoce da udara sa strane i blokira rucicu. Ja sam moj skratio za nekih pola cm zbog slicne situacije.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako su brzine išle dobro prije mijenjanja motora (onda bi morale ići i sada). Moglo bi se zaključiti da nisi dobro složio.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Dobro sam složio. Sad je sve u redu.
Jos da pitam nesto. Prošli vlasnik je slomio vijak koji ide iz karburatora i drži zracni filter. Slomljen je tocno na spoju s karburatorom. Dali netko ima kakvu ideju za popravak. Ili da ugradim neki drugi zračni filter. Npr.s tomos motora freze(uljni)
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Jel ovaj vijak ? Ovako možeš spojiti gas (bez onog leptira i opruge), znači direktno na leptir gasa. Samo moraš znati da ovako spojen gas daje veće okretaje (i konstantu) !

IMG_20180918_210208_1.jpg


Ovaj filter bi se mogao ukomponirati, uz malo modifikacije.

IMG_20180918_210232_1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh